Постанова № 32507261, 11.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2013
Номер справи
805/7295/13-а
Номер документу
32507261
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КОСТЯНТИНІВЦІ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ У ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2013 р. Справа № 805/7295/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Грищенка Є.І., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 109468,67 грн., -

В С Т А Н О В И В:

Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулась до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 109468,67 грн. Позовні вимоги обґрунтовані тим, 28.12.2010 року Костянтинівською ОДПІ було проведено невиїзну документальну перевірку фізичної особи ОСОБА_1 з питань своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин за період з 01.01.2007 р. по 28.12.2010 року. На підставі акту перевірки було винесено податкове повідомлення - рішення на загальну суму 109468,67 грн. Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2011 року податкове повідомлення - рішення було скасовано. Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.04.2011 року апеляційна скарга Костянтинівської ОДПІ задоволена, постанова суду першої інстанції скасована. Узгоджене в судовому порядку податкове зобов'язання з податку з власників транспортних засобів на суму 109468,67 грн. платником в добровільному порядку не сплачено. Просили стягнути суму заборгованості.

Представник позивача до судового засідання не прибув. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання про зупинення провадження. Ухвалою суду від 11.07.2013 року у зупиненні провадження було відмовлено.

Відповідно до частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що у судове засідання не прибули особи, які беруть участь у справі, хоча були належним чином повідомлені, то суд вважає за можливе розглянути справу відповідно до вимог частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у письмовому провадженні за відсутності сторін на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Судом встановлено, що згідно із п. 1 ст. 11 Закону України від 02.12.1990 року № 509-ХІІ «Про державну податкову службу в Україні» проведено документальну невиїзну перевірку фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, з питань повноти та своєчасності сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів за період з 01.01.2007 р. по 28.12.2010 р. Перевіркою встановлені порушення ст. 1, ст. 2 ст. 5, ст. 6 Закону України від 11.12.1991 р. № 1963-ХІІ «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів», в результаті чого донараховано зобов'язання з податку податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів в сумі 109468,67 грн., в т.ч . за 2007 рік 31453,67 грн., за 2008 рік - 32692,00., за 2009 рік - 32692,00 грн., за 2010 рік - 12631,00 грн., про що складено акт про результати документальної невиїзної перевірки фізичної особи від 28.12.2010 року № 1332/17-2-2124608792 (а.с. 6-9).

На підставі зазначеного акту перевірки начальником Костянтинівської ОДПІ прийнято податкове повідомлення - рішення № 0016021742/0-21074 від 31.12.2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання на суму 109468,67 грн.(а.с. 5).

ОСОБА_1. 24.01.2011 року отримав спірне податкове повідомлення-рішення від 31.12.2010 року № 0016021742/0-21074 (а.с. 4).

Вказане податкове-повідомлення-рішення було оскаржене відповідачем до суду.

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 2 березня 2011 року по справі № 2а/0570/1961/2011 позовні вимоги ОСОБА_1 були задоволені, податкове повідомлення-рішення Костянтинівської ОДПІ за № 0016021742/0-21074 від 31.12.2010 року по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів визнано нечинним та скасовано.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 26.04.2011 року апеляційну скаргу Костянтинівської ОДПІ на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 02.03.2011 року по справі № 2а/0570/1961/2011 задоволено і постанову скасовано. Суд апеляційної інстанції відмовив ОСОБА_1 в задоволенні його позовних вимог.

На підставі ст. 254 КАС України постанова Донецького апеляційного адміністративного суду від 26 квітня 2011 року по справі № 2а/0570/1961/2011 набрала законної сили. Станом на 11.07.2013 року скасована чи змінена не була.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Враховуючи викладене, суд зазначає, що податкове повідомлення - рішення № 0016021742/0-21074 від 31.12.2010 року, яким визначено суму податкового зобов'язання на суму 109468,67 грн. є чинним у розмірі 109486,67 грн. та його законність доказуванню не підлягає.

Пунктом 20.1.28 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України визначено, що органи державної податкової служби, окрім іншого, мають право стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом, стягувати суми простроченої заборгованості суб'єкта господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитом (позикою), залученим державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державну (місцеву) гарантію, а також за кредитом з бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом.

Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, повноваження якого на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу прямо визначені законодавством України.

Облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Обов'язок платника податків щодо здійснення своєчасної сплати суми податкових зобов'язань встановлений підпунктом 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України.

Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, порядок оскарження дій органів стягнення визначені главою 9 Податкового кодексу України. Згідно змісту зазначеного нормативно-правового акту, стягненню з платника податків підлягає наявна в платника сума податкового боргу.

Відповідно до підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Особливості повернення сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також місцевих податків і зборів передбачений підрозділом 9 Перехідних положень Податкового кодексу України.

Відповідно до вказаної норми повернення сум податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за забруднення навколишнього природного середовища, а також місцевих податків і зборів, які були сплачені до 1 січня 2011 року помилково або надміру, зарахування до бюджетів таких податків і зборів, які сплачуються у першому кварталі 2011 року за останній звітний (податковий) період 2010 року, та сум, які сплачуються у рахунок погашення податкового боргу, що сформувався станом на 31 грудня 2010 року, здійснюються у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2011 року.

Згідно ст.1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» від 11.12.1991 року № 1964( Закон України № 1964) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.

Об'єктами оподаткування, відповідно до ст.2 Закону України № 1964 є трактори (колісні) - код за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі - код) - 8701, крім гусеничних; тільки сідельні тягачі - код 8701 20; автомобілі, призначені для перевезення не менше 10 осіб, включаючи водія, - код 8702; автомобілі легкові - код 8703; автомобілі вантажні - код 8704; автомобілі спеціального призначення, крім тих, що використовуються для перевезення пасажирів і вантажів, - код 8705 (крім пожежних і швидкої допомоги); мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном - код 8711, крім тих, що мають об'єм циліндра двигуна до 50 куб. см, - код 8711 10; яхти та судна парусні з допоміжним двигуном або без нього (крім спортивних) - код 8903 91; човни моторні і катери, крім човнів з підвісним двигуном (крім спортивних), - код 8903 92; інші човни (крім спортивних) - код 8903 99.

Не є об'єктами оподаткування транспортні засоби, а саме: трактори на гусеничному ходу - код 8701 30; мотоцикли (включаючи мопеди) та велосипеди з установленим двигуном з об'ємом циліндра двигуна до 50 куб. см - код 8711 10; тільки автомобілі спеціального призначення швидкої допомоги та пожежні - код 8705; транспортні засоби вантажні, самохідні, що використовуються на заводах, складах, у портах та аеропортах для перевезення вантажів на короткі відстані, - код 8709; машини і механізми для сільськогосподарських робіт - коди 8432; 8433; тільки яхти, судна парусні і човни спортивні - коди 8903 91; 8903 92; 8903 99.

Державна реєстрація транспортних засобів передбачено ст.34 Закону України «Про дорожній рух», а саме державній реєстрації та обліку підлягають призначені для експлуатації на вулично-дорожній мережі загального користування транспортні засоби усіх типів: автомобілі, автобуси, мотоцикли всіх типів, марок і моделей, самохідні машини, причепи та напівпричепи до них, мотоколяски, інші прирівняні до них транспортні засоби та мопеди, що використовуються на автомобільних дорогах державного значення. Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються підрозділами Державтоінспекції Міністерства внутрішніх справ України. Для автоматизованого обліку зареєстрованих транспортних засобів та відомостей про їх власників ведеться Єдиний державний реєстр, держателем якого є Державтоінспекція Міністерства внутрішніх справ України.

Відомчу реєстрацію та облік великотоннажних транспортних засобів та інших технологічних транспортних засобів здійснює уповноважений орган спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за охороною праці;

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач суму податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні, до бюджету не сплатив, внаслідок чого має заборгованість перед бюджетом у розмірі 109468,67 гривень.

Таким чином, виходячи із змісту заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

З огляду на зазначене, керуючись, підпунктом 20.1.28 статті 20, статтею 95 Податкового кодексу України, ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області Державної податкової служби до ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу в сумі 109468,67 грн. - задовольнити.

Стягнути з фізичної з фізичної особи ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1 на користь місцевого бюджету (місцевий рахунок № 31113029700058, код платежу 12020200, УДКС у м. Костянтинівка, банк ГУДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016) податковий борг з податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин та механізмів у сумі 109468,67 грн.

Постанова прийнята в порядку письмового провадження 11 липня 2013 року.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову Донецького окружного адміністративного суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Грищенко Є.І.