ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
10 липня 2013 року № 826/8147/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Огурцова О.П. при секретарі судового засідання Покотило М.С., розглянувши адміністративну справу
за позовомПредставництва "Еспарма ГМБХ"до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової службипроскасування податкових повідомлень-рішень № 0006862260 від 18.05.2013 та № 75717.5 від 16.05.2013за участю:
представника позивача - Ланового О.Ю. (довіреність б/н від 24.05.2013,),
представника відповідача - Никоненко Я.М. (довіреність № 3514/9/10-314 від 11.12.2012),
на підставі частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 10.07.2013 проголосив вступну та резолютивну частини постанови.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Представництво "Еспарма ГМБХ" звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень № 0006862260 від 18.05.2013 та № 75717.5 від 16.05.2013.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він не є постійним представництвом в розумінні положень Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" та Податкового кодексу України, з огляду на те, що створений виключно з метою виконання представницьких функцій, провадження для нерезидента діяльності, що має підготовчий та допоміжний характер, а його утримання здійснюється материнською компанією за допомогою цільового фінансування на рахунок типу "Н" згідно затвердженого кошторису.
Також позивач зазначив про те, що оскільки він отримав від ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 підтвердження реєстрації їх фізичними особами підприємцями та обрання ними спрощеної системи оподаткування, то у нього були відсутні правові підстави для здійснення утримання податку на доходи фізичних осіб з виплачених зазначеним особам коштів.
Представник позивача у судовому засіданні 10.07.2013 позовні вимоги підтримав повністю, надав додаткові усні пояснення та просив задовольнити адміністративний позов у повному обсязі.
Відповідач проти позовних вимог заперечив, у судовому засіданні 01.07.2013 надав суду письмові заперечення, у яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.
Свої заперечення на адміністративний позов відповідач обґрунтовує тим, що адміністративно - господарську санкцію на позивача було накладено у зв'язку з поданням позивачем звіту за формою № 1 Ф з порушенням законодавчо встановлених строків. Доводи відповідача викладені в письмових запереченнях та наведені його представником під час судового засідання аналогічні доводам та висновкам викладеним в акті перевірки № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013, інших доводів, крім зазначених у вказаному акті перевірки представником відповідача не наведено.
У судовому засіданні 10.07.2013 представник відповідача заперечив проти позовних вимог та просив суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача суд , -
В С Т А Н О В И В:
В період з 07.03.2013 по 11.04.2013 Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби була проведена документальна планова виїзна перевірка фінансово-господарської діяльності з питань дотримання Представництвом «ЕСПАРМА ГМБХ» податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2010. по 31.12.2012.
За результатами перевірки складено акт № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013, яким встановлено порушення пункту 13.8 статті 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", пункту 160.8 статті 160 Податкового Кодексу України, що призвело до заниження податку на прибуток за період з 01.10.2010 по 31.12.2012 на загальну суму 3 325 823,00грн., порушення підпункту 4.2.1 пункту 4.2 статті 4, підпункту 9.12.2 пункту 9.12 статті 9, підпункту "а" пункту 19.2 статті 19 Закону України " Про податок з доходів фізичних осіб" в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб на суму 31 423,65 грн. та пункту 177.6 статті 177, підпункту «б» пункту 171.2 статті 171 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб на суму 21 250,0 грн.
До зазначеного висновку податковий орган дійшов виходячи з наступного.
На сторінках 4-5 акту № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 зазначено наступне: "Відповідно до витягу із торгового реєстру (Апостиль від 08.11.2012 № 9101аЕ-F - 9303/12) який ведеться головою Земельного суду у м. Берлін, виданого у м. Берлін: Метою діяльності компанії - нерезидента Фірми "ЕСПАРМА ГмбХ" (ESPARMA GmbH) (Німеччина), є: виробництво та збут під назвою «еспарма» («esparma») номенклатурних товарів, зокрема, смакових продуктів та продуктів харчування, має право також на виготовлення та збут хімічно - фармацевтичних продуктів, на придбання з цією метою інших подібних підприємств та право на участь у таких підприємствах.
На письмовий запит ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ДПС, представництвом "ЕСПАРМА ГМБХ." було надано пояснення по наступних питаннях, а саме:
1. Стосовно дистриб'юторів продукції головної компанії надано список українських оптових компаній, що мають прямі контракти з центральним офісом «Еспарма ГмбХ» у Німеччині на постачання продукції «Еспарма ГмбХ» в Україну:
ПАТ «Альба Україна», ТОВ «БаДМ», Спільне українсько-естонське підприємство «Оптіма Фарм Лтд.», ТОВ «Вента ЛТД», ТОВ «Фармако», ТОВ «ФраМ»».
2 Щодо видів діяльності головної компанії:
- Представництвом «Еспарма ГмбХ» надано запит у материнську компанію. Інформація буде надана додатково після отримання відповіді.
3. Відповідно до запиту стосовно виконання функцій визначених у заяві ОСОБА_6 «про передачу прав» :
«…представництво фактично виконує: - несе відповідальність за фармакологічний нагляд стосовно продукції вказаних у заяві фірм на території України;
- несе відповідальність за ефективність, якість та безпеку при застосуванні продуктів на території України;
- займається маркетинговою діяльністю стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- здійснює вивчення ринку та попиту стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- проводить інформаційну роботу серед спеціалістів України і населення України стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- рекламує зареєстровані в Україні продукти вказаних у заяві фірм за допомогою третіх осіб, які мають право здійснювати рекламну діяльність на території України;
- представляє права та інтереси вказаних у заяві фірм у судових процесах на території України;
- представляє інтереси вказаних у заяві фірм в Україні у контролюючих органах із усіх інших питань відповідно до українського законодавства.
При отриманні відповіді від Представництва «Еспарма ГмбХ», у разі необхідності, керівником ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ДПС будуть вжиті заходи щодо проведення позапланової документальної перевірки відповідно до Податкового Кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями).
Відповідно наданої до перевірки Довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, видами діяльності Представництва «Еспарма ГмбХ» є дослідження кон'юктури ринку та виявлення суспільної думки, консультації з питань комерційної діяльності та управління.
Фактично у періоді з 01.01.2010. по 31.12.2012 Представництво " ЕСПАРМА ГМБХ ", згідно з наданими до перевірки документами, представляло інтереси головної компанії, здійснювало діяльність з проведення маркетингових досліджень внутрішнього ринку України, досліджень кон'юнктури ринку, рекламуванням препаратів Материнської компанії та інших компаній в Україні та здійснювало іншу допоміжну діяльність та діяльність підготовчого характеру для Материнської компанії.
Якщо ж основною метою представництва нерезидента є проведення будь-якої господарської діяльності (у межах діяльності своєї юридичної особи - нерезидента), таке представництво відповідно до податкового законодавства належить до постійних."
Сторінка 8 зазначеного акту вміщує наступну інформацію: "Згідно наданих до перевірки платіжних доручень, даних бухгалтерського обліку по рах 48, за період з 01.01.2010. по 31.12.2012 отримано коштів в сумі 47 787 140,00 грн. на утримання представництва (цільове фінансування) від головної компанії - нерезидента "ЕСПАРМА ГмбХ" (ESPARMA GmbH)(Німетчина)".
На сторінці 9 викладено наступні факти: "За період з 01.01.2010. по 31.12.2012 Представництвом «ЕСПАРМА ГМБХ.» до ДПІ у Шевченківському районі м. Києва ДПС подавалися Розрахунки оподаткованого прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється податковим органом, якими задекларовано валові витрати в сумі 33 450 998,00 грн.".
Податковим органом на сторінках 12 - 14 акта № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 викладено наступні факти: "За період з 01.01.2010. по 31.12.2012 Представництво «ЕСПАРМА ГМБХ.», згідно наданих до перевірки документів, доходів джерелом походження із України не отримувало.
До перевірки Представництвом «ЕСПАРМА ГМБХ.» надані довідки, видані Податковим - фінансовим управлінням м. Макдебугр, країна Федеративна Республіка Німеччина, стосовно підтвердження резиденції Фірми ЕСПАРМА ГмбХ (ESPARMA GmbH.)(Німеччина) за 2010- 2012 роки.
При проведенні перевірки первинних документів встановлено рекламування Представництвом лікарських засобів: «Ескузан краплі» та « Лайф 900».
В ході перевірки Представництвом надано до перевірки Реєстраційне посвідчення Державного фармакологічного центру при Міністерстві охорони здоров'я України на лікарський засіб Ескузан краплі № UA /0217/01/01 від 23.01.2009, в якому заявником та виробником препарату виступає Фірма «Фарма Вернігороде Гмбх» , Німеччина.
Представництво здійснювало рекламу лікарського засобу «Ескузан краплі», проводило досліджень кон'юнктури ринку та маркетингові дослідження внутрішнього ринку України, щодо продажу препарату згідно наданого до перевірки Договору
реалізації № б/н від 30.03.2010 який укладений між фірмою «Фарма Вернігороде Гмбх», Німеччина та фірмою «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина.
Згідно наданої до перевірки Заяви про передачу прав, ОСОБА_6, як комерційний директор фірми «Фарма Вернігороде Гмбх» підтверджує передачу прав компанії «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина та її Представницву в Україні, а саме:
- виступати в якості заявника і здійснювати реєстраційні процедури стосовно лікарських засобів;
- виступати в якості заявника при реєстрації товарних знаків у відповідних державних органах України;
- бути власником свідоцтв про допуск , виданих компетентними українськими державними органами;
- нести відповідальність за фармакологічний нагляд стосовно продукції вказаних у заяві фірм на території України;
- нести відповідальність за ефективність, якість та безпеку при застосуванні продуктів на території України;
- займатися маркетинговою діяльністю стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- здійснювати вивчення ринку та попиту стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- проводити інформаційну роботу серед спеціалістів України і населення України стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- рекламувати зареєстровані в Україні продукти вказаних у заяві фірм за допомогою третіх осіб, які мають право здійснювати рекламну діяльність на території України;
- представляти права та інтереси вказаних у заяві фірм у судових процесах на території України;
- представляти інтереси вказаних у заяві фірм в Україні у контролюючих органах із усіх інших питань відповідно до українського законодавства;
- передавати викладені тут повноваження частково або повністю іншій юридичній або фізичній особі.
Зміни до Реєстраційне посвідчення від 23.01.2009 № UA /0217/01/01 Державного фармакологічного центру при Міністерстві охорони здоров'я України на лікарський засіб «Ескузан краплі» внесено наказом МОЗ України від 18 серпня 2012 року № 520. Відповідно внесених змін, заявником лікарського засобу «Ескузан краплі» є фірма «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина.
Згідно пояснення Представництва «ЕСПАРМА ГмбХ» представництво фактично виконує такі функції: - несе відповідальність за фармакологічний нагляд стосовно продукції вказаних у заяві фірм на території України;
- несе відповідальність за ефективність, якість та безпеку при застосуванні продуктів на території України;
- займається маркетинговою діяльністю стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- здійснює вивчення ринку та попиту стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- проводить інформаційну роботу серед спеціалістів України і населення України стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм;
- рекламує зареєстровані в Україні продукти вказаних у заяві фірм за допомогою третіх осіб, які мають право здійснювати рекламну діяльність на території України;
- представляє права та інтереси вказаних у заяві фірм у судових процесах на території України;
- представляє інтереси вказаних у заяві фірм в Україні у контролюючих органах із усіх інших питань відповідно до українського законодавства.
Також у періоді з 01.01.2010. по 31.12.2012 Представництво «ЕСПАРМА ГмбХ» здійснювало рекламування лікарського засобу « Лайф 900».
В ході перевірки Представництвом надано до перевірки Реєстраційне посвідчення Державного фармакологічного центру при Міністерстві охорони здоров'я України на лікарський засіб « Лайф 900» № UA /11352/01/02 від 16.02.2011, в якому заявником та виробником препарату виступає нерезидент «Штайгервальд Арцнайміттельверк ГмбХ» , Німеччина.
Представництво здійснювало рекламу лікарського засобу «Лайф 900», проводило досліджень кон'юнктури ринку та маркетингові дослідження внутрішнього ринку України, щодо продажу препарату згідно наданого до перевірки Ексклюзивного дистриб'юторського Договору № б/н від 27.05.2011 що укладений між фірмою Штайгервальд Арцнайміттельверк ГмбХ», Німеччина та фірмою «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина."
Факт заниження Представництво "Еспарма ГМБХ" обґрунтований наступними фактами викладеними на сторінці 17 вказаного акту: " На порушення пп.4.2.1п.4.2 ст.4, пп.9.12.2 п.9.12 ст.9, пп. "а" п.19.2 ст.19 Закону України " Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.03р. №889-ІУ із змінами і доповненнями не утримано податок з доходів, отриманих фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності як інші доходи, ніж визначені у межах його підприємницької діяльності, а саме: ОСОБА_3 у сумі 184 845,0 грн. (договір від 24.09.2010 року №715, сплачено за виробництво відеоролика).
На порушення пп.177.6 ст.177, пп. «б» пп. 171.2 ст.171 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2756-IV із змінами та доповненнями підприємством протягом 2010-2012 років не оподатковано дохід, перерахований фізичним особам за послуги, відмінні від обраних ним видів підприємницької діяльності, а саме:
ОСОБА_5 - у сумі 15 000,0 грн. (рахунок-фактура від 24.02.2012 року №9, сплачено за участь у конференції (організаційний внесок, стендову експозицію);
ОСОБА_4 - у сумі 110 000,0 грн. (договір від 19.05.2011 року №1/06/2011, сплачено за виробництво відеоролика).".
Представництвом "Еспарма ГМБХ" до були подані до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва Державної податкової служби заперечення на акт перевірки № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 за результатами розгляду яких листом № 5479/10/22.6-27 від 15.05.2013 "Про результати розгляду заперечень до акту перевірки" повідомлено про те, що висновки акта перевірки залишено без змін, а заперечення - без задоволення.
18.05.2013 на підставі акта № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 прийняті податкові повідомлення - рішення, якими збільшено суму грошового зобов'язання № 0006862260 за платежем податок на прибуток іноземних юридичних осіб на загальну суму 3 850 906,00 грн., у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на 525 083,00 грн. та № 75717.5 за платежем податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 61 168,06 грн. у тому числі за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) на 8494,41 грн.
Представництво "Еспарма ГМБХ" не погоджуючись з податковими повідомленнями - рішеннями № 0006862260 від 18.05.2013 та № 75717.5 від 16.05.2013 та вважаючи їх такими, що підлягають скасуванню звернулось з відповідним позовом до суду.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд вважає позов таким, що не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Щодо оскарження позивачем податкового повідомлення - рішення № 0006862260 від 18.05.2013 суд зазначає наступне.
До набуття чинності Податковим кодексом України, тобто до 01.01.2011, спірні правовідносини регулювались Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств».
Відповідно до пункту 13.1 статті 13 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» (у редакції на час спірних правовідносин) будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях) оподатковуються у порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Для цілей цієї статті під доходами, отриманими нерезидентом із джерелом їх походження з України, слід розуміти, зокрема: інші доходи від здійснення нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, (підпункт "й" пункту 13.1 статті 13 Закону № 334/94ВР).
Згідно з пунктом 13.2 статті 13 зазначеного Закону, резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в гривнях), зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 13.1 цієї статті, за ставкою у розмірі 15 відсотків від їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності.
Пунктом 18.1 статті 18 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» визначено, що, якщо міжнародним договором, ратифікованим Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, застосовуються норми міжнародного договору.
Починаючи з 01.04.2011, порядок утримання податку з доходу з джерелом його походження з України регулюється Податковим кодексом України.
Згідно з пунктом 160.1 статті 160 Податкового кодексу України, будь-які доходи, отримані нерезидентом із джерелом їх походження з України, оподатковуються в порядку і за ставками, визначеними цією статтею. Виплати доходів від провадження нерезидентом (постійним представництвом цього або іншого нерезидента) господарської діяльності на території України, врегульовані пунктом 160.1 статті 160 Податкового кодексу України.
Відповідно до пункту 160.2 статті 160 Податкового кодексу України, резидент або постійне представництво нерезидента, що здійснюють на користь нерезидента або уповноваженої ним особи (крім постійного представництва нерезидента на території України) будь-яку виплату з доходу з джерелом його походження з України, отриманого таким нерезидентом від провадження господарської діяльності (у тому числі на рахунки нерезидента, що ведуться в національній валюті), крім доходів, зазначених у пунктах 160.3 - 160.6 цієї статті, зобов'язані утримувати податок з таких доходів, зазначених у пункті 160.1 цієї статті, за ставкою в розмірі 15 відсотків їх суми та за їх рахунок, який сплачується до бюджету під час такої виплати, якщо інше не передбачено положеннями міжнародних договорів України з країнами резиденції осіб, на користь яких здійснюються виплати, що набрали чинності.
Пунктом 160.8 статті 160 Податкового кодексу України передбачено, що суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента. У разі якщо нерезидент провадить свою діяльність не лише в Україні, а й за її межами, і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з органом державної податкової служби за місцезнаходженням постійного представництва. У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається органом державної податкової служби як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.
Відповідно до пункту 103.1 статті 103 Податкового кодексу України застосування правил міжнародного договору України здійснюється шляхом звільнення від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України, зменшення ставки податку або шляхом повернення різниці між сплаченою сумою податку і сумою, яку нерезиденту необхідно сплатити відповідно до міжнародного договору України.
Згідно із пунктом 103.2. статті 103 Податкового кодексу України, особа (податковий агент) має право самостійно застосувати звільнення від оподаткування або зменшену ставку податку, передбачену відповідним міжнародним договором України на час виплати доходу нерезиденту, якщо такий нерезидент є бенефіціарним (фактичним) отримувачем (власником) доходу і є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України.
Відповідно до пункту 103.4 статті 103 Податкового кодексу України, підставою для звільнення (зменшення) від оподаткування доходів із джерелом їх походження з України є подання нерезидентом з урахуванням особливостей, передбачених пунктами 103.5 і 103.6 цієї статті, особі (податковому агенту), яка виплачує йому доходи, довідки (або її нотаріально засвідченої копії), яка підтверджує, що нерезидент є резидентом країни, з якою укладено міжнародний договір України (далі - довідка), а також інших документів, якщо це передбачено міжнародним договором України.
Актом № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 встановлено та не заперечується позивачем, що відповідно до витягу із торгового реєстру (Апостиль 11.2012 № 9101аЕ-F - 9303/12 від 08.11.2012 ) який ведеться головою Земельного суду у м. Берлін, виданого у м. Берлін: Метою діяльності компанії - нерезидента Фірми "ЕСПАРМА ГмбХ" (ESPARMA GmbH) (Німеччина), є: виробництво та збут під назвою «еспарма» («esparma») номенклатурних товарів, зокрема, смакових продуктів та продуктів харчування, має право також на виготовлення та збут хімічно - фармацевтичних продуктів, на придбання з цією метою інших подібних підприємств та право на участь у таких підприємствах.
Між фірмою "ЕСПАРМА ГмбХ" (ESPARMA GmbH) (Німеччина) та фірмою «Фарма Вернігороде Гмбх» було укладено договір на реалізації б/н від 30.03.2010 відповідно до якого покупець є єдиним представником виробника на Україні та здійснює реалізацію готового лікарського препарату українахх, де препарат зареєстрований чи ще реєструється.
Згідно заяви про передачу прав складеної на виконання зазначеного договору, ОСОБА_6, як комерційний директор фірми «Фарма Вернігороде Гмбх» підтверджує передачу прав компанії «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина та її Представництву в Україні, а саме виступати в якості заявника і здійснювати реєстраційні процедури стосовно лікарських засобів; виступати в якості заявника при реєстрації товарних знаків у відповідних державних органах України; бути власником свідоцтв про допуск , виданих компетентними українськими державними органами; нести відповідальність за фармакологічний нагляд стосовно продукції вказаних у заяві фірм на території України; нести відповідальність за ефективність, якість та безпеку при застосуванні продуктів на території України; займатися маркетинговою діяльністю стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; здійснювати вивчення ринку та попиту стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; проводити інформаційну роботу серед спеціалістів України і населення України стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; рекламувати зареєстровані в Україні продукти вказаних у заяві фірм за допомогою третіх осіб, які мають право здійснювати рекламну діяльність на території України; представляти права та інтереси вказаних у заяві фірм у судових процесах на території України; представляти інтереси вказаних у заяві фірм в Україні у контролюючих органах із усіх інших питань відповідно до українського законодавства; передавати викладені тут повноваження частково або повністю іншій юридичній або фізичній особі.
Також між фірмою "Штайгервальд Арцнайміттельверк ГмбХ", Німеччина та фірмою «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина укладено ексклюзивний дистриб'юторський договір № б/н від 27.05.2011 відповідно до якого фірмі «ЕСПАРМА ГмбХ» були передані повноваження ексклюзивного дистриб'ютора "LAIF 900" на території України.
Актом № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 встановлено та не заперечується позивачем, що він фактично виконую наступні функції: несе відповідальність за фармакологічний нагляд стосовно продукції вказаних у заяві фірм на території України; несе відповідальність за ефективність, якість та безпеку при застосуванні продуктів на території України; займається маркетинговою діяльністю стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; здійснює вивчення ринку та попиту стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; проводить інформаційну роботу серед спеціалістів України і населення України стосовно зареєстрованих в Україні продуктів вказаних у заяві фірм; рекламує зареєстровані в Україні продукти вказаних у заяві фірм за допомогою третіх осіб, які мають право здійснювати рекламну діяльність на території України; представляє права та інтереси вказаних у заяві до договору на реалізації б/н від 30.03.2010фірм у судових процесах на території України; представляє інтереси вказаних у заяві до договору на реалізації б/н від 30.03.2010 фірм в Україні у контролюючих органах із усіх інших питань відповідно до українського законодавства.
Також актом № 1154/2260/21695986 від 18.04.2013 встановлено та визнається позивачем і підтверджується матеріалами справи, що в періоді за який проводилась перевірка позивач, зокрема, здійснював рекламу лікарського засобу "Ескузан краплі" заявником та виробником якого до 18.08.2012 відповідно до реєстраційного посвідчення Державного фармакологічного центру при Міністерстві охорони здоров'я України на лікарський засіб Ескузан краплі № UA /0217/01/01 від 23.01.2009 виступала фірма «Фарма Вернігороде Гмбх», Німеччина, а після внесення змін наказом Міністерства охорони здоров'я України № 520 від 18.08.2012 - фірма «ЕСПАРМА ГмбХ» (ESPARMA GmbH.) Німеччина.
Відповідно до пункту 1.16 статті 1 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" під терміном «нерезидент» в цілях оподаткування розуміються юридичні особи та суб'єкти господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філії, представництва тощо) з місцезнаходженням за межами України, які створені та здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства іншої держави.
Пунктом 34 статті 1 Митного кодексу України було встановлено, що представництво іноземної фірми - це акредитована в установленому порядку законодавством України особа, яка на підставі відповідних належним чином оформлених повноважень представляє в Україні інтереси нерезидента - юридичної особи.
Частиною другою статті 95 Цивільного кодексу України встановлено, що представництвом є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
Згідно з вимогами пп.f) п.4 ст.5 Угоди між Урядом України і Федеративною Республікою Німеччина про уникнення подвійного оподаткування стосовно податків на доход і майно (яка набула чинності 04.10.1996 року) термін «постійне представництво» не включає «утримання постійного місця діяльності виключно для здійснення будь-якої комбінації видів діяльності, перелічених у підпунктах від а) до е), за умови, що сукупна діяльність постійного місця діяльності, яка виникає внаслідок такої комбінації, має підготовчий або допоміжний характер».
Виходячи з наведеного та відповідно до вимог вказаної Угоди, якщо нерезидент створює постійне представництво для проведення своєї діяльності, то прибутки, отримані нерезидентом через таке постійне представництво оподатковуються податком на прибуток в Договірній Державі, тобто в Україні.
З акту перевірки позивача вбачається та не заперечувалось сторонами в судовому засіданні, що позивачем з 01.01.2010. по 31.12.201 отримано коштів в сумі 47 787 140,00 грн. на утримання представництва (цільове фінансування) від головної компанії - нерезидента "ЕСПАРМА ГмбХ" (ESPARMA GmbH)(Німетчина) та фактично в перевіряємому періоді, згідно наданих до перевірки документів, позивач витрачав кошти на утримання офісного приміщення (електроенергія, опалення), зарплату, телекомунікаційні послуги (зв'язок, Інтернет), податкові (обов'язкові) платежі, послуги банку, рекламу, дослідження кон'юнктури ринку, маркетингові та інші види послуг.
З огляду на зазначене з урахуванням характеру діяльності позивача, суд приходить до переконання про здійснення позивачем на постійній основних видів діяльності нерезидента відповідно до ексклюзивного дистриб'юторського договору б/н від 27.05.2011 та договору на реалізації б/н від 30.03.2010 на території України. При цьому, така діяльність не може носити допоміжний або підготовчий характер по відношенню до материнської компанії, оскільки здійснювалася позивачем на постійній основі.
Відповідно до акту перевірки позивача останнім за період з 01.01.2010 по 31.12.2012 подавались розрахунки оподаткованого прибутку та податку на прибуток постійного представництва нерезидента, що здійснюється податковим органом, в яких було задекларовано лише валові витрати в сумі 33 450 998,00 грн.
Таким чином визначити валові дохід та витрати Фірми ЕСПАРМА ГмбХ (ESPARMA GmbH.)(Німеччина) від діяльності, що проводиться через позивача відповідно до дистриб'юторського договору № б/н від 27.05.2011 та договору на реалізації б/н від 30.03.2010 на території України без складення нерезидентом відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з податковим органом за місцезнаходженням постійного представництва не можливо.
Пунктом 3.1 Порядку складання розрахунку податку на прибуток нерезидента, що проводить діяльність на території України через постійне представництво затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 274 від 31.07.1997 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.08.1997 за № 352/2156 у разі неможливості шляхом прямого підрахування визначити прибуток, одержаний нерезидентом з джерелом його походження в Україні, оподатковуваний прибуток визначається податковим органом як різниця між валовим доходом та валовими витратами, визначеними шляхом застосування до суми одержаного (нарахованого) валового доходу коефіцієнта 0,7. Розрахунок із застосуванням згаданого коефіцієнта здійснюється зокрема у випадку, коли: витрати у зв'язку з підготовкою, організацією та веденням виробництва, продажем продукції (виконанням робіт, послуг) постійним представництвом сплачені (нараховані) як в Україні, так і за її межами; нерезидент не має змоги виконати вимоги пункту 2.3 цього Порядку щодо підтвердження даних про загальні обсяги одержаних валових доходів та понесених витрат від здійснення господарської діяльності нерезидента в цілому, загальної чисельності працівників та вартості основних фондів нерезидента для цілей складання відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності.
Відповідно до пункту 6 розділу ІІ Порядку розрахунку податкових зобов'язань нерезидентів, які провадять діяльність на території України через постійне представництво затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 115 від 28.02.2011та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28.03.2011 за № 399/19137 відповідно до пункту 160.8 статті 160 розділу III Кодексу суми прибутків нерезидентів, які провадять свою діяльність на території України через постійне представництво, оподатковуються в загальному порядку. При цьому таке постійне представництво прирівнюється з метою оподаткування до платника податку на прибуток, який провадить свою діяльність незалежно від такого нерезидента. У разі якщо нерезидент провадить свою діяльність не лише в Україні, а й за її межами і при цьому не визначає прибуток від своєї діяльності, що ведеться ним через постійне представництво в Україні, сума прибутку, що підлягає оподаткуванню в Україні, визначається на підставі складення нерезидентом відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, погодженого з органом державної податкової служби за місцезнаходженням постійного представництва. У разі неможливості визначити шляхом прямого підрахування прибуток, отриманий нерезидентами з джерелом його походження з України, оподатковуваний прибуток визначається органом державної податкової служби як різниця між доходом та витратами, визначеними шляхом застосування до суми отриманого доходу коефіцієнта 0,7.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що оскільки позивачем не було подано розрахунок відокремлених валових доходів, оподатковуваного прибутку та податку на прибуток нерезидента, що проводить діяльність на території України через постійне представництво, на підставі складання відокремленого балансу фінансово-господарської діяльності, то відповідачем правомірно визначено оподатковуваний прибуток Представництва, як різниця між валовими доходом та валовими витратами, визначеними шляхом застосування до суми одержаного (нарахованого) валового доходу коефіцієнта 0,7.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Київського апеляційного адміністративного суду від 02.07.2013 у справі № 826/2263/13-а.
З огляду на зазначене суд дійшов висновку про те, що податкове повідомлення - рішення № 0006862260 від 18.05.2013 було прийняте відповідачем правомірно, а позовні вимоги в частині щодо його скасування є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.
Щодо оскарження позивачем податкового повідомлення - рішення № 75717.5 від 16.05.2013 суд зазначає наступне.
Відповідно до підпункту "а" пункту 17.2 статті 17 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб для доходів з джерелом їх походження з України є податковий агент.
Згідно з пунктом 1.15 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" податковим агентом є юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.
Відповідно до підпункту "ї" пункту 3 статті 1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" дохід з джерелом його походження з України - будь-який дохід, одержаний платником податку або нарахований на його користь від здійснення будь-яких видів діяльності на території України, у тому числі, але не виключно, у вигляді інших доходів як виплати чи винагороди за цивільно-правовими договорами, одержуваних резидентом або нерезидентом, якщо джерело виплати (нарахування) таких доходів знаходиться на території України, незалежно від резидентського статусу особи, що їх виплачує (нараховує).
Підпунктами 4.2.1 та 4.2.9 пункту 4.2 статті 4 зазначеного Закону встановлено, що до складу загального місячного оподатковуваного доходу включаються: доходи у вигляді заробітної плати, інші виплати та винагороди, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору; дохід, отриманий платником податку від його працедавця як додаткове благо (за винятками, передбаченими пунктом 4.3 цієї статті), а саме у вигляді: вартості використання житла, інших об'єктів матеріального або нематеріального майна, наданих платнику податку у безоплатне користування, за винятком, коли таке надання зумовлене виконанням платником податку трудової функції чи передбачене нормами трудового договору (контракту) або відповідно до закону, у встановлених ними межах, а також за винятком користування автомобільним транспортом, наданих платнику податку його працедавцем-резидентом, який є платником податку на прибуток підприємств; вартості майна та харчування, безоплатно отриманого платником податку, крім випадків, визначених у підпункті 5.4.1 пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"; вартості послуг домашнього обслуговуючого персоналу, безоплатно отриманих платником податку, включаючи працю підпорядкованих осіб, а також осіб, що перебувають на військовій службі чи є заарештованими або ув'язненими; суми грошового або майнового відшкодування будь-яких витрат або втрат платника податку, крім тих, що підлягають обов'язковому відшкодуванню згідно із законом за рахунок бюджету або звільняються від оподаткування згідно з цим Законом; суми фінансової допомоги, включаючи суми боргу платника податку, анульованого кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства; вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), а також суми знижки з ціни (вартості) товарів (послуг), що перевищує звичайну, розраховану за правилами визначення звичайних цін (у розмірі такої знижки), крім випадків, передбачених пунктом 4.3 цієї статті.
Згідно з підпунктами 8.1.1 та 8.1.2 пункту 8.1 статті 8 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб», податковий агент, який нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід на користь платника податку, утримує податок від суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену у відповідних пунктах статті 7 цього Закону. Податок підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки не мають права приймати платіжні документи на виплату доходу, які не передбачають сплати (перерахування) цього податку до бюджету. Якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для місячного податкового періоду.
Таким чином, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів фізичних осіб при виплаті юридичною особою фізичним особам доходів у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагороди, нарахованих (виплачених) відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору та наданні додаткових благ лежить на податковому агенті фізичної особи, яким в такому випадку є юридична особа, що надає вказані блага.
Відповідно до пункту 7.1 статті 7 Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб»ставка податку становить 15 відсотків від об'єкта оподаткування, крім випадків, визначених у пунктах 7.2 - 7.4 цієї статті.
Підпунктом "а" пункту 19.2 статті 19 зазначеного Закону, встановлено, що особи, які відповідно до цього Закону мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок.
Отже, податковий агент зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу у розмірі 15% від суми доходу нарахованого на користь платника податку.
Згідно з підпунктом 14.1.180 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Відповідно до підпункту 164.2.1 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового договору (контракту). Податок сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування цього податку до бюджету.
Таким чином, податковим агентом щодо податку на доходи фізичних осіб є, зокрема, юридична особа, яка виплачує фізичній особі дохід, зокрема, у вигляді заробітну плату, яка нараховується відповідно до умов трудового договору (контракту).
Підпунктами 168.1.1 та 168.1.2 пункту 168.1 статті 168 Податкового кодексу України, встановлено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу.
Пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, встановлено, що ставка податку становить 15 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 - 167.5 цієї статті), у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.
Згідно з підпунктом 168.4.7 пункту 168.4 статті 168 Податкового кодексу України відповідальність за своєчасне та повне перерахування сум податку до відповідного бюджету несе юридична особа або її відокремлений підрозділ, що нараховує (виплачує) оподатковуваний дохід.
Відповідно до пункту 176.2 статті 172 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов'язані: своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до органу державної податкової служби за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається; подавати на вимогу платника податку відомості про суму виплаченого на його користь доходу, суму застосованих соціальних податкових пільг та суму утриманого податку; подавати органу державної податкової служби інші відомості про оподаткування доходів окремого платника податку в обсягах та згідно з процедурою, визначеною цим розділом та розділом II цього Кодексу; нести відповідальність у випадках, визначених цим Кодексом.
Отже, податковий агент повинен утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми доходу нарахованого на користь платника податку за ставкою 15 відсотків щодо доходів, нарахованих у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами та несуть відповідальність за своєчасність та повноту нараховувати, утримувати та сплачувати податку.
Таким чином як нормами Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» так і нормами Податкового кодексу України відповідальність за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку на доходи фізичних осіб у розмірі 15 відсотків, при виплаті юридичною особою фізичним особам доходів у вигляді заробітної плати, інших виплат та винагороди, нарахованих (виплачених) відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору покладено на податкового агента, яким є юридична особа, що надає вказані блага.
Відповідно до підпунктів 9.12.1 та 9.12.2 пункту 9.12 статті 9 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" встановлено, що оподаткування доходів, отриманих фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності або фізичною особою, яка сплачує ринковий збір Оподаткування доходів, отриманих фізичною особою від продажу нею товарів (надання послуг, виконання робіт) у межах її підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також фізичною особою, яка сплачує ринковий збір, здійснюється за правилами, встановленими спеціальним законодавством з цих питань, з урахуванням норм цього пункту. Якщо фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності або фізична особа, яка сплачує ринковий збір, отримує інші доходи, ніж визначені у підпункті 9.12.1 цього пункту, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Законом для платників податку, що не є такими суб'єктами підприємницької діяльності.
Пунктом 177.6 статті 177 Податкового кодексу України встановлено, що у разі якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, такі доходи оподатковуються за загальними правилами, встановленими цим Кодексом для платників податку - фізичних осіб.
Отже, у випадку, якщо фізична особа - підприємець отримує інші доходи, ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ним видів такої діяльності, то такі доходи оподатковуються за загальними правилами.
Між позивачем та ФОП ОСОБА_3 було укладено договір виконання робіт № 715 від 24.09.2010 предметом якого є розроблення та виготовлення рекламного ролика, при цьому згідно складених до зазначеного договору актів здачі - прийняття робіт (надання послуг) ФОП ОСОБА_3 були надані рекламні (дизайнерські) послуги.
Відповідно до свідоцтва про сплату єдиного податку ФОП ОСОБА_3, копія кого наявна в матеріалах справи, до підприємницької діяльності зазначеної особи, як фізичної особи - підприємця платника єдиного податку надання дизайнерських послуг та послуг з виготовлення аудіо - візуальної продукції не відноситься.
Позивачем було виплачено грошові кошти СПД ОСОБА_4 відповідно до договору про виконання робіт № 1/06/2011 від 19.05.2011, предметом якого є розробка ідеї рекламного відео матеріалу для препарату "Ескузан краплі", водночас відповідно до свідоцтва про сплату єдиного податку до підприємницької діяльності зазначеної особи, як фізичної особи - підприємця платника єдиного податку рекламна діяльність не відноситься.
Між позивачем та ОСОБА_5 було укладено договір про конференсне обслуговування № 02/12 від 24.02.2012 предметом якого є надання послуг з конференсного обслуговування та проведенню організаційних заходів в рамках підготовки до науково - практичної конференції, водночас з аналізу видів діяльності зазначених в свідоцтві про сплату єдиного податку до підприємницької діяльності зазначеної особи, як фізичної особи - підприємця платника єдиного податку надання послуг передбачених вказаним договором не відноситься.
Таким чином, відповідно до договір № 715 від 24.09.2010, № 1/06/2011 від 19.05.2011 та № 02/12 від 24.02.2012 позивачем було виплачено фізичним особам - підприємцям дохід за діяльність іншу ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ними видів такої діяльності
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що позивач при виплаті доходів фізичним особам - підприємцям за договорами № 715 від 24.09.2010, № 1/06/2011 від 19.05.2011 та № 02/12 від 24.02.2012 за діяльність іншу ніж від провадження підприємницької діяльності, у межах обраних ними видів такої діяльності, повинен виступаючи як податковий агент повинен був нарахувати, утримати та сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб у розмірі 15 відсотків.
З урахуванням наведеного, а також з огляду на положення пункту 123.1 статті 123 Податкового кодексу України, суд дійшов висновку про те, що у відповідачем було правомірно прийняте податкове повідомлення - рішення № 75717.5 від 16.05.2013, а позовні вимоги в частині щодо його скасування є необгрунтованими та не підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
З урахуванням наведеного суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги необґрунтовані та не підлягають задоволенню.
Керуючись вимогами статей 69-71, 94, 160-165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні адміністративного позову - відмовити повністю.
Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку для її апеляційного оскарження. У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.П. Огурцов
Постанова складена в повному обсязі 15.07.2013.