Постанова № 32527655, 22.07.2013, Сумський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.07.2013
Номер справи
818/5205/13-а
Номер документу
32527655
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

22 липня 2013 р. Справа № 818/5205/13-a

Суддя Сумського окружного адміністративного суду Кравченко Є.Д., розглянувши в порядку скороченого провадження в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової служби України до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області (далі - позивач) звернулося до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути з відповідача заборгованість по сплаті фінансових санкцій у розмірі 1 000, 00 грн. Свої вимоги мотивує тим, що під час проведення працівниками позивача перевірки господарської одиниці-магазину, в якому господарську діяльність здійснює відповідач, було виявлено порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За ці порушення рішенням позивача до відповідача була застосована фінансова санкція у вигляді штрафу у розмірі 1000, 00 грн. Враховуючи викладене, позивач просить суд стягнути з відповідача вказану суму заборгованості.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі отримав, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 13), але в установлений строк заперечення проти позову чи заяви про визнання позову до суду не подав.

Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як фізична особа-підприємець, що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с. 4).

Згідно направлення від 15.03.2013 № 48 (а.с. 5) працівниками позивача була проведена перевірка господарської одиниці-магазину, що розташований за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 3, в якому господарську діяльність здійснює відповідач.

За результатами проведеної перевірки було складено акт перевірки від 15.03.2013 № 46/21/НОМЕР_1 (а.с. 6-7), у якому було викладено встановлені порушення: роздрібна торгівля тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, встановлених виробниками таких тютюнових виробів.

Питання, пов'язані з торгівлею тютюновими виробами, регулюються Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" від 19.12.1995 № 481/95-ВР зі змінами і доповненнями (далі - Закон № 481/95).

Зокрема, було встановлено, що сигарети "Кемел", дата виробництва 30.06.2012, ціна на пачці 12, 00 грн., в продажу знаходяться по ціні 12, 50 грн., що підтверджено фіскальним чеком від 15.03.2013 № 3438. На момент перевірки в наявності було 6 пачки даних сигарет.

Залишок сигарет "Кемел" на момент перевірки становить 6 пачок на загальну суму 6x12,00 = 72,00 грн.

Таким чином встановлено порушення вимог ст. 18 Закону № 481/95, відповідальність за яке передбачена абз. 14 ч. 2 ст. 17, а саме у вигляді застосування до суб'єктів підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 100% вартості наявних у суб'єктів підприємницької діяльності тютюнових виробів, але не менше 1000 гривень.

Оскільки на момент проведення перевірки залишок сигарет становить 6 пачок на загальну суму 72,00 грн., то їх вартість є меншою за встановлену законом мінімальну межу у розмірі 1000 гривень.

Комісія Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України в Сумській області, дослідивши наявні матеріали перевірки, дійшла висновків, що акт перевірки складено з дотриманням вимог та за формою акту перевірки, передбачених "Методичними рекомендаціями щодо оформлення матеріалів перевірок за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій", затвердженими Наказом ДПА України від 12.08.2008 № 534.

Відповідно до п. 5 "Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України, від 02.06.2003 № 790 (далі - Порядок застосування фінансових санкцій), підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є: акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства.

Так, позивачем на підставі акту перевірки від 15.03.2013 № 46/21/НОМЕР_1 було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій від 22.03.2013 № 180358-1900-21 (а.с. 8), відповідно до якого до відповідача були застосовані фінансові санкції у розмірі 1 000, 00 грн.

Відповідно до п. 9 Порядку застосування фінансових санкцій рішення про застосування фінансових санкцій складається в трьох примірниках, один з яких у 3-денний строк після його прийняття надсилається суб'єкту підприємницької діяльності або видається його уповноваженому представникові під розписку.

На виконання вказаних норм, позивачем було надіслано відповідачу рішення, яке він отримав 16.05.2013, що підтверджується його особистим підписом на супровідному листі (а.с. 9), однак вказана в ньому сума фінансових санкцій не була сплачена відповідачем.

Відповідно до п. 10 Порядку застосування фінансових санкцій, у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.

Рішення про застосування фінансових санкцій може бути оскаржено у місячний термін в установленому законодавством порядку (п. 13 Порядку застосування фінансових санкцій).

Відповідно до ч.1 ст. 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.

З огляду на зміст наведеної норми процесуального права та зважаючи на те, що вимогами заявленого позову є стягнення фінансових санкцій, предметом доказування у даній справі мають бути обставини, які свідчать про наявність підстав, з якими закон пов'язує можливість стягнення фінансових санкцій у судовому порядку, встановлення факту їх сплати у добровільному порядку або встановлення відсутності такого факту тощо. При цьому, питання правомірності застосування фінансових санкцій не може бути предметом доказування у даній справі, оскільки рішення суб'єкта владних повноважень, яким такі фінансові санкції накладено, не є предметом вказаного позову, а отже суд не має процесуальних повноважень у межах розгляду даної справи здійснювати його правовий аналіз.

Як вбачається з матеріалів справи, рішення про застосування фінансових санкцій від 22.03.2013 № 180358-1900-21 відповідачем не оскаржувалося.

Крім того, відповідач не надав суду доказів, які б свідчили про погашення штрафу або ж спростовували доводи позивача.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що вимоги позивача щодо стягнення штрафу за порушення вимог Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової служби України до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) фінансову сакцію у розмірі 1 000 (одна тисяча) грн. 00 коп. до Державного бюджету України на розрахунковий рахунок м. Суми *135* № 31119106700002, ОКПО 23636315 в ГУ ДКСУ у Сумській області, МФО 837013, код бюджетної класифікації 21081100, призначення платежу - розрахункового документа (код сплати) - 135.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) Є.Д. Кравченко

З оригіналом згідно

Суддя Є.Д. Кравченко