Ухвала суду № 32546354, 23.07.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.07.2013
Номер справи
812/6432/13-а
Номер документу
32546354
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

23 липня 2013 року Справа № 812/6432/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В., перевіривши матеріали за адміністративним позовом Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про скасування розділу акту ревізії та п. 2 вимоги про усунення порушень від 26.06.2013 № 830-14/1084, -

ВСТАНОВИВ:

22 липня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про скасування вимоги про усунення порушень.

Як вбачається з приписів п. 6 ч. 1 ст. 107 КАС України, суд після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, крім випадків встановлених законом.

Відповідно до ч.1 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Дослідивши матеріали адміністративного позову Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про скасування розділу акту ревізії та п. 2 вимоги про усунення порушень від 26.06.2013 № 830-14/1084, підстав для відкриття провадження в частині вимог позивача про визнання незаконним та скасування розділу «Реконструкція мережі зовнішнього електропостачання комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок») комбінованого типу № 9 «Орлятко» (сторінки 140-149) акту ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за період з 01.01.2011 по 01.02.2013 від 20.05.2013 № 830-21/007 судом не вбачається з огляду на наступне.

Як вбачається з позовної заяви, позивач просить суд визнати протиправними та скасувати положення акту ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за період з 01.01.2011 по 01.02.2013 від 20.05.2013 № 830-21/007 Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції в частині реконструкції мережі зовнішнього електропостачання комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок») комбінованого типу № 9 «Орлятко», та визнати незаконним та скасувати п. 2 вимоги Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції від 26.06.2013 № 830-14/1084 про усунення порушень, виявлених в результаті перевірки.

Положенням «Про державну фінансову інспекцію України» передбачено право територіальних органів державної фінансової інспекції України, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, здійснювати фінансовий контроль, щляхом проведення ревізій чи перевірок.

Статтею 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», встановлено, що головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообов'язкового державного соціального страхування, бюджетних установах і суб'єктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), за дотриманням законодавства на всіх стадіях бюджетного процесу щодо державного і місцевих бюджетів, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за рішенням суду, винесеним на підставі подання прокурора або слідчого для забезпечення розслідування кримінальної справи.

Згідно статті 5 даного Закону, перевірка державних закупівель полягає у документальному та фактичному аналізі дотримання підконтрольними установами законодавства про державні закупівлі та проводиться органом державного фінансового контролю на всіх стадіях державних закупівель. Результати перевірки державних закупівель викладаються в акті.

Відповідно до п. 3 «Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 2006 р. N 550, в редакції чинній на момент проведення ревізії, встановлено, що акт ревізії - це документ, який складається особами, що проводили ревізію, фіксує факт її проведення та результати. Заперечення, зауваження до акта ревізії (за їх наявності) та висновки на них є невід'ємною частиною акта.

Пунктом 35 зазначеного Порядку встановлено, що результати ревізії оформляються актом, який складається на паперовому носії державною мовою і повинен мати наскрізну нумерацію сторінок. На першому титульному аркуші акта ревізії, який оформляється на бланку контролюючого органу, зазначається назва документа (акт), дата і номер, місце складення (назва міста, села чи селища) та номер примірника.

У відповідності до п. 46 зазначеного Порядку, якщо вжитими в період ревізії заходами не забезпечено повне усунення виявлених порушень, контролюючим органом у строк не пізніше ніж 10 робочих днів після реєстрації акта ревізії, а у разі надходження заперечень (зауважень) до нього - не пізніше ніж 3 робочих дні після надіслання висновків на такі заперечення (зауваження) надсилається об'єкту контролю письмова вимога щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства із зазначенням строку зворотного інформування.

Таким чином, акт ревізії - це службовий документ, який стверджує факт проведення ревізії і є носієм доказової інформації, та не є тим рішенням суб'єкта владних повноважень, який має обов'язковий характер для суб'єктів цих відносин, та, відповідно, міг бути предметом розгляду адміністративними судами за правилами Кодексу адміністративного судочинства України.

У зв'язку з викладеним, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про скасування розділу акту ревізії та п. 2 вимоги про усунення порушень від 26.06.2013 № 830-14/10 в частині вимог позивача про визнання незаконним та скасування розділу «Реконструкція мережі зовнішнього електропостачання комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок») комбінованого типу № 9 «Орлятко» (сторінки 140-149) акту ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за період з 01.01.2011 по 01.02.2013 від 20.05.2013 № 830-21/007 не підлягає відкриттю.

Згідно з ч.1 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

В інший частині позовних вимог адміністративний позов відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, івказаний позов належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Адміністративний позов підсудний Луганському окружному адміністративному суду.

Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.

Відповідно до ст. 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи. З цією метою суд може витребувати документи та інші матеріали.

Керуючись ст. 107, 109, 110 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про скасування розділу акту ревізії та п. 2 вимоги про усунення порушень від 26.06.2013 № 830-14/10 в частині вимог позивача про визнання незаконним та скасування розділу «Реконструкція мережі зовнішнього електропостачання комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок») комбінованого типу № 9 «Орлятко» (сторінки 140-149) акту ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за період з 01.01.2011 по 01.02.2013 від 20.05.2013 № 830-21/007, у зв'язку з тим, що дані вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом Сєвєродонецької міської ради до Кремінської об'єднаної державної фінансової інспекції про визнання незаконними та скасування п. 2 вимоги про усунення порушень від 26.06.2013 № 830-14/10

Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 31 липня 2013 року у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: м. Луганськ, вул. Поштова,1, на 14 год.10хв.

Позивачу - надати оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду в судовому засіданні; документи на підтвердження проведення робіт з реконструкції мережі зовнішнього електропостачання ДНЗ № 9 (проект, кошторис, договори, акти приймання виконаних робіт, оплата, листування та рішення ради з вказаного питання), документальне підтвердження статусу будівлі по вул.. Федоренко, 29, інші докази, якими підтверджується позиція позивача.

Відповідачу - у разі невизнання позову надати письмові заперечення та документи, якими вони обґрунтовуються; документальне підтвердження виявлених порушень.

Судове засідання буде проведено одноособово суддею Луганського окружного адміністративного суду Смішливою Т.В.

Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати сторонам з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Ухвала в частині відмови у відкритті провадження в частині вимог позивача про визнання незаконним та скасування розділу «Реконструкція мережі зовнішнього електропостачання комунального дошкільного навчального закладу (ясла-садок») комбінованого типу № 9 «Орлятко» (сторінки 140-149) акту ревізії фінансово-господарської діяльності Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради за період з 01.01.2011 по 01.02.2013 від 20.05.2013 № 830-21/007 може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги на ухвалу суду протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Ухвалу, яку було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді - п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

В частині відкриття провадження ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає

СуддяТ.В. Смішлива