ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 липня 2013 року (11 год. 30 хв.)Справа № 808/6007/13-а м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Садового І.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1
про: стягнення 3 767 грн. 50 коп.
ВСТАНОВИВ:
03.07.2013 Державна податкова інспекція інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби (далі - позивач) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач) про стягнення штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 3 767 грн. 50 коп.
Ухвалою суду від 04.07.2013 відкрито провадження в адміністративній справі №808/6007/13-а, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 18.07.2013.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, направив суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує у повному обсязі. Згідно позовної заяви та клопотання про розгляд справи без участі позивача просить стягнути з відповідача 3 767 грн. 50 коп. заборгованості по сплаті штрафних санкцій. Зазначає, що заборгованість виникла внаслідок несплати відповідачем сум, визначених у рішенні про застосування фінансових санкцій №0001242304 від 21.05.2009. Просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не з'явився, направив суду відзив на позов, згідно з яким заборгованість визнає. Просить розглянути справу без його участі.
Відповідно до ч.4 ст.122 особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне розглянути справу в порядку письмового провадження.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрована як фізична особа - підприємець 27.05.2008 виконавчим комітетом Запорізької міської ради за юридичною адресою: АДРЕСА_1, 69065, про що свідчить довідка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на 28.02.2013.
Фахівцями позивача 13.05.2009 було проведено перевірку за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки №0111/68/28/23/НОМЕР_1.
Перевіркою встановлено порушення: п.2, п.5, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 №265/95-ВР (далі - Закон України від 06.07.1995 №265/95-ВР), а саме: непроведення розрахункової операції через КОРО, РК на суму 15 грн. 65 коп. та невідповідність суми готівкових коштів на місті проведення розрахунків з сумою виписаних розрахункових квитанцій, виписаних з початку робочого дня, невідповідність складає 1 612 грн. 35 коп.
За результатами перевірки позивачем прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 №0001242304, відповідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 8 401 грн. 75 коп., штраф у розмірі 340 грн.
Рішення отримане позивачем 21.05.2009 особисто під підпис.
Відповідачем було подано позов до Запорізького окружного адміністративного суду до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 №0001242304.
За результатами розгляду справи, постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 03.07.2009 по справі №2а-3354/09/0870 у задоволенні позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя про скасування рішень про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 №0001242304 відмовлено.
Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2010 апеляційну скаргу відповідача залишено без задоволення, постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 03.07.2009 у справі №2а-3354/09/0870 залишено без змін.
Також, 07.06.2012 позивачем було сформовано та направлено відповідачу податкову вимогу форми «Ф» від 07.06.2012 №413/5962, яка була повернута поштою з причин неможливості вручення.
Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню виходячи з наступного:
Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ (в редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення) податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.
Згідно з ч.1 ст.238 ГК України (в редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення) за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.
Стаття 239 ГК України (в редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення) передбачає, що органи податкової служби як органи державної влади відповідно до своїх повноважень і в порядку, передбаченому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання адміністративно - господарські санкції.
Відповідно до ст.241 ГК України (в редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення) адміністративно-господарський штраф - це грошова сума, що сплачується суб'єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб'єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Згідно з п.п.8,11 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ (в редакції, що діяла на момент вчинення правопорушення) податкові органи мають право вимагати від платників податків, діяльність яких перевіряється, усунення виявлених порушень податкового законодавства, контролювати виконання законних вимог посадових осіб органів державної податкової служби, а також припинення дій, які перешкоджають здійсненню повноважень посадовими особами органів державної податкової служби; застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст.15 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Отже, безпосередніми функціями ДПІ є забезпечення застосування та своєчасного стягнення сум фінансових санкцій, передбачених законодавством України, а також подавати до суду позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Відповідно до ст.17 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.
Згідно з п.п.20.1.28 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом.
Як було встановлено матеріалами справи, позивачем було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 №0001242304, відповідно якого до відповідача застосовані фінансові санкції у розмірі 8 401 грн. 75 коп., штраф у розмірі 340 грн., яке отримане позивачем 21.05.2009 особисто під підпис.
Відповідачем зазначене рішення було оскаржено в судовому порядку.
За результатами розгляду справи, постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 03.07.2009 по справі №2а-3354/09/0870, залишеною без змін Ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2010 у задоволенні позову фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до ДПІ у Ленінському районі м.Запоріжжя про скасування рішень про визнання недійсним рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21.05.2009 №0001242304 відмовлено.
Таким чином рішення про застосування фінансових санкцій 21.05.2009 №0001242304 є чинними.
Відповідно до ч.1 ст.72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Згідно розрахунку позивача у відповідача існує заборгованість по штрафним санкціям (з урахуванням часткової сплати) у розмірі 3 676 грн. 50 коп., у томі числі пеня - 167 грн. 50 коп.
Відповідно до п.п.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Згідно розрахунку позивача відповідачу нарахована пеня за період з 14.02.2012 по 28.05.20133 за несвоєчасну сплату узгоджених сум податкових зобов'язань у розмірі 167 грн. 50 коп.
Доказів сплати заборгованості відповідачем не надано.
Відповідач визнав суму заборгованості згідно з наданим відзивом на позов.
Отже суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
За правилами частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 КАС України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Ленінському районі м.Запоріжжя Запорізької області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення 3 767 грн. 50 коп., - задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 69041; ідентифікаційний номер НОМЕР_1) штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки у розмірі 3 767 (три тисячі сімсот шістдесят сім) грн. 50 коп.
Кошти спрямувати на р/р 31415541700006, отримувач: УК у Ленінському районі м.Запоріжжя, код одержувача 38025423 в ГУ ДКСУ України у Запорізькій області, МФО 81015, код платежу 21080900.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Садовий