ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 липня 2013 року
Справа № 803/1537/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого – судді Валюха В.М.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Луцького міського центру зайнятості до Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Луцький міський центр зайнятості звернувся з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» (далі – КП «ЛПЕ») про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків у розмірі 32386,43 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що згідно з актом планової перевірки з питань правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття КП «ЛПЕ» № 194 від 23.04.2013 року заборгованість відповідача зі сплати страхових внесків (недоїмка) станом на 29.04.2013 року становить 35484,19 грн., в тому числі нарахована пеня у розмірі 2652,89 грн. Позивачем було прийнято рішення № 5 про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу в розмірі 35484,19 грн. з КП «ЛПЕ», які в добровільному порядку повністю не сплачені. Недоїмка зі сплати страхових внесків сплачена частково в розмірі 3097,76 грн.
Позивач просить стягнути з відповідача заборгованість зі сплати страхових внесків у розмірі 32386,43 грн.
До судового засідання, призначеного на 10:00 25.07.2013 року, представники сторін подали письмові клопотання про розгляд справи за їх відсутності (а. с. 26, 28).
Відповідно до частини четвертої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами. Як передбачено частиною першою статті 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки від представників сторін надійшли клопотання про розгляд справи за їх відсутності, а дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому суд приходить до висновку, що судовий розгляд справи необхідно здійснювати в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що КП «ЛПЕ» 15.12.1997 року взятий на облік як платник страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за реєстраційним номером 35001029 (а. с. 7 зворот).
Луцьким міським центром зайнятості була проведена перевірка КП «ЛПЕ» з питань дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за період з 01.01.2010 року по 31.12.2010 року, про що складено акт № 194 від 23.04.2013 року (а. с. 7-11). Перевіркою встановлено несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, що призвело до виникнення недоїмки із сплати страхових внесків в розмірі 43797,32 грн. та нарахування пені у розмірі 2652,89 грн., розрахунок заборгованості наведено в додатку №1 та № 2 до акту № 194 від 23.04.2013 року (а. с. 12-16).
Позивачем було прийнято рішення № 5 про стягнення з КП «ЛПЕ» простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу в загальному розмірі 35484,19 грн. (а. с. 17), вказану заборгованість відповідач погасив частково на суму 3097,76 грн. (а. с. 18-21).
Станом на 29.04.2013 року за КП «ЛПЕ» рахується заборгованість із сплати страхових внесків на загальну суму 32386,43 грн., в тому числі нарахована пеня 2652,89 грн.
Відповідно до пункту 2 частини другої статті 35 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-III (в редакції, що діяла на момент виникнення та існування спірних правовідносин, до внесення змін згідно з пунктом 11 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, чинного з 01.01.2011 року) роботодавець зобов’язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески. Відповідно до частини третьої статті 17 цього ж Закону перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі, або виручки від реалізації товарів (послуг).
Частинами першою та другою статті 38 зазначеного Закону (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків, у тому числі страхових внесків, що сплачують застраховані особи через рахунки роботодавців. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені, та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Згідно з пунктом 7 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 року № 2464-VI, чинного з 01.01.2011 року, стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється. На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Згідно із частиною шостою статті 10 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 року № 1533-III (з наступними змінами та доповненнями) функції виконавчої дирекції Фонду виконує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, та його територіальні органи, що здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» та цього Закону.
Таким чином, оскільки за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття в загальному розмірі 32386,43 грн. (яка виникла до 01.01.2011 року), щодо наявності та розміру якої відповідачем не подано письмових заперечень, не надано доказів її погашення, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення з КП «ЛПЕ» на користь Луцького міського центру зайнятості вказаної заборгованості підлягають до задоволення.
Керуючись статтями 41, 122, 162, 163 КАС України, на підставі Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Комунального підприємства «Луцьке підприємство електротранспорту» (43018 Волинська область, місто Луцьк, вулиця Даньшина, 1/52, ідентифікаційний код юридичної особи 03327931) на користь Луцького міського центру зайнятості (43025 Волинська область, місто Луцьк, вулиця Ярощука, будинок 2, ідентифікаційний код юридичної особи 21741605) заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 32386 гривень 43 копійки (тридцять дві тисячі триста вісімдесят шість гривень сорок три копійки).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя В.М.Валюх