ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2;; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
з питань залишення позову без розгляду
16 липня 2013 року Справа № 813/4477/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сакалоша В.М.,
за участю секретаря судового засідання - Семеряк М.І.,
представника позивача - Білоуса О.В.,
розглянувши клопотання представника відповідача 2 про залишення позовної заяви без розгляду у справі за позовом ТзОВ «ЕЙБІ Україна» до Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність і зобов'язання вчинити дії,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ТзОВ «ЕЙБІ Україна» до Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльність і зобов'язання вчинити дії.
До суду надійшло клопотання представника відповідача 2 про залишення позовної заяви без розгляду на підставі п. 7 ч.1 ст. 155 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України), оскільки згідно вимог діючого законодавства до компетенції відповідача 2 не входять повноваження щодо виконання судових рішень у справах про відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість. Крім того, у позовній заяві відсутнє будь-яке посилання на норму матеріального права, яка б встановлювала строки виконання судових рішень при відшкодування податку на додану вартість, а відтак вимога про визнання дій неправомірними є повністю необґрунтованою та не підтвердженою відповідними доказами.
В судовому засіданні представник позивача заперечив проти заявленого клопотання.
В судове засіданні представники відповідачів не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча були належним чином повідомлені про розгляд справи, відтак суд прийшов до висновку про можливість розгляду клопотання за відсутності представників відповідачів на підставі наявних в матеріалах справи доказів, відповідно до ст.71 КАС України.
При прийнятті ухвали суд виходив з наступного.
Згідно з ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.2,5 ч.4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії, виконання зупиненої чи не вчиненої дії.
Як вбачається з п.4 ч.1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з ч.4 і 5 ст. 105 КАС України і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до п.7 ч.1 ст. 155 КАС України суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо провадження в адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам ст. 106 цього Кодексу, і позивач не усунув цих недоліків у строк, встановлений судом.
Як вбачається з позовних вимог позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність Державної казначейської служби України та Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області по не відшкодуванню ТзОВ «ЕЙБІ Україна» на виконання рішення суду, яке набрало законної сили, бюджетної заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 3 394 949 грн. та зобов'язати відповідачів вчинити дії по відшкодуванню, на виконання рішення суду, бюджетної заборгованості по податку на додану вартість в розмірі 3 394 949 грн., що відповідає положенням .4 ст. 105 КАС України.
Суд бере до уваги те, що з'ясування питання про те, чи входить до компетенції Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області повноваження щодо виконання судових рішень у справах про відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість, призвело б до вирішення спору по суті до судового розгляду, оскільки суд таким рішенням фактично надав би оцінку законності дій відповідачів як суб'єкта владних повноважень.
Крім того, положення п.7 ч.1 ст. 155 КАС України не можуть бути застосовані до цих правовідносин, оскільки суд в даному випадку не встановив недоліків позовної заяви та не визначив для позивача процесуальний строк для усунення таких недоліків.
Враховуючи викладене, клопотання представника Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області про залишення позовної заяви без розгляду не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 105, 106, 155, 160, 165 КАС України, суд -
у х в а л и в :
У задоволенні клопотання представника відповідача 2 про залишення позовної заяви без розгляду - відмовити.
Ухвала набирає законної сили негайно після постановлення та оскарженню не підлягає.
Ухвала виготовлена у повному обсязі 18 липня 2013 року.
Суддя В.М. Сакалош