Ухвала суду № 32430479, 12.07.2013, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2013
Номер справи
808/6155/13-а
Номер документу
32430479
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

12 липня 2013 року Справа № 808/6155/13-а м. Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Шара І.В., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1, м. Запоріжжя до ОСОБА_2 - Заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району про бездіяльність та зобов'язання вчини певні дії

ВСТАНОВИВ:

11 липня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду (далі - суд) надійшов адміністративний позов від ОСОБА_1 (далі - позивач) до ОСОБА_2 - Заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району (далі - відповідач), в якому позивач просить:

- зобов'язати відповідача перевірити зазначені у позові факти;

- зобов'язати відповідача знайти джерело стічних вод, які надходять в погріб, водопровідну колонку під будинок;

- зобов'язати відповідача усунути джерело стічних вод, або виплатити компенсацію;

- звільнити позивача від сплати держмита.

Відповідно до ч.1 ст.107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.

1. Частиною 3 статті 106 КАС України, зокрема, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011.

Відповідно до п.1 ст. 2 Закону України № 3674-VI від 08.07.2011 платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.

Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (п.1 ст.3 Закону України 3674-VI від 08.07.2011).

Стаття 5 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 має вичерпний перелік громадян України, іноземців, осіб без громадянства, підприємств, установ, організацій, інших юридичних осіб (у тому числі іноземні) та фізичних осіб - підприємців, які звільнені від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Позивачем не надано документальних доказів, що він належить до категорії осіб, які відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI від 08.07.2011 звільнені від сплати судового збору.

Згідно з положеннями до ч.1 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до підпункту 1 п. 3 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору в розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Згідно із ст. 8 Закон України «Про Державний бюджет України на 2013 рік» з 1 січня 2013 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі в сумі - 1147 гривень.

Відтак, з 01.01.2013 мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру становить 114,70 грн., максимальний - 2294 грн., за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру - 34,41 грн.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Отже, враховуючи вищезазначене та перевіривши адміністративний позов та додатки до позову, адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - Заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району про бездіяльність та зобов'язання вчини певні дії має вимоги з ознаками немайнового характеру, тому позивач має сплатити судовий збір розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання суду доказів сплати суми судового збору в розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 №3674-VI, оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв'язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р №31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом «_______» (найменування позивача), Запорізький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35450335.

2. Крім того, позивачем до адміністративного позову не додано документа, який підтверджує особу, що підписала позов (копія паспорту), що позбавляє суд можливості перевірити його адміністративну процесуальну дієздатність під час вирішення питання про відкриття провадження у адміністративній справі.

Отже позивачу необхідно надати копію паспорту.

3. До того ж, позивачем не дотримані вимоги п. 4 ч.1 ст. 106 КАС України, відповідно до якої у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

А саме, позивачем в адміністративному позові нормативно не обґрунтовані позовні вимоги, тобто відсутні посилання на норми нормативно-правових актів, якими передбачені повноваження на здійснення відповідачем дій, зазначених у позовних вимогах.

Тому, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги з урахуванням вищезазначеного.

4. Крім того, в пункті 3 позовних вимог позивач просить зобов'язати відповідача усунути джерело стічних вод, або виплатити компенсацію.

Відповідно до ч.4 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про: 1) скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень; 2) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії; 3) зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій; 4) стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю; 5) виконання зупиненої чи невчиненої дії; 6) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 7) примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.

Отже, як вбачається з вищезазначеної норми, адміністративний позов повинен містити конкретну вимогу, тобто позов не може містити альтернативну вимогу, таку як або зобов'язати відповідача-суб'єкта владних повноважень вчинити певну дію, або відшкодувати шкоду, завдану його незаконним рішенням, дією чи бездіяльністю.

Тому, з урахуванням викладеного, позивачу необхідно уточнити позовні вимоги.

Такі обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства та позбавляють суд можливості правильно визначити зміст позовних вимог та всебічно дослідити фактичні обставини по справі з метою правильного вирішення спору по суті, а тому, згідно з ч.1 ст.108 КАС України, вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до канцелярії Запорізького окружного адміністративного суду уточненого адміністративного позову та вищезазначених документів у двох екземплярах.

Керуючись ст.ст.106, 108, 160, 165 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 - Заступника голови районної адміністрації Запорізької міської ради по Шевченківському району про бездіяльність та зобов'язання вчини певні дії - залишити без руху.

2. Надати ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви у порядку та у спосіб, зазначений в мотивувальній частині цієї ухвали до 05 серпня 2013 року (з урахуванням поштового перебігу).

3. Роз'яснити, що згідно з п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України, якщо у встановлений судом строк, позивач не усуне недоліки позовної заяви, її буде повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.

4. Копію цієї ухвали надіслати ОСОБА_1.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя І.В. Шара