ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
25 липня 2013 рокум. Ужгород№ 807/2665/13-а
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Шешеня О.М., вирішуючи питання про відкриття провадження в адміністративній справі за адміністративним позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), -
В С Т А Н О В И В:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовною заявою до Приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю).
Подана позовна заява не відповідає нормам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, враховуючи наступне.
Згідно з ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Однак доказів щодо сплати судового збору позивачем до матеріалів позовної заяви не долучено. Натомість Інспекція з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області просить суд застосувати норму п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір" та звільнити його від сплати такого.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон №3674-VI).
Так, ч. 1 ст. 3 Закону №3674-VI передбачено, що судовий збір справляється, в тому числі, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Нормами Закону №3674-VI визначений перелік випадків, коли судовий збір не справляється, а також перелік осіб, які від сплати такого звільняються.
Зокрема, п. 7 ч. 1 ст. 5 Закону №3674-VI передбачено, що ввід сплати судового збору звільняються державні органи, підприємства, установи, організації, громадські організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених законодавством, із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб, а також споживачі ? за позовами, що пов'язані з порушенням їхніх прав.
Проте суд вважає, що обґрунтованих підстав про звільнення від сплати судового збору, які б відповідали положенням Закону №3674-VI позивачем не наведено.
Отже, розмір необхідної до сплати позивачем суми судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру повинен складати 0,03 розміру мінімальної заробітної плати , а саме - 34,41 грн.
Реквізити для сплати судового збору в Закарпатському окружному адміністративному суді (за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру) є наступними: призначення платежу: "Судовий збір за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Закарпатський окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 35231455 (суду де розглядається справа)"; реквізити для сплати: банк одержувача: ГУ ДКСУ у Закарпатській області, МФО 812016, рахунок отримувача: 31210206784002, отримувач коштів: УДКСУ у м. Ужгород, 22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38015610.
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, для усунення недоліків позовної заяви, позивачу слід надати суду документ про сплату судового збору, шляхом його сплати в належному розмірі.
На підставі наведеного та керуючись ст. 108 ч.1 Кодексу адміністративного судочинства суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву Інспекції з питань захисту прав споживачів у Закарпатській області до Приватного підприємця ОСОБА_1 про застосування відповідних заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) - залишити без руху.
2. Надати позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в описовій частині даної ухвали, до 29 липня 2013 року.
3. Попередити позивача, що у випадку не виправлення недоліків, вказаних в ухвалі про залишення позовної заяви без руху у встановлені судом строки, позовна заява буде повернута позивачеві.
4. Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч.3 ст. 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки, визначені ст. 254 КАС України.
Суддя О.М. Шешеня