У Х В А Л А
24 липня 2013 року Справа № 806/2988/13-a
Категорія 12
Житомирський окружний адміністративний суд
у складі головуючого- судді Літвина О.Т.,
при секретарі- Бортнік О. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Військової частини А 3091 про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
23 квітня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Військової частини А 3091, в якому просив скасувати рішення житлової комісії відповідача про виключення його з черги осіб, що потребують поліпшення житлових умов та зобовязати житлову комісію відповідача поновити його та членів сімї на квартирному обліку осіб, що потребують поліпшення житлових умов з 10 серпня 1992 року.
Перед початком розгляду справи представником відповідача заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Представники позивача заперечували проти залишення позову без розгляду. Зокрема, представник позивача, його дружина, пояснила, що позивач не мав змоги своєчасно звернутися до суду у звязку з відсутністю коштів для укладення угоди з адвокатом, а також у звязку з хворобою як самого позивача так і неї та їхнього сина. При цьому представники позивача не заперечували, що позивач про порушення свого права дізнався ще у 2009 році, коли звертався із заявою про видачу йому протоколу засідання житлової комісії про зняття з квартирного обліку.
Суд, розглянувши клопотання представника відповідача, заслухавши представників позивача, дійшов до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без розгляду у звязку з пропуском позивачем строку звернення до суду, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Під строком звернення до адміністративного суду з позовом слід розуміти строк, протягом якого особа має право звернутися з позовом і розраховувати на судовий захист.
З матеріалів позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позивач з 10 серпня 1992 року перебував на квартирному обліку у Бердичівському гарнізоні та в грудні 2000 року був знятий з квартирного обліку у звязку з переведенням до нового місця служби до м.Біла Церква, де проходив службу до 03 вересня 2005 року.
Про зняття позивача з квартирного обліку та про порушення його права він дізнався у вересні 2009 року, що підтверджується копією його заяви від 08 вересня 2009 року(а.с.94), з якої видно, що він звертався з проханням надати йому протокол житлової комісії військової частини про зняття його з квартирного обліку. Крім того, позивача було повідомлено письмово про зняття з квартирного обліку 26 серпня 2011 року, що підтверджується відповіддю Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних Сил України на звернення його дружини(а.с.40-41).
До суду з вказаним позовом позивач звернувся лише 23 квітня 2013 року, тобто з пропуском встановленого шестимісячного строку звернення до суду.
Згідно ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Представники позивача в судовому засіданні не надали суд переконливих доказів про поважність причин пропуску строку звернення до адміністративного суду з даним позовом. Посилання на хвороби та відсутність коштів для отримання юридичної допомоги не є поважними причинами пропуску строку звернення до суду. Крім того, представниками позивача не надано доказів того, що хвороби позивача, його дружини та сина є такими, що вони потребували сторонього догляду, що перешкоджало позивачу своєчасно звернутися з позовом до суду.
За таких обставин суд вважає, що підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення позивача до адміністративного суду немає, а тому позовну заяву слід залишити без розгляду
Керуючись ст.ст. 99-100, 155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
у х в а л и в :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Військової частини А 3091 про скасування рішення та зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду у звязку з пропущенням встановленого строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня проголошення.
Головуючий суддя О.Т. Літвин