Постанова № 32529599, 22.07.2013, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2013
Номер справи
812/5679/13-а
Номер документу
32529599
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

9.4.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 липня 2013 року Справа № 812/5679/13-а

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ірметова О.В., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Публічного акціонерного товариства «Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування» про стягнення штрафних санкцій у розімірі 680,00 грн., -

ВСТАНОВИВ:

25 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" про стягнення штрафних санкцій у розмірі 680,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Відкрите акціонерне товариство " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " порушило вимоги п. 4 гл. I «Порядку заміни свідоцтва(свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) емісійних цінних паперів у зв'язку зі зміною найменування та/або зміною форми існування акцій», затвердженого рішенням ДКЦПФ від 30.08.2011 р. № 1180 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.11.2011 р. за № 1275/20013, у частині надання до територіального управління Комісії документів для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку зі зміною найменування товариства з порушенням терміну передбаченого Порядком.

Згідно Порядку Відкрите акціонерне товариство "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " повинно подати документи для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку зі зміною форми існування акцій та найменування акціонерного товариства не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації в органах державної реєстрації та не пізніше 30 календарних днів з дати прийняття уповноваженим органом емітента рішення про зміну форми існування акцій ( Дата прийняття рішення щодо де матеріалізації акцій - 29.05.12, дата державної реєстрації Статуту - 17.01.12)

Такі дії Відкритого акціонерного товариства " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" - неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулюванні ринку цінних паперів в Україні", 30.11.2012 року уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні Відкритого акціонерного товариства " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " було винесено постанову № 1099-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 680 грн. (шістсот вісімдесят гривень 00 копійок).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до Донбаського територіального управління НКЦПФР.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

09 липня 2013 року відповідач отримав ухвалу суду про відкриття скороченого провадження. За таких обставин справа розглядається за наявних доказів в матеріалах справи.

Оцінивши повідомлені позивачем обставини, суддя вважає, що достатньо наявних обставин для розгляду справи у скороченому провадженні та задоволення позову.

Згідно із абзацем 2 статті 1 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" державне регулювання ринку цінних паперів - це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Державне регулювання ринку цінних паперів згідно зі статтею 5 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (ст. 6 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у відповідності із пунктом 14 статті 8 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", зокрема, має право накладати штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Відповідно до п. 4 гл. І Порядку заміни свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску (випусків) емісійних цінних паперів у зв'язку зі зміною найменування та/або зміною форми існування акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФ від 30.08.2011 № 1180 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 07.11.2011 р. за № 1275/20013 емітент подає документи для заміни свідоцтва (свідоцтв) не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації в органах державної реєстрації змін до установчих документів емітента, пов'язаних зі зміною його найменування, і не пізніше 30 календарних днів з дати прийняття уповноваженим органом емітента рішення про переведення випуску цінних паперів у бездокументарну форму існування.

Згідно з пунктом 7 частини 1 статті 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні"(в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин) Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання нею постанови. Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету. Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії). У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.

Частиною 3 статті 11 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" також закріплено, що штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються у судовому порядку.

Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Відкрите акціонерне товариство " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " повинно подати документи для заміни свідоцтва про реєстрацію випуску акцій у зв'язку зі зміною форми існування акцій та найменування акціонерного товариства не пізніше 60 календарних днів з дати державної реєстрації в органах державної реєстрації та не пізніше 30 календарних днів з дати прийняття уповноваженим органом емітента рішення про зміну форми існування акцій ( Дата прийняття рішення щодо де матеріалізації акцій - 29.05.12, дата державної реєстрації Статуту - 17.01.12).

Такі дії ВАТ "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " підпадають під правопорушення, відповідальність за яке передбачена п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" - неподання інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до ст.. 9 Закону України "Про державне регулюванні ринку цінних паперів в Україні" уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні Відкритого акціонерного товариства " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " було винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 07 листопада 2012 року (а.с. 12 - 13).

Керуючись ст. ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулюванні ринку цінних паперів в Україні", 30.11.2012 року уповноваженою особою Донбаського територіального управління НКЦПФР у відношенні Відкритого акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" були винесені постанову № 1099-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 680 грн. (а.с. 16).

Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Державної казначейської служби у Донецькій області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до Донбаського територіального управління НКЦПФР.

Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до Донбаського територіального управління НКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафу в Держбюджет.

Оскільки Відкрите акціонерне товариство " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " постанову № 1099-ДО-1-Е про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів від 30.11.2012 року у встановленому порядку не оскаржило, внаслідок чого вона на момент розгляду справи є чинною та такою, що підлягає виконанню, і в порушення вимог розділу XVIII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11 грудня 2007 року № 2272 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2008 року за № 120/14811, штраф протягом 15 днів з дати отримання постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів не сплатило, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими та такими, що підлягають повному задоволенню.

Щодо розподілу судових витрат за наслідками розггляду справи суд виходить з наступного.

Ухвалою суду від 27 червня 2013 року по цій справі позивачу судом надавалась відстрочка сплати судового збору до розгляду справи по суті.

Станом на 22 липня 2013 року позивачем не було сплачено судовий збір.

Відповідно до ч.2 ст.94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.

Згідно з ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Оскільки позивач до закінчення розгляду справи по суті не сплатив судовий збір, та з урахуванням вищенаведених вимог КАС України в даному випадку не можливе стягнення судового збору з відповідача, судовий збір підлягає стягненню з позивача.

Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового до Відкритого акціонерного товариства " Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування " про стягнення суми штрафних санкцій у розмірі 680,00 грн. задовольнити.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства " Відкритого акціонерного товариства "Антрацитівське управління по ремонту та налагодженню гірничошахтного устаткування" (код ЄДРПОУ 05400922) суму штрафної санкції у розмірі 680,00 грн. (шістсот вісімдесят гривень 00 копійок) в дохід Державного бюджету України (р/р 31110106700004 в УДКС у м. Донецьку, код ЄДРПОУ 38033949, МФО 834016, код платежу 21081100).

Стягнути з Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в дохід Державного бюджету України судові витрати у вигляді судового збору у розмірі 114,70 грн. (сто чотирнадцять грн. 70 коп).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Повний текст постанови складено та підписано 22 липня 2013 року о 09 год. 00 хв.

Суддя О.В. Ірметова