Постанова № 32477977, 15.07.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
15.07.2013
Номер справи
826/9865/13-а
Номер документу
32477977
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2013 року № 826/9865/13-а

В приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою у м. Києві по вул. Хрещатик, 10, Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого Бояринцевої М.А., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу

за позовом Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

до Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд"

про стягнення штрафу,

ВСТАНОВИВ:

Центральний територіальний департамент Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовом про стягнення з Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд" штрафу в розмірі 1 700 грн.

Ухвалою суду від 25 червня 2013 року відкрито скорочене провадження у справі та зобов’язано відповідача у десятиденний строк з дня одержання копії цієї ухвали, але не пізніше 12 липня 2013 року подати до суду заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження.

Відповідач у визначений судом строк заперечення на позовну заяву не надав, заяву про визнання позову також суду не надіслав. Відповідачу була надіслана ухвала про відкриття скороченого провадження за адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте кореспонденція суду повернулася з відміткою працівника пошти "за закінченням встановленого строку зберігання".

За правилами, встановленими пунктом 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

В обґрунтування наведених вимог позивач посилається на Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджене рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, Правила розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджені рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16 жовтня 2012 року № 1470, та зазначає, що Приватним акціонерним товариством "Київспецмонтажбуд" не розміщено в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011 рік, в зв’язку з чим до Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд" застосовано штрафні санкції в розмірі 1 700 грн.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з’ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Постановою Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 3052-ЦД-1-Е від 6 грудня 2012 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів за нерозміщення інформації в офіційному друкованому виданні застосовано до Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд" санкцію у вигляді штрафу у розмірі 1 700 грн.

Зазначена постанова направлена на адресу Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд" 11 грудня 2012 року, що підтверджується реєстром Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та копією фіскального чеку УДПЗ "Укрпошта".

Постанову винесено на підставі акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 3086-ЦД-1-Е від 27 листопада 2012 року, яким встановлено порушення Приватним акціонерним товариством "Київспецмонтажбуд" вимог пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, в частині нерозміщення в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011 рік.

Закон України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України від 30.10.1996 № 448/96-ВР "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (в редакції, яка діяла на час виникнення спірних правовідносин, далі – Закон № 448/96-ВР) державне регулювання ринку цінних паперів – це здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері. Водночас, статтею 2 цього Закону передбачено, що проведення державного регулювання цінних паперів здійснюється, втому числі, і з метою дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.

Згідно із положеннями статті 5 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Як встановлено під час розгляду справи, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про накладення санкції на Приватне акціонерне товариство "Київспецмонтажбуд" за нерозміщення в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011 рік.

Відповідно до пункту 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19 грудня 2006 року № 1591, розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії.

Розміщення річної інформації в офіційному друкованому виданні здійснюється у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Проте, Приватним акціонерним товариством "Київспецмонтажбуд" не розміщено в офіційному друкованому виданні регулярної річної інформації за 2011 рік. Доказів зворотнього суду не пред’явлено.

Господарським кодексом України передбачено притягнення до господарсько-правової відповідальності учасників господарських відносин за правопорушення у сфері господарювання. Зокрема, статтею 217 Господарського кодексу України до виду господарсько-правової відповідальності законодавцем віднесено застосування адміністративно-господарських санкцій відповідно до встановленого законом порядку уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Стаття 218 Господарського кодексу України встановлює підстави господарсько-правової відповідальності. Так, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення.

За порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків (стаття 238 Господарського кодексу України).

Відповідно до пункту 7 частини першої статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно статті 12 Закону № 448/96-ВР штрафи, передбачені статтею 11 цього Закону, накладаються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Комісії та уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду матеріалів, які засвідчують факт правопорушення.

Про вчинення правопорушення, зазначеного у статті 11, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка його виявила, складається акт, який разом з поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, протягом трьох робочих днів направляється посадовій особі, яка має право накладати штраф.

Посадова особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи.

Як вбачається з матеріалів справи, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку дотримано передбачених законодавством вимог при накладенні на відповідача штрафу за порушення правил діяльності на ринку цінних паперів.

Таким чином, Центральним територіальним департаментом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку правомірно та в межах повноважень винесено постанову № 3052-ЦД-1-Е від 6 грудня 2012 року про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, якою накладено на Приватне акціонерне товариство "Київспецмонтажбуд" штраф у розмірі 1 700 грн. за нерозміщення інформації в офіційному друкованому виданні.

Згідно статті 11 Закону № 448/96-ВР у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

На момент звернення до суду зазначена сума штрафу товариством не сплачена, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів відповідачем не оскаржена. Доказів зворотнього суду не пред'явлено.

Беручи до уваги те, що суму штрафних санкцій до Державного бюджету у розмірі 1 700 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

З приводу клопотання Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо звільнення від сплати судового збору суд зазначає, що відсутність інших поточних видатків по КЕКВ 2800 не може бути правовою підставою для звільнення Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від сплати судового збору, оскільки кошторис на наступний рік формується держаним органом самостійно. А тому, позивач не позбавлений права включити видатки на судовий збір у кошторис на 2014 рік.

Керуючись статтями 98, 160-163, 1832, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

2. Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Київспецмонтажбуд" (юридична адреса: 01014, м. Київ, вул. Чеська, 6, К.101, код ЄДРПОУ 24740434) до Державного бюджету України штраф у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн., який слід перерахувати на рахунок, відкритий в управлінні Державної казначейської служби України за балансовим рахунком 3111 "Надходження до загального фонду державного бюджету", по коду бюджетної класифікації 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції", символ банку 106.

3. Стягнути з Центрального територіального департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (юридична адреса: 03680, м. Київ, вул. Горького, 51, ідентифікаційний код 38039715) судовий збір у розмірі 114 (сто чотирнадцять) грн. 70 коп. на рахунок УДКСУ у Печерському районі міста Києва 31218206784007 в ГУ ДКСУ у місті Києві, МФО 820019, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу - за розгляд адміністративної справи в Окружному адміністративному суді міста Києва.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленим статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Відповідно до пунктів 9, 10 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.

Суддя М.А. Бояринцева