Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
24 липня 2013 р. № 820/5319/13-а
Харківський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого -судді Білової О.В.,
суддів - Мар'єнко Л.М., Шляхової О.М.,
за участю секретаря судового засідання - Кабанова Д.С.,
за участю представників: позивача - Куніна С.В., відповідачів - Марченка С.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИ-Д ЛТД" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії, скасування запису, -
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИ-Д ЛТД" звернулось до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області по перевірці ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" в термін з 28.01.2013р. по 08.02.2013р. згідно повідомленню від 29.01.2013р. № 7/20-922, за результатами якої складені акт від 02.02.2013 року № 8/1 про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки та акт від 08.02.2013 року № 8 планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури;
- визнати неправомірними дії Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за результатами якої, всупереч правовим вимогам ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", прийнято рішення з внесенням запису до рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі Абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області;
- визнати неправомірним та скасувати запис у рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі Абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області;
- зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України повернути дію анульованої ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) в термін тридцять днів з моменту вступу в законну силу рішення суду по даній справі та продовжити дію ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на строк, в який вона не діяла на підставі запису у рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області;
- зобов'язати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України внести в Єдиний ліцензійний реєстр, в термін тридцять днів з моменту вступу в законну силу рішення суду, дані про повернення в дію анульованої ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380);
- визнати інформацію, що міститься в актах № 8/1 від 02.02.2013р. "Про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки" та № 8 від 08.02.2013р. за результатами планової перевірки інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, недостовірною;
- зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області спростувати недостовірну інформацію, що міститься в актах № 8/1 від 02.02.2013р. "Про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки" та № 8 від 08.02.2013р. за результатами планової перевірки у такий же спосіб, у який вона була поширена;
- визнати неправомірними дії Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, які порушують вимоги ст.ст. 15, 16, 19 Закону України "Про звернення громадян", ст. 19 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо відповіді на консультативні питання, які викладені у п.3 листа-відповіді ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" від 04.03.2013р. на № 7/20-1124 від 08.02.2013р.;
- зобов'язати Інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області надати відповідь на лист ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" від 04.03.2013р. по суті.
Ухвалою суду від 04.07.13 року було відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог про визнання інформації, що міститься в актах № 8/1 від 02.02.2013р. "Про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки" та № 8 від 08.02.2013р. за результатами планової перевірки Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, недостовірною та відкрито провадження в частині інших позовних вимог.
Позивач обґрунтовує позовні вимоги наступним. У січні 2013р. ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» були отримані від Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області повідомлення про проведення планової перевірки № 7/20-59 від 02.01.2013р. та лист № 7/20-60 від 02.01.2013р., в яких було вказано, що в І кварталі 2013р. Інспекцією буде проведена планова перевірка ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» щодо додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єктів архітектури та запитано надати інформацію та копії відповідних документів, перелік яких складає 14 найменувань. Позивач вважає, що такі повідомлення та лист є незаконними, оскільки в повідомленні не вказано точний період проведення перевірки, а витребувати документи інспекція має право тільки під час проведення перевірки. Позивачем документи надані не були, в результаті чого інспекцією було складено акт про відмову в проведенні перевірки, який, на думку позивача, містить неправдиві відомості про начебто відмову позивача від проведення перевірки. Також позивач зазначив, що про проведення перевірки його своєчасно не повідомили. Позивач звертався до інспекції з запитом, на який не отримало відповіді, що також, на думку позивача є незаконними діями з боку Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області. На підставі Наказу Державної архітектурно-будівельної інспекції України № 11-Л від 12.04.2013р. була анульована ліцензія Серія АД № 075320 ТОВ «ТРИ-Д ЛТД», що, на думку відповідача суперечить вимогам Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності». Крім того, позивач вважає недостовірною інформацію, викладену в акті №8/1 від 02.02.13 року щодо відмови позивача в наданні документів, оскільки директор ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» був на лікарняному, а у відповіді, надісланої на адресу інспекції, було зазначено, що всі документи будуть надані під час проведення перевірки.
Представником відповідача - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області - в ході судового розгляду справи були надані письмові заперечення проти позову, в яких зазначено, що позовні вимоги позивача є такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на те, що відповідачами при проведенні перевірки були додержані норми чинного законодавства та всі дії були вчинені в межах компетенції відповідачів. Також зазначено, що позивач помилково посилається на норми Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» та Закону України «Про звернення громадян», які не регулюють спірні правовідносини між сторонами.
Представник позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИ-Д ЛТД" Кунін С.В. - в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, викладених в позовній заяві, та просив позов задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідачів - Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області та Державної архітектурно-будівельної інспекції України Марченко С.О. - в задоволенні адміністративного позову просив відмовити, посилаючись на обставини, викладені в запереченнях на позовну заяву.
Суд, вислухавши пояснення представників позивача та відповідачів, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.
Товариство з обмеженою відповідальністю "ТРИ-Д ЛТД" зареєстроване як юридична особа за адресою: 61168, м.Харків, вул.Академіка Павлова, б.313-А, кв. 82, мало Ліцензією Серії АД № 075320, видану Державною архітектурно-будівельною інспекцією України 27.08.12 року на право здійснення господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури, що підтверджується копією вказаної ліцензії (а.с. 71).
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області було надіслано на адресу позивача повідомлення про проведення перевірки № 7/20-59 від 02.01.13 року, з якого вбачається, що відповідно до вимог чинного законодавства та плану перевірок суб'єктів господарювання з питань дотримання ліцензійних умов на І квартал 2013р. Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, в І кварталі 2013р. буде проведена планова перевірка ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» щодо додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єктів архітектури (а.с. 22).
Крім того, разом з повідомлення про проведення перевірки № 7/20-59 від 02.01.13 року було надіслано лист № 7/20-60 від 02.01.13 року (а.с. 24), з якого вбачається, що Інспекцією ДАБК у Харківській області проводиться планова перевірка дотримання ліцензійних умов ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» та зазначеним листом у позивача витребувані інформація та документи на підтвердження дотримання ліцензійних умов.
Вказані листи були отримані 18 січня 2013 року особисто директором ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" Золотухіним В.В., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 70).
На вказані лист та повідомлення позивачем надана відповідь за підписом директора Золотухіна В.В. від 30.01.13 року (а.с. 25), в якій повідомляється, що витребувані матеріали, необхідні для проведення перевірки, можуть бути надані під час здійснення архітектурно-будівельного контролю.
Як пояснив в судовому засіданні представник позивача Кунін С.В., на його думку, здійснення державного архітектурно-будівельного контролю охоплює лише період часу з дати початку проведення перевірки до дати її закінчення і лише в межах цього періоду інспекція має право запитувати будь-які документи у підконтрольних суб'єктів.
З матеріалів справи вбачається, що членами комісії Інспекції ДАБК у Харківській області 28.01.2013 року було здійснено виїзд за місцезнаходженням ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» по вул. Ак.Павлова, 313-А, кв. 82, але за зазначеною адресою було розташоване житлове приміщення. Місцезнаходження юридичної особи ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» встановити не виявилося можливим.
Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області було надіслано на адресу позивача повторне повідомлення про проведення перевірки №7/20-922 від 29.01.13 року (а.с.28), в якому було зазначено, що членами комісії 28.01.2013 р. здійснено виїзд за юридичною адресою ТОВ «ТРИ-Д ЛТД», встановити місцезнаходження товариства не надалось можливим, за вказаною юридичною адресою є житло. У зв'язку з чим, уповноважена особа ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» повинна з'явитись до відділу видачі дозвільних документів та ліцензування Інспекції у термін з 28.01.2013 р. по 08.02.2013 р. та надати необхідні матеріали для здійснення перевірки. У разі неподання до Інспекції матеріалів, які необхідні для проведення перевірки, Інспекція буде вимушена вважати це за відмову від проведення зазначеної перевірки, що є підставою для анулювання ліцензії.
В судовому засіданні представник позивача зазначив, що дійсно за юридичною адресою позивача на час перебування на лікарняному його директора з 15.01.2013 по 07.02.2013 будь-яка діяльність не велася, квартира була зачинена, повноваження директора жодна особа не виконувала. З пояснень представника позивача судом встановлено, що директор Золотухін В.В. проходив реабілітаційний курс в санаторії «Роща».
Однак, як вбачається з документів, копії яких містяться в матеріалах справи, саме в цей період часу Золотухіним В.В. отримувалася кореспонденція у поштовому відділенні (зокрема, 18.01.2013), направлявся лист на адресу Інспекції ДАБК у Харківській області (№ 1 від 30.01.13 року).
02.02.13 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області було складено акт про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки № 8/1 (а.с.42).
08.02.13 року Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області було складено акт планової перевірки додержання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури № 8 (а.с. 43).
На підстав зазначених актів Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області Державною архітектурно-будівельною інспекцією України згідно абз.12 п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, прийнято рішення про анулювання ліцензії позивача, що підтверджується витягом з наказу №11-Л від 12.04.13 року та додатком до нього (а.с. 20-21)
Позивач вважає таке рішення необґрунтованим, оскільки ТОВ «ТРИ-Д ЛТД» не відмовлялося від проведення перевірки.
При розгляді спору суд виходить з наступного.
Компетенція органів Державної архітектурно-будівельної інспекції України та порядок перевірок здійснення архітектурно-будівельної діяльності унормований положеннями Законів України «Про архітектурну діяльність», «Про регулювання містобудівної діяльності», Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 553.
При цьому виходячи з приписів ст. 2 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», ст.9 Закону України Про ліцензування певних видів господарської діяльності» дія цих Законів не поширюється на відносини, пов'язані з ліцензуванням будівельної діяльності та здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері державного архітектурно-будівельної діяльності.
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про архітектурну діяльність» для забезпечення під час забудови територій, розміщення і будівництва об'єктів архітектури додержання суб'єктами архітектурної діяльності затвердженої містобудівної та іншої проектної документації, вимог вихідних даних, а також з метою захисту державою прав споживачів будівельної продукції здійснюється в установленому законодавством порядку державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Державний архітектурно-будівельний контроль та нагляд здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю (далі - орган державного архітектурно-будівельного контролю).
Згідно зі ст. 6 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» Управління у сфері містобудівної діяльності здійснюється Верховною Радою України, Кабінетом Міністрів України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, іншими уповноваженими органами містобудування та архітектури, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» державний архітектурно-будівельний контроль - сукупність заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється органами державного архітектурно-будівельного контролю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.1 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 р. № 553, цей Порядок визначає процедуру здійснення заходів, спрямованих на дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил та ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної з будівництвом об'єкта архітектури, який за складністю архітектурно-будівельного рішення та (або) інженерного обладнання належить до IV і V категорії складності. Державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється Держархбудінспекцією та її територіальними органами (далі - інспекції).
Відповідно до п.2,3,6,8 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю:
- державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється за дотриманням: вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, проектної документації, будівельних норм, державних стандартів і правил, технічних умов, інших нормативних документів під час виконання підготовчих і будівельних робіт, архітектурних, інженерно-технічних і конструктивних рішень, застосування будівельної продукції; порядку здійснення авторського і технічного нагляду, ведення загального та (або) спеціальних журналів обліку виконання робіт (далі - загальні та (або) спеціальні журнали), виконавчої документації, складення актів на виконані будівельно-монтажні та пусконалагоджувальні роботи; інших вимог, установлених законодавством, будівельними нормами, правилами та проектною документацією, щодо створення об'єкта будівництва;
- державний архітектурно-будівельний контроль здійснюється посадовими особами інспекцій відповідно до їх посадових інструкцій та функціональних повноважень;
- плановою перевіркою вважається перевірка, що передбачена планом роботи інспекції, який затверджується керівником відповідної інспекції. Інспекції проводять планові перевірки об'єктів містобудування не частіше ніж один раз на півроку. Строк проведення планової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, а у разі потреби може бути одноразово продовжений за письмовим рішенням керівника відповідної інспекції чи його заступника не більше ніж на п'ять робочих днів.
Вказаним Порядком не передбачено обов'язок направлення за місцезнаходженням суб'єкта господарювання повідомлення про проведення планової перевірки.
Згідно абз.12 п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, підставами для анулювання ліцензії є, зокрема, акт про відмову суб'єкта будівельної діяльності від проведення органом ліцензування перевірки.
Згідно з п.3. Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, ліцензування будівельної діяльності та контроль за додержанням ліцензійних умов здійснюється Державною архітектурно-будівельною інспекцією та її територіальними органами (далі - орган ліцензування). Кваліфікаційні, організаційні та інші вимоги щодо провадження господарської діяльності у будівництві встановлюються ліцензійними умовами провадження такої діяльності, які затверджуються в установленому законодавством порядку. При органі ліцензування утворюється ліцензійна комісія, що діє на підставі положення, затвердженого в установленому порядку Мінрегіонбудом.
Згідно з п. 20. Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури, орган ліцензування має право: анулювати видану ліцензію; зупинити дію ліцензії; прийняти рішення про усунення суб'єктом будівельної діяльності порушень, пов'язаних з додержанням ліцензійних умов провадження будівельної діяльності.
Судом встановлено, що уповноваженим органом позивача було повідомлено про його включення до графіку проведення планових перевірок на І квартал 2013 року, на час виходу на перевірку 18.01.2013 року за юридичною адресою були відсутні працівники ТОВ "ТРИ-Д ЛТД". Відповідь позивача від 30.01.2013 № 1 (а.с.25-27) містить хибне тлумачення норм Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, згідно якому здійснення контролю охоплює лише період часу з дати початку проведення перевірки до дати її закінчення і лише в межах цього періоду інспекція має право запитувати будь-які документи у підконтрольних суб'єктів, тому відповідачем - ДАБК у Харківській області правомірно розцінено позицію позивача як фактичну відмову від проведення перевірки. Рішення про анулювання ліцензії позивача прийняте уповноваженим органом та з законодавчо передбаченої підстави.
З огляду на викладене, позовні вимоги про: визнання неправомірними дій Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області по перевірки ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" в термін з 28.01.2013р. по 08.02.2013р. згідно повідомленню від 29.01.2013р. № 7/20-922, за результатами якої складані акт від 02.02.2013 року № 8/1 про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки та акт від 08.02.2013 року № 8 планової перевірки додержання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури.; визнання неправомірними дій Державної архітектурно-будівельної інспекції України, за результатами якої, всупереч правовим вимогам ст. 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", прийнято рішення з внесенням запису до рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі Абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області; визнання неправомірним та скасування запису у рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі Абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області; зобов'язання Державної архітектурно-будівельної інспекції України повернути дію анульованої ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) в термін тридцять днів з моменту вступу в законну силу рішення суду по даної справі та продовжити дію ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на строк, в який вона не діяла на підставі запису у рядку № пп 39 Додатку №6 до наказу Держархбудінспекції України від 12.04.2013 № 11-Л Перелік суб'єктів господарювання, яким анулюються ліцензії за результатами планових та позапланових перевірок додержання ліцензійних умов, про анулювання ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380) на підставі Абз.12, п.21 Порядку ліцензування господарської діяльності, пов'язаної із створенням об'єктів архітектури (Акт від 02.02.2013 № 8/1) по результатам проведеної перевірки Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області; зобов'язання Державної архітектурно-будівельної інспекції України щодо внесення в Єдиний ліцензійний реєстр, в термін тридцять днів з моменту вступу в законну силу рішення суду, дані про повернення в дію анульованої ліцензії Серія АД № 075320 ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" (код ЄДРПОУ 37765380); зобов'язання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області спростувати недостовірну інформацію, що міститься в актах № 8/1 від 02.02.2013р. "Про відмову суб'єкта господарської діяльності у проведенні перевірки" та № 8 від 08.02.2013р. за результатами планової перевірки у такий же спосіб, у який вона була поширена - не підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог про визнання неправомірними дій Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, які порушують вимоги ст.ст. 15, 16, 19 Закону України "Про звернення громадян", ст. 19 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" щодо відповіді на консультативні питання, які викладені у п.3 листа-відповіді ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" від 04.03.2013р. на № 7/20-1124 від 08.02.2013р., зобов'язання Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області надати відповідь на лист ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" від 04.03.2013р. по суті, суд зазначає наступне.
Згідно преамбулі Закону України "Про звернення громадян" цей Закон регулює питання практичної реалізації громадянами України наданого їм Конституцією України права вносити в органи державної влади, об'єднання громадян відповідно до їх статуту пропозиції про поліпшення їх діяльності, викривати недоліки в роботі, оскаржувати дії посадових осіб, державних і громадських органів. Закон забезпечує громадянам України можливості для участі в управлінні державними і громадськими справами, для впливу на поліпшення роботи органів державної влади і місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, для відстоювання своїх прав і законних інтересів та відновлення їх у разі порушення. Тобто сферою дії вказаного Закону є правові відносини громадян з органами державної влади, об'єднаннями громадян.
Статтею 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" визначено, що дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення, зокрема, заходів державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
Таким чином, при розгляді листа ТОВ "ТРИ-Д ЛТД" від 04.03.2013р. відповідачем - Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області не було вчинено порушень норм вказаних Законів.
На підставі викладеного, в задоволенні позову належить відмовити в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 2, 8-14, 17, 50, 70, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРИ-Д ЛТД" до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Харківській області, Державної архітектурно-будівельної інспекції України про визнання неправомірними дій, зобов'язання вчинити певні дії, скасування запису - відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 26.07.13 року.
Головуючий суддя Білова О.В.
суддя Мар'єнко Л.М.
суддя Шляхова О.М.