Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 липня 2013 р. Справа №805/8337/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: об 11 год. 00 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Ткаченко Т.С. при секретарі судового засідання Швидуновій Х.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Красноармійський завод технологічного обладнання» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн.
за участю представників сторін:
від позивача Мітасьова О.В., за довіреністю № б/н від 26.06.2013 р.
від відповідача не з'явився, -
ВСТАНОВИВ:
Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулися до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Приватного акціонерного товариства «Красноармійський завод технологічного обладнання» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що при перевірці Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було встановлено, що відповідачем порушені вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 року № 1591.
На підставі п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п. 1 розділу ХІV Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007, № 2272, розпорядженням позивача № 977-ДО-1-Е від 28 грудня 2012 року про усунення порушень законодавства про цінні папери відповідача зобов'язано у термін до 01.02.2012 року (включно) усунути порушення законодавства про цінні папери та до 01.02.2013 р. (включно) письмово повідомити уповноважену особу рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з наданням підтверджуючих документів про виконання цього розпорядження. Оскільки у встановлений термін порушення законодавства про цінні папери відповідачем усунуто не було постановою № 204-ДО-1-Е від 16.04.2013 року підставі п. 14 ст. 8, ст. ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п. 5 розділу II Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012, № 1470, до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 гривень. Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку просять стягнути з відповідача в дохід бюджету суму фінансових санкцій у розмірі 17000,00 гривень, оскільки відповідачем у встановлений 15 денний строк добровільно вона сплачена не була.
У судовому засіданні представник позивача підтримала позов у повному обсязі та просила про його задоволення з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча про дату, час і місце судового розгляду відповідач повідомлений належним чином, з дотриманням вимог ст. ст. 33-36 Кодексу адміністративного судочинства України, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, яке повернулося до суду із відміткою про його отримання. Заяв про відкладення розгляду справи або розгляду справи у відсутності представника відповідача до суду не надходило. Також суду не було надано заперечень проти позову або заяви про визнання позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечувала проти розгляду справи у відсутності представника відповідача.
Таким чином, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.
Суд, перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до преамбули Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» цей Закон визначає правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні.
Згідно зі ст. 1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
У відповідності до ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку.
Статтею 6 цього Закону встановлено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим Президенту України і підзвітним Верховній Раді України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Таким чином, позивач - Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, є суб'єктом владних повноважень та здійснює у даних правовідносинах повноваження, надані йому Законом.
Відповідач - Приватне акціонерне товариство «Красноармійський завод технологічного обладнання» є юридичною особою (код ЄДРПОУ 01234964).
Як свідчать матеріали справи, при перевірці Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було встановлено, що Приватним акціонерним товариством «Красноармійський завод технологічного обладнання» порушені вимоги ст. 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок» та Положення «Про розкриття інформації емітентами цінних паперів», затвердженого рішенням Комісії від 19.12.2006 року № 1591, а саме: в порушення вимог п. 1 глави 7 розділу V Положення наданий на виконання розпорядження річний звіт не розміщений в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії; не опублікований в офіційному друкованому виданні; не розміщений на власному веб - сайті в мережі Інтернет; в порушення вимог п. 1.7 глави 2 розділу V та додатку 37 Положення в розділі «Інформація про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв)» відсутні пояснення щодо невідповідності юридичної особи засновника у зрівнянні з попереднім періодом; в частині розкриття інформації у відповідності до вимог п. 1.9 глави 2 розділу V та додатку 37 Положення в табл. 6.1 «Інформація про посадових осіб емітента» щодо змін в персональному складі, які відбулися у звітному періоді відносно виконуючого обов'язки Голови правління Коломойця О.В. та головного бухгалтера Калінської С.М.; в частині розкриття інформації у відповідності до вимог п.1.9 та п.1.10 глави 2 розділу V та додатку 37 Положення в табл. 6.2 «Інформація про володіння посадовими особами емітента акціями емітента» та в табл. 7 «Інформація про осіб, що володіють 10 відсотками та більше акцій емітента» щодо невідповідності зазначеної кількості акцій, якими володіють особи, до % від загальної кількості акцій емітента; в частині розкриття інформації у відповідності до вимог п. 1.16 глави розділу V та додатку 37 Положення у табл. 13.2 «Інформація щодо вартості чистих активів емітента» наведені відомості щодо розрахункової вартості чистих активів за попередній період не відповідають даним звіту за 2010 рік та наведеній методиці розрахунку; в частині розкриття інформації у відповідності до вимог п. 1.11 та п. 1.18 глави 2 розділу V та додатку 37 Положення у розділі «Інформація про загальні збори акціонерів» та у розділі «Інформація про стан корпоративного управління» наведена інформація щодо виду загальних зборів суперечить даним, наведеним в протоколі загальних зборів акціонерів від 24.06.2011, який доданий до складу річної інформації; електронна форма звіту містить наступні помилки:
- дата розміщення Інформації в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії в таблиці TITLIST (Титульний аркуш Інформації) відсутня;
- номер офіційного друкованого видання, в якому опублікована річна інформація, в таблиці TITLIST (Титульний аркуш Інформації) відсутній;
- дата опублікування Інформації в таблиці TITLIST (Титульний аркуш Інформації) відсутня.
Відповідно до розпорядження позивача про усунення порушень законодавства про цінні папери № 977-ДО-1-Е від 28.12.2012 року відповідача зобов'язано у термін до 01.02.2013 року (включно) усунути порушення законодавства про цінні папери та до 01.02.2013 р. (включно) письмово повідомити уповноважену особу Комісії з наданням підтверджуючих документів про виконання цього розпорядження.
Згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 204-ДО-1-Е від 21 березня 2013 року станом на 21.03.2013 року розпорядження позивача про усунення порушень законодавства про цінні папери № 977-ДО-1-Е від 28.12.2012 року не виконано, що є порушенням вимог п. 10 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Відповідач для підписання вказаного акту до Комісії не з'явився.
Постановою позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 204-ДО-1-Е від 16.04.2013 року на підставі п. 14 ст. 8, ст. ст. 9, 11, 12 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», п. 5 розділу II, розділу XVII Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012, № 1470, до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 гривень.
Пунктом 14 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що Донбаське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно з п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за невиконання або несвоєчасне виконання рішень Комісії або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Комісії щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Емітент цінних паперів (далі - емітент) - держава в особі уповноваженого органу, юридична особа і у випадках, передбачених законодавством, фізична особа відповідно до ст. 2 Закону України «Про цінні папери і фондову біржу».
Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, яке затверджено рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 № 1591 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 05.02.2007р. № 97/13364 (далі -Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Комісії.
Вимоги щодо розкриття регулярної річної інформації емітентами встановлені в розділі V Положення. Главою 1 якого встановлено, що емітенти цінних паперів зобов'язанні розкривати регулярну річну інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього розділу.
Відповідно до п. 1 гл. 7 розділу V «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні та подання до Комісії.
Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки:
розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним;
подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.
Відповідно до п. 6 гл. 7 розд. V Положення до складу річної інформації, що подається до Комісії, додається(ються) копія(ї) протоколу(олів) загальних зборів емітента, що проводились у звітному році.
Копія протоколу повинна бути прошнурована, пронумерована та скріплена відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента. На зворотному боці останньої сторінки копії протоколу робиться такий напис: «Прошнуровано, пронумеровано та скріплено відбитком печатки емітента та підписом керівника емітента (кількість) сторінок».
У разі, якщо загальні збори емітента не проводились або не відбулись, до річної інформації має бути додана довідка, складена у довільній формі з поясненням причин. Довідка засвідчується підписом керівника емітента та відбитком печатки емітента.
Річна інформація про емітента є відкритою і підлягає оприлюдненню емітентом у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом опублікування її в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку і розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів.
Примірник офіційного друкованого видання, в якому опубліковано річну інформацію про емітента, він (емітент) надсилає до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 1.7 глави 2 розділу V Положення передбачено, що інформація про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв) має містити дані відповідно до таблиці, що міститься у пункті 4 "Інформація про засновників та/або учасників емітента та кількість і вартість акцій (розміру часток, паїв)", наведеної в додатку 37 Положення.
Відповідно до пункту 1.9 глави 2 розділу V Положення інформація про посадових осіб емітента має містити дані відповідно до пункту 6.1 "Інформація щодо освіти та стажу роботи посадових осіб емітента" та таблиці, що міститься у пункті 6.2 "Інформація про володіння посадовими особами емітента акціями емітента", наведених у додатку 37 Положення. У інформації зазначаються відомості щодо голови (керівника) та членів виконавчого органу, голови ревізійної комісії, голови та членів ради товариства та головного бухгалтера. Інформація зазначається щодо кожної посадової особи окремо.
В описі до пункту 6.1 "Інформація щодо освіти та стажу роботи посадових осіб емітента" вказується інформація стосовно повноважень та обов'язків посадових осіб емітента, розмір виплаченої винагороди, в тому числі у натуральній формі, наданій таким особам емітентом, обґрунтовуються зміни в персональному складі щодо кожної з посадових осіб, вказується інформація про наявність у посадових осіб емітента непогашеної судимості за корисливі та посадові злочини, вказується інформація щодо стажу керівної роботи та перелік попередніх посад. У разі якщо посадові особи емітента обіймають посади на будь-яких інших підприємствах, необхідно зазначити посаду, найменування та місцезнаходження підприємства.
Згідно з п. 1.10 глави 2 розділу V Положення інформація про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента, має містити дані відповідно до таблиці, що міститься у пункті 7 "Інформація про осіб, що володіють 10 відсотків та більше акцій емітента", наведеної в додатку 37 Положення.
Пунктом 1.16 глави 2 розділу V Положення інформація про майновий стан та фінансово-господарську діяльність емітента має містити дані відповідно до таблиць, що містяться у пунктах 13.1 "Інформація про основні засоби емітента", 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", 13.3 "Інформація про зобов'язання емітента", 13.4 "Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції", 13.5 "Інформація про собівартість реалізованої продукції", наведених у додатку 37.
У описі до таблиці, що міститься у пункті 13.1 "Інформація про основні засоби емітента", вказуються терміни та умови користування основними засобами (за основними групами), первісна вартість основних засобів, ступінь їх зносу, ступінь їх використання, сума нарахованого зносу, чим зумовлені суттєві зміни у вартості основних засобів, а також інформація про всі обмеження на використання майна емітента.
У таблиці 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента" вказується розрахунок вартості чистих активів, який складається акціонерними товариствами та емітентами - товариствами з обмеженою відповідальністю, окрім тих, що здійснюють банківську, страхову діяльність та діяльність інститутів спільного інвестування.
У описі до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", описується методика розрахунку вартості чистих активів емітента за попередній та звітний періоди.
У висновку до таблиці, що міститься у пункті 13.2 "Інформація щодо вартості чистих активів емітента", вказується інформація щодо відповідності вимогам законодавства вартості чистих активів, розміру статутного капіталу.
Таблиці, що містяться у підпунктах 13.4 "Інформація про обсяги виробництва та реалізації основних видів продукції" та 13.5 "Інформація про собівартість реалізованої продукції" пункту 13, наведених у додатку 37, заповнюються емітентами, які займаються видами діяльності, що класифікуються як переробна, добувна промисловість або виробництво та розподілення електроенергії, газу та води за класифікатором видів економічної діяльності. Зазначені таблиці можуть не заповнювати емітенти, у яких дохід (виручка) від реалізації продукції за звітний період складає менше ніж 5 млн.грн.
Пунктом 1.11 та п. 1.18 глави 2 розділу V Положення інформація про загальні збори акціонерів заповнюється акціонерними товариствами та має містити дані відповідно до таблиці, що міститься у пункті 8 "Інформація про загальні збори акціонерів", наведеної в додатку 37 Положення. У описі до таблиці зазначається перелік питань, що розглядалися на загальних зборах, особи, що подавали пропозиції до переліку питань порядку денного, у разі проведення позачергових зборів, зазначається особа, що ініціювала проведення загальних зборів, результати розгляду питань порядку денного. У разі, якщо загальні збори не відбулися, вказуються причини. Відомості щодо особливої інформації відповідно до розділу II цього Положення та інформації про іпотечні цінні папери відповідно до розділу III цього Положення, що виникала протягом звітного періоду, надаються відповідно до таблиці, що міститься у пункті 15 "Відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом року", наведеної у додатку 37.
Отже, Донбаським територіальним управлінням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були встановлені порушення, допущені відповідачем, які останній мав усунути.
Проте, у встановлений позивачем термін порушення законодавства про цінні папери відповідачем усунуто не було, внаслідок чого постановою позивача про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів № 204-ДО-1-Е від 16.04.2013 року до відповідача застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 17000,00 гривень.
Вищенаведена постанова відповідає вимогам Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку 11.12.2007 року за № 2272, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811.
Частиною 2 статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» передбачено, що рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.
У разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (ч. 3 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»).
У відповідності до розд. XVIIІ вищевказаних Правил штраф має бути сплачений юридичною особою не пізніше як через 15 днів з дати отримання ним постанови.
Юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Документ, який підтверджує сплату штрафу, протягом п'яти робочих днів надсилається до уповноваженого підрозділу центрального апарату Комісії (відповідного підрозділу територіального органу Комісії).
У разі несплати штрафу юридичною особою в строк, установлений пунктом 2 цього розділу, штраф стягується в судовому порядку.
Відомостей щодо оскарження відповідачем постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 204-ДО-1-Е від 16.04.2013 року немає, при цьому, суму фінансових санкцій у встановлений законом строк відповідачем сплачено не було.
За таких обставин, не сплачена сума фінансових санкцій у загальному розмірі 17000,00 гривень підлягає стягненню у судовому порядку, відтак, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та, відповідно, їх задоволення у повному обсязі.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, відповідно до ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2-11, 69-71, 94, 98, 158-163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Приватного акціонерного товариства «Красноармійський завод технологічного обладнання» про стягнення фінансових санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17 000,00 грн. - задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Красноармійський завод технологічного обладнання» (85300, Донецька область, м. Красноармійськ, вул. Дніпропетровська, буд. 32; код ЄДРПОУ 01234964) в дохід Державного бюджету України (відділення Державного казначейства в м. Донецьку на р/р 31110106700004, код ЄДРПОУ 38033949, банк отримувач - Головне управління Державної казначейської служби у Донецькій області, МФО 834016, код платежу 21081100) фінансові санкції у розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) грн. 00 коп.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини проголошені у судовому засіданні 09 липня 2013 року у присутності сторін, що з'явились.
Повний текст постанови складено та підписано 15 липня 2013 року.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд у порядку, визначеному ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ткаченко Т.С.