Справа № 815/4427/13-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 липня 2013 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Кипаренко Н.Ю.
За участю представників сторін:
Від позивача: Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби не з'явився. Надіслав до суду клопотання (вхід.№ФП/1277/13 від 15.07.2013р.) про розгляд справи без участі представника Інспекції.
Відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не з'явився, незважаючи на те, що про час, дату та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у загальному розмірі 4548,26грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшов адміністративний позов Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби, в якому позивач просить суд стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованість у загальному розмірі 4548,26грн., з яких 917,23грн. - єдиний податок, 3631,03грн. - орендна плата за землю.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на наявність у Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 узгодженої сими податкової заборгованості у загальному розмірі 4548,26грн., з яких 917,23грн. - єдиний податок, 3631,03грн. - орендна плата за землю.
Відповідач у судове засідання 16.07.2013р. не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, про що свідчить наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, заперечення на позов не надав, у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів, відповідно до ч.4 ст.128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного податкового законодавства, суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, ФОП ОСОБА_1 зареєстрований Ширяївською районною державною адміністрацією Одеської області 12.08.2002., про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зроблено запис №25510170000000544, що підтверджується наявною у матеріалах справи належним чином засвідченою копією Свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця серії НОМЕР_2. ФОП ОСОБА_1 перебуває на обліку в Ширяївському відділі Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції з 20.09.2002р. за реєстраційним №119, що підтверджується наявною у матеріалах справи відповідною Довідкою податкового органу №119 від 12.03.2011р.
Судом встановлено та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, що 05.01.2012р. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Ширяївського відділення Миколаївської МДПІ із заявою про застосування спрощеної системи оподаткування, за результатами розгляду якої податковим органом видано ФОП ОСОБА_1 Свідоцтво серії НОМЕР_3.
Зокрема, у поданій 05.01.2012р. до контролюючого органу заяві ФОП ОСОБА_1 самостійно обрав ІІ групу оподаткування єдиного податку та ставку оподаткування у розмірі 20% від розміру мінімальної заробітної плати.
Також, згідно податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), наданої ФОП ОСОБА_1 до Ширяївського відділення Миколаївської МДПІ, зокрема, від 24.01.2013р. №156 - сума земельного податку, що підлягає сплаті, відповідачем самостійно визначено у загальному розмірі 12110,00грн. (помісячно у період з січня по серпень у розмірі 1345,56грн., та у вересні у розмірі 1345,52грн.).
Проте, означені суми заборгованості у загальному розмірі 4548,26грн., з яких 917,23грн. - єдиний податок, 3631,03грн. - орендна плата за землю, у законодавчо визначеному порядку та строки самостійно ФОП ОСОБА_1 сплачені не були, у зв'язку з чим виникла податкова заборгованість у загальному розмірі 4548,26грн., що у тому числі, підтверджується наявними у справі відповідними обліковими картками платника.
Відповідно до п.15.1 ст.15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Згідно з пунктами 16.1.3 та 16.1.4 ст.16 означеного Кодексу платник податків зобов'язаний: подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.291.2, 291.4 ст.291 Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених пунктом 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності. Суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: перша група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень; друга група - фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1000000 гривень.
Згідно з п.п.293.1 ст.293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Статтею 13 Закону України "Про Державний бюджет України на 2012рік" встановлено мінімальний розмір заробітної плати у місячному розмірі на 2012рік, а саме: з 1 січня - 1073 гривні, з 1 квітня - 1094 гривні, з 1 липня - 1102 гривні, з 1 жовтня - 1118 гривень, з 1 грудня - 1134 гривні.
Пунктом 295.1 статті 295 Податкового кодексу України встановлено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Відповідно до п.300.1 ст.300 Податкового кодексу України платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до цього Кодексу за правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій.
Згідно з п.122.1 ст.122 Податкового кодексу України несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.
Також, відповідно до п.286.2. ст.286 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. №2755-VІ (зі змінами та доповненнями) платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно з п.285.1 ст.285 Податкового кодексу України базовим податковим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік.
Відповідно до п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України передбачено, що платник податків зобов'язаний самостійно платити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.
Згідно п.п.14.1.175 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Також, згідно з п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п.59.5 ст.59 Податкового кодексу України у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Так, 11.05.2012р. Миколаївською МДПІ Одеської області було винесено податкову вимогу №119 на суму 353,99грн., яка 11.05.2012р. була отримана ФОП ОСОБА_1, про що свідчить його особистий підпис на корінці означеної податкової вимоги.
Разом з тим, відповідних належних доказів на підтвердження сплати відповідачем, визначеної означеною податковою вимогою суми податкового боргу, чи її оскарження, суду не надано.
Таким чином, як вбачається з наявних у матеріалах справи облікових карток платника податків, які ведуться в органах державної податкової служби згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженою Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р. №276 (зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02.08.2005р. за №843/11123), за ФОП ОСОБА_1, рахується заборгованість у загальному розмірі 4548,26грн., з яких 917,23грн. - єдиний податок, 3631,03грн. - орендна плата за землю.
Відповідно до п.п.95.1, 95.2 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 та ч.1 ст.70 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування.
Згідно зі ст.86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Відтак, приймаючи до уваги вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному податковому законодавству, отже підлягають задоволенню повністю зі стягненням з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 заборгованості у загальному розмірі 4548,26грн., з яких 917,23грн. - єдиний податок, 3631,03грн. - орендна плата за землю.
Керуючись ч.4 ст.122, ч.ч.4,6 ст.128, ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Адміністративний позов Миколаївської Міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у загальному розмірі 4548,26грн., задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до Державного бюджету України заборгованість у загальному розмірі 4548(чотири тисячі п'ятсот сорок вісім)грн. 26коп.:
- єдиний податок у сумі 917 (дев'ятсот сімнадцять)грн. 23коп. (код бюджетної класифікації 18050400), на р/р 31511970700522, одержувач УДКСУ у Ширяївському районі, код 37958466, банк одержувача ГУДКСУ в Одеській області м.Одеса, МФО 828011.
- орендна плата за землю у сумі 3631(три тисячі шістсот тридцять одна)грн. 03коп. (код бюджетної класифікації 13050500), на р/р 33210815700522, одержувач УДКСУ у Ширяївському районі, код 37958466, банк одержувача ГУДКСУ в Одеській області м.Одеса, МФО 828011.
Виконавчий лист видати після набрання постановою законної сили у разі надходження заяви особи, на користь якої ухвалено судове рішення.
Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.