8.2.1
ПОСТАНОВА
Іменем України
15 липня 2013 року Справа № 812/3402/13-а
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді: Матвєєвої В.В.
при секретарі Захаровій Ю.О.
за участю сторін:
представника позивача Пархоменко Т.Ю.
представник відповідача не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з додатковою відповідальністю "Луганськшахтобудмонтаж" до Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС про визнання протиправними дій, скасування Акту перевірки, скасування податкових повідомлень-рішень,-
ВСТАНОВИВ:
08 квітня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з додатковою відповідальністю "Луганськшахтобудмонтаж" до Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС, в якому позивач просить:
- визнати протиправними дії Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС з проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток Стахановського шахтобудмонтажного управління ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» та скасувати акт камеральної перевірки від 07.02.2013 №80/15-00181728;
- визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення - рішення форми «Ш» від 26.02.2013 №0000291501 на суму 8755,33 грн. та від 26.02.2013 №0000281501 на суму 1550,93 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що у приміщенні Стахановської ОДПІ було проведено камеральну перевірку структурного підрозділу «Стахановське шахтобудмонтажне управління» ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» за звітний податковий період - декларації з податку на прибуток за три квартали 2009 року, 2009 рік, 2010 рік, І квартал 2011 року, II квартал 2011 року, податкове повідомлення-рішення №0000082301 від 15.02.2010. За результатами проведеної перевірки складено акт камеральної перевірки від 07.02.2013 №80/15-00181728. На підставі акту перевірки 26.02.2013 були винесені податкові повідомлення - рішення №0000291501 на суму 8755,33 грн. та від 26.02.2013 №0000281501 на суму 1550,93 грн.
Позивач вважає протиправними дії Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС з проведення камеральної перевірки та винесення акту від 07.02.2013 та просить скасувати податкові повідомлення - рішення від 26.02.2013 №0000291501 №0000281501 з наступних підстав.
Стахановське шахтобудмонтажне управління, згідно п. 10.1.1. розділу 10 Статуту ПАТ „Луганськшахтобудмонтаж" від 04.05.2011 не є юридичною особою, а - структурним підрозділом Публічного акціонерного товариства „Луганськшахтобудмонтаж", до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України було внесено за ідентифікаційним кодом 00181728, як структурний підрозділ без права юридичної особи, взято на податковий облік як платника податків в органах державної податкової служби 17.05.1994 Стахановською ОДПІ. Листом від 06.01.2012 №19 позивач повідомив начальника Стахановської ОДПІ про припинення діяльності структурного підрозділу «Стахановського шахтобудмонтажного управління». Одночасно до Стахановської ОДПІ Луганської області було надіслано заяву за Формою № 8-ОПП від 09.01.2012.Також листом від 19.01.2012 за №7 платник податків звернувся до Стахановської ОДПІ з проханням про відкладення проведення перевірки через проведення процедур по припиненню діяльності структурного підрозділу.
Стахановською ОДПІ Луганської області ДПС, на підставі п.п. 78.1.7 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, проведено позапланову виїзну документальну перевірку «Стахановського шахтобудмонтажного управління» ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.09 р. по 29.10.2012, валютного та іншого законодавства з 01.10.2009 по 29.10.2012, про що складено акт від 29.10.2012 № 120/22-00181728. Нарахована в Акті перевірки сума пені погашена в повному обсязі. Інших видів заборгованості зі сплати податкових зобов'язань Стахановського ШБМУ НАГ «Луганеькшахтобудмонтаж» встановлено не було, порушень виявлено не було.
На думку позивача, камеральна перевірка від 07 лютого 2013 року була проведена без дотримання податковим органом вимог Податкового кодексу України, що, в свою чергу, призвело до викладення в акті перевірки від 07.02.2013 необґрунтованих висновків щодо порушення ТДВ «Луганськшахтобудмонтаж» термінів сплати податку на прибуток та прийняття протиправних податкових повідомлень-рішень. Крім того позивач зазначив, що податкове повідомлення-рішення від 15.02.2010 №0000082301/0, яким підприємству визначено грошове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 62275,00 грн., було скасовано постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22.12.2010, а тому відповідачем, в порушення ст. 102 Податкового кодексу України, неправомірно було застосовано штрафні санкції щодо несвоєчасної сплати податку на прибуток.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, надав пояснення, аналогічні викладеним в позові. Просив суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце проведення розгляду справи був повідомлений належним чином. В судовому засіданні 16.05.2013 надав заперечення на адміністративний позов, в яких зазначив, що Стахановською ОДПІ Луганської області ДПС на підставі п.п. 78.1.7 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України, проведено позапланову виїзну документальну перевірку Стахановського шахтобудмонтажного управління ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» з питань дотримання вимог податкового законодавства за період з 01.10.2009 по 29.10.2012 валютного та іншого законодавства з 01.10.2009 по 29.10.2012.
При проведенні процедури зняття з обліку Стахановського шахтобудмонтажного управління ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» відділом оподаткування юридичних осіб було встановлено порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток структурним підрозділом ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» - Стахановським шахтобудмонтажним управлінням.
07.02.2013 Стахановська ОДПІ па підставі п.п. 20.1.4 п.20.1 ст.20 та п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України було проведено камеральну перевірку за звітний податковий період: три квартали 2009, 2009 рік, 2010 рік, І квартал 2011 року, II квартал 2011 року, . За результатами перевірки був зроблений висновок про порушення Стахановським ШБМУ ПАТ «ЛШБМ» термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків визначених п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України.
Крім того, за порушення п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України винесені податкові повідомлення-рішення №0000291501, №0000281501 від 26.02.2013 та зобов'язано Стахановське ШБМУ ПАТ «ЛШБМ» сплатити штраф у розмірі 10306,26 грн. Відповідач в запереченнях на позовну заяву також зазначив, що до вказаних податкових повідомлень-рішень не була включена сума у розмірі 9548,00 грн. по якій минув строк 1095 днів, а тому Стахановська ОДПІ не порушувала вимоги п.п. 102.1 ст.102 Податкового кодексу України в частині прийняття податкових повідомлень-рішень без урахування строків давнини.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог, дослідивши матеріали справи, оцінивши фактичні обставини справи та відповідні їм правовідносини, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивач Товариство з додатковою відповідальністю «Луганськшахтобудмонтаж» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності - юридична особа виконавчим комітетом Луганської міської ради 29.12.2012 за №13821450000024053 (а. с. 59), про що внесено запис до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а. с. 60). Перебуває на податковому обліку в ДПІ у Артемівському районі м. Луганська з 02.01.2013.
Як було встановлено в судовому засіданні, ТДВ «Луганськшахтобудмонтаж» є платником податку на додану вартість (а. с. 61).
Відповідно до статуту від 04.05.2011 (а. с. 12-18), на момент виникнення спірних правовідносин позивач мав у своєму складі структурний підрозділ «Стахановське шахтобудмонтажне управління», що не мав статусу юридичної особи (а. с. 19).
Відповідно до протоколу №3 позачергових загальних зборів акціонерів ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» від 20.12.2011 було прийнято рішення про припинення діяльності структурного підрозділу «Стахановського шахтобудмонтажного управління» та внесення змін до статуту підприємства (а. с. 20-23, 24-25).
Листом від 06.01.2012 №19 позивач повідомив начальника Стахановської ОДПІ про припинення діяльності структурного підрозділу «Стахановського шахтобудмонтажного управління» (а. с. 28). Одночасно до податкового органу було надіслано заяву за формою № 8-ОПП від 09.01.2012 про припинення платника податків (а. с. 29).
Згідно довідки з Головного управління статистики у Луганській області №13-48/55 від 11.01.2012 структурний підрозділ «Стахановське шахтобудмонтажне управління» ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» станом на 27.12.2011 вилучено з ЄДРПОУ, про що внесено реєстраційний запис №13821040031000762 (а. с. 26).
Як вбачається з матеріалів справи, 07.02.2013 Стахановською ОДПІ було проведено камеральну перевірку ТДВ «Луганськшахтобудмонтаж» за звітний податковий період: декларації з податку на прибуток за три квартали 2009 року, 2009 рік, 2010 рік, І квартал 2011 року, II квартал 2011 року, податкове повідомлення-рішення №0000082301 від 15.02.2010 (а. с. 62). За результатами проведеної перевірки складено акт від 07.02.2013 №80/15-00181728, в якому зроблено висновок про порушення Стахановським ШБМУ ПАТ «ЛШБМ» термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток протягом строків визначених п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України. На підставі акту перевірки 26.02.2013 були винесені податкові повідомлення - рішення №0000291501 на суму 8755,33 грн. та №0000281501 на суму 1550,93 грн. (а. с. 64, 65).
Інформації щодо надання заперечень до акту перевірки позивачем суду надано не було.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Відповідно до ст. 14 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-XII зі змінами та доповненнями, рішення, дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.
Відповідно до п. п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право, окрім іншого, проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Пунктом 75.1 ст.75 ПК України передбачено, що органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральною вважається перевірк, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків (п.п.75.1.1).
Камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його відсутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова. Порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 Податкового Кодексу України ( стаття 76 ПК України.
Як було встановлено в судовому засіданні та підтверджено матеріалами справи, 07.02.2013 спеціалістами Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС було проведено камеральну перевірку позивача - структурного підрозділу ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» - Стахановське шахтобудмонтажне управління, за результатами якої складено акт №80/15-00181728, що відповідає вимогам пп. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.1 п.75.1 ст.75, ст.76 ПК України.
Суд не приймає до уваги твердження позивача що припинення діяльності структурного підрозділу на момент проведення камеральної перевірки та наявність акту позапланової виїзної перевірки платника податку, яка була проведена раніше, унеможливлює проведення камеральної перевірки, оскільки податкове законодавство не передбачає випадків позбавлення податкових органів права проводити камеральні перевірки при наявності результатів позапланових документальних виїзних перевірок платника податків, а реорганізація структурного підрозділу підприємства не свідчить про припинення діяльності самого підприємства та не позбавляє платника податків, головне підприємство, відповідальності за порушення податкового законодавства.
Суд також погоджується із відповідачем щодо правомірності проведення камеральної перевірки структурного підрозділу ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» - Стахановське шахтобудмонтажне управління, оскільки діяльність була припинена лише структурним підрозділом платника податку, що також не є підставою неможливості проведення камеральної перевірки ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж».
Як було зазначено, за результатами камеральної перевірки було складено акт №80/15-00181728 від 07 лютого 2013 року, у якому виявлено порушення термінів сплати самостійно визначеного грошового зобов'язання з податку на прибуток (а.с.62).
Відповідно до п.76.2 ст.76 ПК України, порядок оформлення результатів камеральної перевірки здійснюється відповідно до вимог статті 86 Податкового Кодексу України.
Відповідно до п.86.2 ст. 86 ПК України за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків.
Як вбачається із матеріалів справи, акт камеральної перевірки складено у двох примірниках, підписано посадовою особою, яка проводила перевірку та направлено позивачу.
Таким чином суд прийшов до висновку, що відповідач при проведенні камеральної перевірки та складення акту діяв відповідно до вимог податкового законодавства, а тому немає підстав для визнання дій Стахановської ОДПІ з проведення камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» незаконними.
Що стосується вимоги позивача щодо скасування Акту камеральної перевірки від 7 лютого 2013 року №80/15-00181728, то суд виходить з наступного.
Як вбачається із матеріалів справи на підставі акту перевірки 26.02.2013 податковим органом були винесені податкові повідомлення - рішення №0000291501 на суму 8755,33 грн. та №0000281501 на суму 1550,93 грн.
Відповідно до п.п.14.1.157 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Таким чином, із системного аналізу податкового законодавства випливає, що податкове повідомлення-рішення - документ, який породжує для позивача зміну його правового положення, а акт - це службовий документ, який стверджує факт проведення невиїзної документальної або виїзної планової чи позапланової перевірки фінансово-господарської діяльності суб`єкта господарювання і є носієм доказової інформації про виявленні порушення вимог податкового, валютного та іншого законодавства суб`єкта господарювання.
Оскільки акт перевірки від 07.02.2013 року №80/15-00181728 не породжує для позивача певних правових наслідків, так само, як і висновки цього акту не є обов`язковими для позивача, права та обов`язки для позивача створює тільки податкове повідомлення-рішення, яке прийняте на підставі висновків акту та також оскаржено позивачем, суд вважає вимогу позивача про скасування зазначеного акту безпідставною.
За таких обставин у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправними дій Стахановської ОДПІ Луганської області ДПС з проведення камеральної перевірки та складення акту перевірки від 07.02.2013 року №80/15-00181728 слід відмовити.
Що стосується вимог позивача про скасування податкових повідомлень-рішень від 26 лютого 2013 року №0000291501 на суму 8755,33 грн. та від 26 лютого 2013 року №0000281501 на суму 1550,93 грн., то суд виходить з наступного.
Як вбачається із матеріалів справи зазначені податкові повідомлення-рішення були прийняті за результатами перевірки правильності нарахування та сплати податку на прибуток за звітний податковий період: три квартали 2009 року, рік 2009, рік 2010, І-й квартал 2011 року, ІІ-й квартал 2011 року та податкове повідомлення-рішення (форма «Р») №0000082301 від 15.02.2010 року.
За результатами перевірки були прийняті податкові повідомлення - рішення №0000291501 щодо сплати штрафу у розмірі 20% за затримку на 178 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 43 776,67 грн. на суму 8755,33 грн. та №0000281501 щодо сплати штрафу у розмірі 10% за затримку на 18 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання в розмірі 15 509,30 грн. на суму 1550,93 грн. (а. с. 64, 65).
1 січня 2011 набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків і зборів, що стягуються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків і зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Однак, у зв'язку з тим, що спірні правовідносини виникли до набрання чинності Податкового Кодексу України, в даному випадку слід застосовувати також норми Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 №283 (далі Закон №283) та Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181 (далі Закон №2181).
Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону №283, для цілей цього Закону використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Податковий період починається з першого календарного дня податкового періоду і закінчується останнім календарним днем податкового періоду, крім виробників сільськогосподарської продукції, визначених статтею 14 цього Закону, для яких річний податковий період починається з 1 липня поточного звітного (бюджетного) року.
Якщо платник податку ліквідується (у тому числі до закінчення першого звітного податкового періоду), останнім податковим вважається період (що закінчується днем такої ліквідації), на який припадає дата такої ліквідації.
Відповідно до п. 16.4 ст. 16 Закону №283, податок за звітний період сплачується його платником до відповідного бюджету у строк, визначений законом для квартального податкового періоду.
Платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Форми декларацій з цього податку встановлюються центральним податковим органом за узгодженням з комітетом Верховної Ради України, що відповідає за проведення податкової політики.
Відповідно до п. 17.1 ст. 17 Закону №2181, штрафні санкції за порушення податкового законодавства накладаються на платника податків у розмірах, визначених цією статтею, крім штрафних санкцій за порушення валютного законодавства, що встановлюються окремим законодавством.
Штрафні санкції накладаються контролюючими органами, а у випадку, передбаченому пунктом 17.2 цієї статті, самостійно нараховуються та сплачуються платником податків.
Відповідно до п. п. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону №2181, п. 126. ст. 126 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Як вбачається з матеріалів справи, Стахановською ОДПІ Луганської області ДПС 26.02.2013 було винесено податкове повідомлення-рішення №0000281501 у зв'язку з затримкою ПАТ «Луганськшахтобудмонтаж» на 18 календарних днів сплати суми грошового зобов'язання з податку на прибуток підприємств в сумі 15509,30 грн. та застосовано штраф у розмірі 10%, що складає 1550,93 грн., що підтверджується розрахунком штрафних санкцій з податку на прибуток (а. с. 98).
Відповідно до пункту 6 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другому - четвертому календарних кварталах 2011 року
Відповідно до пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
Відповідно до пункту 11 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України, Штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).
Як вбачається з розрахунку фінансової санкції (а.с. 98) позивачу нараховано штрафну санкцію у розмірі 10% за несвоєчасну сплату зобов'язань по деклараціям з податку на прибуток за три квартали 2009 року, 2009 рік, 2010 рік, І квартал 2011 року, II квартал 2011 року, у тому числі і по декларації від 09.02.2011 на суму сплаченого боргу 1000грн. у розмірі 100грн., що не відповідає вимогам пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідних положень» Податкового кодексу України.
З аналізу викладеного суд дійшов висновку, що при винесенні податкового повідомлення-рішення від 26.02.2013 №0000281501 податковим органом в порушення норм податкового законодавства по відношенню до позивача було протиправно застосовані штрафні санкції в розмірі 1550,93 грн., а тому зазначене податкове повідомлення-рішення підлягає скасуванню.
Що стосується податкового повідомлення-рішення від 26.02.2013 №0000291501, відповідно до якого до позивача за затримку на 178 календарних днів сплати грошового зобов'язання в розмірі 43776,67 грн. застосовано штрафну санкцію у розмірі 20%, що складає 8755,33 грн., суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання.
Як вбачається з розрахунку штрафних санкцій з податку на прибуток (а. с. 99), Стахановською ОДПІ Луганської області ДПС при проведенні перевірки та винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення також було враховано податкове повідомлення-рішення №0000082301 від 15.02.2012 (а. с. 100), згідно якого Структурному підрозділу ВАТ «Луганськшахтобудмонтаж»-Стахановське шахтобудмонтажне управління визначено грошове зобов'язання з податку на прибуток в сумі 62275,00 грн., з яких за основним платежем - 51896,00 грн., за штрафними санкціями - 10379,00 грн.
Відповідно до п. 102.1 ст. 102 Податкового кодексу України, контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання.
В судовому засіданні встановлено, що постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 22.12.2010 визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення №0000082301 від 15.02.2012 (а. с. 72-74), а тому на момент прийняття рішення про застосування штрафних санкцій у позивача був взагалі відсутній обов'язок по сплаті зазначеного зобов'язання. Проти цього факту представник відповідача не заперечував.
Отже, на підставі вищевикладеного суд дійшов висновку про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 26.02.2013 №0000291501.
Керуючись Податковим кодексом України, Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.97 №283, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181, ст. ст. 2, 17, 18, 87, 94, 98, 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов товариства з додатковою відповідальністю "Луганськшахтобудмонтаж" до Стахановської ОДПІ у Луганській області ДПС про визнання протиправними дій з проведення камеральної перевірки, скасування Акту камеральної перевірки від 07.02.13 №80/15, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 26 лютого 2013 року №0000291501 та №0000281501 задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення від 26 лютого 2013 року №0000291501 на суму 8755,33грн. та від 26 лютого 2013 року №0000281501 на суму 1550,93грн.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з додатковою відповідальністю "Луганськшахтобудмонтаж" судові витрати у розмірі 114,70грн.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 22 липня 2013 року.
Суддя В.В. Матвєєва