ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
24 липня 2013 р. м. Чернівці № 824/1596/13-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув адміністративний позов Державної екологічної інспекції в Чернівецькій області до Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області про визнання протиправними дій та скасування вимоги,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним адміністративним позовом, в якому просить визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області щодо внесення відомостей до акту ревізії № 24-07/257 від 31.05.2013 р. про наявність порушень п. 1 ст. 48 Бюджетного кодексу України, ст. 19 Закону України "Про оплату праці" під час виплати працівникам компенсації за невикористану відпустку в 2011 р.; визнати протиправною вимогу Державної фінансової інспекції в Чернівецькій області №24-07-14-14/4714 від 05.07.2013 р. в частині зобов’язання відшкодувати 242,0 тис. грн. виплаченої працівникам в лютому-березні 2012 р. компенсації за невикористані відпустки.
Ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду від 17.07.2013 р. позовну заяву залишено без руху, у зв’язку з несплатою позивачем судового збору за подання позовної вимоги, яка мастить вимоги майнового характеру. Встановлено строк для усунення недоліку позовної заяви до 29.07.2013 р.
18.07.2013 р. на адресу суду від позивача надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтування клопотання позивач вказував, що Державна фінансова інспекція в Чернівецькій області 05.07.2013 р. направила на адресу Держекоінспекції розпорядження від 05.07.2013 р. № 55 про зупинення до 29.07.2013 р. операцій з бюджетними коштами на рахунку відкритому Державній екологічній інспекції у Чернівецькій області. З урахуванням наведеного позивач зазначив, що на даний момент не може здійснити оплату судового збору в розмірі 2294,00 грн.
Згідно ч. 1 ст. 88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Враховуючи наведені обставини, суд вважає, що клопотання про відстрочення сплати судового збору підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 2 ст. 107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.
Оскільки судом вирішено питання про розстрочення судових витрат, відтак відсутні перешкоди для відкриття провадження в адміністративній справі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 88, 98, 104 - 107, 160 та 165 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1.Відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Клопотання про відстрочення сплати судового збору задовольнити.
3. Відстрочити Державній екологічній інспекції у Чернівецькій області сплату судових витрат (судового збору) в розмірі 2294,00 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
4. Справу призначити до судового розгляду у відкритому судовому засіданні на 11:00 05 серпня 2013 р. Засідання відбудеться в приміщенні Чернівецького окружного адміністративного суду за адресою: м. Чернівці, вул. Садова, 1-І, 2 поверх, зала судового засідання № 2.
5.Розгляд справи буде проводити суддя Левицький Василь Костянтинович одноособово.
6.Зобов’язати відповідача, у разі заперечення проти позову, подати до суду у строк до 30 липня 2013 р. письмове заперечення проти позову та всі матеріали, що були або мали бути взяті ним до уваги при прийняття рішення, вчиненні дії, допущенні бездіяльності, з приводу яких подано позов.
7. Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі з витягом про процесуальні права і обов’язки (на звороті) невідкладно направити сторонам.
8. Ухвала в частині відкриття провадження в адміністративній справі оскарженню не підлягає. Ухвала в частині відстрочення сплати судових витрат може бути оскаржено особами, які беруть участь у справі, якщо це стосується їх інтересів.
Суддя В.К. Левицький
В И Т Я Г
про процесуальні права і обов’язки
осіб, які беруть участь в розгляді адміністративної справи
Особами, які беруть участь у справі є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
Статтею 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі Кодексу) визначено права та обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов’язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов’язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов’язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51 Кодексу. Права та обов’язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов’язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
4. Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.