Постанова № 32604447, 10.07.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.07.2013
Номер справи
808/5029/13-а
Номер документу
32604447
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 липня 2013 року Справа № 808/5029/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нечипуренко О.М., при секретарі Петрусь Д.К., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

адміністративного позову: Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь»

до: Державного управління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області

про: визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь» до Державного управління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області про визнання неправомірними дій останнього щодо:

- залишення без розгляду документів на отримання Дозволу на спеціальне водокористування, поданих ВАТ «Запоріжсталь» 19.12.2012,

- визначення в Дозволі №6060/3ап на спеціальне водокористування терміну його дії з 04.01.2013 по 31.12.2013, та

- визначення терміну дії нормативів ГДС речовин по випусках №1, №2 та №3 з 04.01.2013 по 31.12.2013.

Також, позивач просить зобов'язати Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області визначити термін дії Дозволу №6060/3ап на спеціальне водокористування і 01.01.2013р. по 31.12.2013р. та терміну дії затвердженнях нормативів ГДС речовин по випусках №1, №2 та №3 з 01.01.2013р. строком до 31.12.2013р.

Ухвалою суду від 27.05.2013, відкрито провадження у адміністративній справі №808/5029/13-а та призначено до судового розгляду на 12.06.2013. Розгляд справи було відкладено на 19.06.2013. За письмовим клопотанням позивача провадження у справі зупинялось до 10.07.2013.

Представник позивача у судове засідання 10.07.2013 не прибув, проте надіслав на адресу суду клопотання про розгляд справи в письмовому провадженні, без його участі. Зазначив, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання 10.07.2013 також не прибув. На адресу суду 09.07.2013 надійшло клопотання про розгляд справи без участі представника Державного управління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області.

Відповідно до п.4 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь в справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь в справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними в справі матеріалами.

У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів ч.6 ст.12 та ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані докази, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Відповідно до ст. 9 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд вирішує справи на підстав Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші нормативно - правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Як свідчать матеріали справи, позивачу було надано дозвіл на спеціальне водокористування №Укр.5835/Зап терміном дії з 01.01.2012р. по 31.12.2012р.

14.12.2012 року позивач звернувся до Відповідача з клопотанням про затвердження нормативів ГДС забруднюючих речовин по випусках №1, №2 та №3 на 2013 рік, а 19.12.2012 року позивач звернувся з заявою та документами на отримання дозволу на спеціальне водокористування на 2013 рік

28.12.2012р. з листа Відповідача №1007/9/06 від 26.12.2012р. позивач дізнався про повернення документів на видачу дозволу без розгляду у зв'язку з внесенням Постановою КМУ №991 від 17.10.2012 змін до постанов КМУ №1100 від 11.09.1996 та №321 від 13.03.2002, які регулюють Порядок розроблення і затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, відповідно до яких функції щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування покладено на Мінприроди України. Мінприроди України направлено до КМУ проект змін до постанови КМУ №321 від 13.03.2002, відповідно до якого до моменту передачі повноважень від територіальних органів Міністерства охорони навколишнього природного середовища України обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям видача дозволів на спеціальне водокористування здійснюватиметься територіальними органами Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Прийом документів для отримання дозволів на спеціальне водокористування через Єдиний дозвільний центр буде відновлено після офіційного опублікування постанови «Про внесення змін до постанови КМУ від 13.03.2002р. №321».

Порядок погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування затверджено Постановою Кабінету Міністрів України №321 від 13.03.2002 року «Про затвердження порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992р. №459».

Відповідно до п.1 зазначеного Порядку, дозвіл на спеціальне використання видається юридичним і фізичним особам для здійснення діяльності із забору води з водних об'єктів із застосуванням споруд або технічних пристроїв, використання води та скидання у водні об'єкти забруднюючих речовин, включаючи забір води та скидання забруднюючих речовин із зворотними водами із застосуванням каналів.

Відповідно до абз. 1-4 ст. 49 Водного кодексу України, спеціальне водокористування здійснюється на підставі дозволу. Дозвіл на спеціальне водокористування видається: Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення; органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням із Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями - у разі використання води водних об'єктів місцевого значення.

Водним кодексом України та Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» (далі - Закон) встановлено спеціальну відсильну норму. Постановою №321 від 13.03.2002р. «Про затвердження порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 №459» встановлено єдиний механізм погодження суб'єктами господарювання дозволів на спеціальне водокористування.

Відповідно до ч. 7 ст. 49 Водного кодексу України у дозволі на спеціальне водокористування встановлюються ліміт забору води, ліміт використання води, та ліміт скидання забруднюючих речовин. У разі настання маловоддя ці ліміти можуть бути зменшені спеціально уповноваженими органами без коригування дозволу на спеціальне водокористування.

Відповідно до п. 2 Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженого Постановою №321 (далі - Порядок), у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення дозволи видаються Республіканським комітетом екології та природних ресурсів АРК, державними управліннями екології та природних ресурсів в областях, містах Києві та Севастополі.

Пунктом 3 Додатку №1 до Постанови Кабінету Міністрів України №526 від 21.05.2009р. «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» державні управління охорони навколишнього природного середовища в областях визначено дозвільними органами, уповноваженими видавати дозволи на спеціальне водокористування води водних об'єктів загальнодержавного значення.

Повноваження державних управлінь охорони навколишнього природного середовища передбачені Положенням про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Положення), що затверджено Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №548 від 19.12.2006р.

Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та Порядком погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування, затвердженим Постановою №321, передбачено порядок розгляду документів на отримання документів дозвільного характеру. Клопотання та додані до нього документи від водокористувача в будь-якому разі повинні прийматися та розглядатися місцевими дозвільними органами. За результатами розгляду поданих документів дозвільний орган надає дозвіл на спеціальне водокористування або відмовляє в його наданні з зазначенням підстав такої відмови.

Тобто, діючим законодавством не передбачено залишення дозвільним органом поданих документів на видачу дозволів на спеціальне водокористування без розгляду.

У разі відмови у погодженні клопотання або у видачі дозволу водокористувачу надається відповідь з обґрунтуванням причин відмови (п. 4 Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування та абз. 2 п. 9 ст. 7 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності»).

Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» передбачено вичерпний перелік підстав для відмови у видачі документу дозвільного характеру: подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання, документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком; виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей; негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру (п. 5 ст. 43 Закону).

Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.

Такі самі вимоги містить Порядок, який затверджено Постановою №321, пунктом 4 якого установлено, що дозволи видаються уповноваженими органами в місячний термін з дня подання в установленому порядку клопотання. У разі відмови у погодженні клопотання або у видачі дозволу водокористувачу надається відповідь з обґрунтуванням причин відмови.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються: необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види; дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру; платність або безоплатність видачі (переоформлення, видачі дубліката, анулювання) документа дозвільного характеру; строк видачі або надання письмового повідомлення про відмову у видачі документа дозвільного характеру; вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформлення, видачі дубліката, анулювання документа дозвільного характеру; строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа; перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, рішень щодо відмови у погодженні Позивачу дозвільних документів на спеціальне водокористування Відповідачем не приймалось, письмових відповідей із обґрунтуванням причин не оформлення направлених документів не надсилалось.

Судом встановлено, що 03.01.2013 року Позивач повторно звернувся до Відповідача із заявою та тими самими документами на отримання дозволу на спеціальне водокористування на 2013 рік.

З супровідним листом №26/18/06 від 04.01.2013р. Відповідач видав дозвіл на спеціальне водокористування № Укр.6060/Зап терміном дії з 04.01.2013р. по 31.12.2013р. Одночасно з видачею дозволу було затверджено нормативи ГДС забруднюючих речовин для ВАТ «Запоріжсталь» по випусках №1, №2 та №3 ( дата затвердження 04.01.2013р. терміном дії до 31.12.2013р.), тобто, без врахування періоду з 01.01.2013р. по 03.01.2013р., незважаючи на встановлений у клопотанні період - 2013 рік.

Водним кодексом України встановлено вичерпний перелік підстав для припинення спеціального водокористування.

Так, згідно зі ст. 56 Водного кодексу, припинення права спеціального водокористування здійснюється:

1) за клопотанням водокористувача у випадках, передбачених пунктом 1 статті 55 цього Кодексу;

2) за рішенням органу, що видав дозвіл на спеціальне водокористування, у випадках, передбачених пунктами 2 - 4 статті 55 цього Кодексу;

3) за рішенням Кабінету Міністрів України або відповідних рад у випадках, передбачених пунктами 5 і 7 статті 55 цього Кодексу;

4) на вимогу органу, який видав дозвіл на спеціальне водокористування, у випадках, передбачених пунктами 6 і 8 статті 55 цього Кодексу.

Припинення права на спеціальне водокористування в усіх випадках здійснюється органом, що видав дозвіл на спеціальне водокористування.»

Таким чином, правові підстави, які надавали б державним органам охорони навколишнього природного середовища повноваження переривати чи скорочувати термін дії дозволу на спеціальне водокористування - відсутні.

З наведених обставин вбачається, що, визначивши при наданні дозволу №6060/Укр на спеціальне водокористування термін дії з 04.01.2013 по 31.12.2013, відповідач фактично в період з 01.01.2013 по 03.01.2013 припинив позивачеві право спеціального водокористування без достатніх правових підстав та з порушенням порядку, передбаченого ст.ст. 55, 56 Водного кодексу України. При цьому, в пп.пп. 6.1-6.3 п.6 дозволу № Укр. 6060/Зап на спеціальне водокористування зазначено, що ліміт забору води, ліміт використання води та ліміт скидання забруднюючих речовин встановлюється на термін дії дозволу на спеціальне водокористування по роках на 2013 рік.

Визначивши в дозволі № Укр. 6060/Зап період його дії з 04.01.2013 по 31.12.2013, відповідач, відповідно, і зменшив термін дії нормативів ГДС забруднюючих речовин за випусками №1, 2, 3, за 2013 рік на 3 дні за період з 01.01.2013 по 03.01.2013, що є неправомірним.

Основні вимоги до нормування гранично-допустимого скидання (ГДС) забруднюючих речовин, які утворюються в процесі виробничої діяльності водокористувачів визначаються Постановою КМУ №1100 від 11.09.1996р. «Про Порядок розроблення і затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та перелік забруднюючих речовин, скидання яких нормується».

Нормативи ГДС затверджуються органами, уповноваженими видавати дозвіл на спеціальне водокористування, одночасно з видачею дозволу на спеціальне водокористування (п. 14 Постанови №1100).

Термін дії нормативів ГДС у кожному конкретному випадку встановлюється органами, уповноваженими видавати дозвіл на спеціальне водокористування, індивідуально залежно від терміну дії дозволу на спеціальне водокористування (п. 15 Постанови №1100). Відповідно до п. 18 Постанови №1100, у документах, що входять до складу проекту нормативів ГДС, зазначаються фактичні дані про наявність забруднюючих речовин, що скидаються водокористувачем у поверхневі водні об'єкти, або таких, концентрація яких у зворотній воді збільшується порівняно із забраною водою, ліміти на скидання, проекти нормативів ГДС та гранично-допустимих рівнів токсичності, плани заходів щодо зменшення скидання забруднюючих речовин для поетапного досягнення екологічного нормативу якості води у водному об'єкті.

Інструкцією про порядок розробки і затвердження гранично-допустимих скидів речовин у водні об'єкти із зворотними водами, затвердженою наказом Мінприроди України від 15.12.1994р. №116, передбачено, зокрема, що перегляд нормативів ГДС здійснюється, якщо характеристики скиду зворотних вод змінились більше ніж на 20% (п. 2.32 Інструкції).

Судом встановлено, що у 2012 році Позивачем до розробки нормативів ГДС забруднюючих речовин залучено спеціалізовану організацію Товариство з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «ЕКОВОДПРОЕКТ», яке 30.11.2012 року листом №100 від 28.11.2012р. звернулось до Державного управління охорони навколишнього природного середовища із клопотанням розглянути та затвердити проекти гранично-допустимих скидів забруднюючих речовин до водного об'єкту із поворотними водами по трьох випусках ВАТ «Запоріжсталь» (№1, №2, №3). Аналогічний лист №101 від 28.11.2012р. Товариством з обмеженою відповідальністю «Науково-виробничий центр «ЕКОВОДПРОЕКТ» було направлено на ім'я першого заступника міністра екології та природних ресурсів України Романова М.І.

По випусках №4, №5 та №6 нормативи ГДС забруднюючих речовин для ВАТ «Запоріжсталь» було затверджено у минулі роки і вони залишились чинними і на 2013 рік.

Як вбачається з матеріалів справи, за результатами направлених звернень Відповідач повернув ТОВ НВЦ «Еководпроект» направлені проекти нормативів ГДС забруднюючих речових, аргументуючи відмову у погодженні матеріалів змінами у функції затвердження нормативів та покладення відповідного обов'язку на Мінприроди України, а Міністерство листом №24494/08/10-12 від 13.12.2012р. роз'яснило, що воно не наділено повноваженнями щодо видачі, анулювання, здійснення переоформлення та видачі дублікатів документів дозвільного характеру на спеціальне водокористування.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації повноважень органів виконавчої влади у сфері екології та природних ресурсів, у тому числі на місцевому рівні» №5456-VI від 16.10.2012р. внесені зміни в Водний кодекс України, які дійсно передбачають передачу повноважень державних органів охорони навколишнього природного середовища Раді міністрів Автономної Республіки Крим,обласним, Київській, Севастопольській міським державним адміністраціям - у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення. Однак, згідно ст.1 розділу II «Прикінцеві положення» цього ж Закону вказані зміни набирають чинності тільки з 19.05.2013 року (через шість місяців з дня набрання чинності цим Законом).

Постановою Кабінету Міністрів України №526 від 21.05.2009р. «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» дозвільними органами, уповноваженими видавати дозволи на спеціальне водокористування води водних об'єктів загальнодержавного значення визначено державні управління охорони навколишнього природного середовища в областях (п. 3 Додатку №1).

Положенням про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі (далі - Положення), що затверджено Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №548 від 19.12.2006р., передбачено, що саме Державне управління охорони навколишнього природного середовища в області, відповідно до покладених на нього завдань, затверджує нормативи граничнодопустимого скидання забруднюючих речовин до водних об'єктів; видає в установленому порядку дозволи на спеціальне використання природних ресурсів, дозволи на спеціальне водокористування в разі використання води з водних об'єктів загальнодержавного значення (п.4 Положення).

Зміни, внесені Постановою КМУ від 17.10.2012 №991 до Постанови КМУ «Про порядок розроблення і затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та перелік забруднюючих речовин, скидання яких нормується» від 11.09.1996 №1100 стосуються лише заміни слів: «органи Мінекоресурсів» замінено словами «органи, уповноважені видавати дозвіл на спеціальне водокористування», а слово «Мінекоресурсів» - словом «Мінприроди». Тобто, внесені зміни у Постанову КМУ від 11.09.1996 №1100 не змінили повноважень Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, ними лише усунено лексичні протиріччя між діючими нормативно-правовими актами України.

Зміни, внесені постановою КМУ від 17.10.2012 №991 до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992р. №459» №321 від 13.03.2002р. стосовно передачі повноважень щодо видачі дозволу на спеціальне водокористування до Мінприроди, були передчасними та такими, що протирічили діючим нормативно-правовим актам з питань погодження та видачі дозволів на спеціальне водокористування (в тому числі актам, які мають вищу юридичну силу).

З прийняттям Постанови КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002р. №321» від 19.11.2012р. №1203 існуючі протиріччя між діючою Постановою КМУ №321 від 13.03.2002р. та Водним кодексом, Законом України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності», Постановою КМУ №526 від 21.05.2009р. «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності», Постановою КМУ №1100 від 11.09.1996 «Про порядок розроблення і затвердження нормативів гранично допустимого скидання забруднюючих речовин та перелік забруднюючих речовин, скидання яких нормується», Положенням про Державне управління охорони навколишнього природного середовища в областях, містах Києві та Севастополі, що затверджено Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №548 від 19.12.2006р. було усунуто.

Таким чином, з дати офіційного опублікування постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 р. № 321» № 1203 від 19.11.2012 було усунуто протиріччя між постановою КМУ №321 від 13.03.2002 та Водним кодексом, Законом «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності», Постановою КМУ «Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» №526 від 21.05.2009, а не наділено Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізький області повноваженнями щодо видачі дозволів на спеціальне водокористування.

Відповідно до ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що дії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізький області щодо залишення без розгляду поданих 14.12.2012 та 19.12.2012 ВАТ «Запоріжсталь» документів на видачу дозволу на спеціальне водокористування на 2013 рік, визначення в дозволі №Укр.6060/Зап його дії з 04.01.2013 по 31.12.2013, затвердження нормативів ГДС забруднюючих речовин по випусках №1, №2 та №3 на термін дії з 04.01.2013р. по 31.12.2013р. є неправомірними, а тому позов підлягає задоволенню.

Відповідно до ч.1 ст.94 КАС України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України (або відповідного місцевого бюджету, якщо іншою стороною був орган місцевого самоврядування, його посадова чи службова особа).

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 162, 163, 167 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь» до Державного управління охорони навколишнього середовища в Запорізькій області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити у повному обсязі.

Визнати неправомірними дії Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області щодо залишення без розгляду документів на отримання Дозволу на спеціальне водокористування, поданих 19.12.2012 Відкритим акціонерним товариством «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь»; визначення в Дозволі №6060/Зап на спеціальне водокористування терміну його дії з 04.01.2013 по 31.12.2013, та визначення терміну дії нормативів ГДС речовин по випусках №1, №2 та №3 для Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь» з 04.01.2013 по 31.12.2013.

Зобов'язати Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Запорізькій області визначити термін дії Дозволу №6060/Зап на спеціальне водокористування з 01.01.2013 по 31.12.2013 та термін дії затверджених нормативів ГДС речовин по випусках №1, №2 та №3 для Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь» з 01.01.2013 строком до 31.12.2013.

Стягнути з Державного бюджету України на користь Відкритого акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат Запоріжсталь» (ЄДРПОУ 00191230) 2 294 (дві тисячі двісті дев'яносто чотири) грн. судового збору.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Постанова в повному обсязі у відповідності до вимог ст. 160 КАС України оформлена і підписана 12.07.2013.

Суддя О.М. Нечипуренко