Постанова № 32473558, 02.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2013
Номер справи
805/7567/13-а
Номер документу
32473558
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2013 р. Справа № 805/7567/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час проголошення постанови – 09-30 год.

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Стиран В.В., озглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Донецько - Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Укртрансінспекції у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Прокурор 28.05.2013 звернувся до суду із зазначеним позовом.

В обґрунтування позову зазначив, що 04.10.2012 року державним інспектором територіального управління Укртрансінспекції в Донецькій області складено акт № 028976 про порушення законодавства про автомобільний транспорт ТОВ «», з якого вбачається, що при здійсненні регулярних пасажирських перевезень, у водія ТОВ «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» відсутні ліцензійна картка, схема маршруту, страховий поліс, що суперечить вимогам Закону України «Про автомобільний транспорт».

У зв’язку із цим 27.11.2012 року в.о. начальника управління Укртрансінспекції у Донецькій області винесено постанову № 147370 про застосування до ТОВ «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» фінансових санкцій в розмірі 1 700 грн. за порушення законодавства про автомобільний транспорт.

Сума фінансових санкцій не сплачена.

Просив визнати стягнути з відповідача зазначену суму штрафних санкцій.

Представник позивача до суду не з’явилася, про день і час слухання справи повідомлена належним чином, суду надано заяву про розгляд справи без представника позивача.

Представник відповідача до суду не прибув, про день і час слухання справи повідомлений належним чином.

З урахуванням викладеного, у відповідності до ч.6 ст.128 КАС України, суд розглядає справу у порядку письмового провадження.

В силу ч. 4 ст. 122 КАС України, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.

Суд, дослідивши в судовому засіданні зібрані в справі докази в їх сукупності, вважає встановленим наступне.

На підставі п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладено функції представництва інтересів держави у суді.

Відповідно до ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб. Що вчиняються у відносинах між ними або державою.

ТОВ «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» є юридичною особою, яка здійснює регулярні пасажирські перевезення.

Відповідно до п.1 Положення Про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого Постановою КМУ № 1190 від 08.09.2004, Головавтотрансінспекція є урядовим органом державного управління, що діє у складі Міністерства транспорту та зв’язку.

Відповідно до ст.6 Закону України «Про автомобільний транспорт» державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Статтею 39 зазначеного Закону передбачене, що автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред’являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.

Документи для регулярних пасажирських перевезень: для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.

Статтею 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачене, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються адміністративно-господарські штрафи, зокрема, за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Порядок стягнення у вигляді штрафу за порушення, викладені у цій статті, та порядок оскарження постанови по справі про правопорушення визначає Кабінет Міністрів України.

Таким порядком є Порядок здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затверджений постановою КМУ від 08.11.2006 № 1567, яким визначає процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт.

Пунктами 20, 21, 23 цього Порядку, за результатами планової або позапланової перевірки складається акт за формою згідно з додатком.

Згідно пп. 28 Порядку, адміністративно-господарський штраф повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування адміністративно-господарських штрафів, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Як вбачається із матеріалів справи, постановою про застосування фінансових санкцій № 147370 від 27.11.2012 до ТОВ «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» застосовані фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт, відповідальність за яке передбачена абз. 3 ч.1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт» у розмірі 1 700 грн.

У судовому засіданні встановлено, що зазначена постанова не була оскаржена відповідачем.

Сума штрафу відповідачем у добровільному порядку не сплачена.

Таким чином, суд дійшов до висновку, що позов щодо стягнення суми штрафної санкції підлягає задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 17-20, 69-72, 86, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ :

Позов Донецько - Ясинуватського прокурора з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі територіального управління Укртрансінспекції у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700 грн., задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНБАС АВТО-ЛЮКС» (83052, м. Донецьк, вул. Шевченка, буд. 133) на користь державного бюджету (р/р 31112106700002 ГУДК Донецької області, МФО 834016, ЄДРПОУ 23977045, код платежу 21081100) фінансові санкції за порушення законодавства про автомобільний транспорт у розмірі 1 700 (одна тисяча сімсот) грн.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Суддя Стиран В.В.