407/3445/13-а
2-а/407/103/13
У Х В А Л А
15 липня 2013 року. Суддя Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області Афанасьєв В.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до посадової особи - інспектора ДПС Антрацитівського взводу з обслуговування СП№4 роти ДПС ДАІ при УДАІ УМВС в Луганській області Шмаргуна Віталія Павловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до посадової особи - інспектора ДПС Антрацитівського взводу з обслуговування СП№4 роти ДПС ДАІ при УДАІ УМВС в Луганській області Шмаргуна Віталія Павловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Згідно з ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до положень ч.3 ст.99 КАС України , для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася, або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
У відповідності до положень ст.289 КпАП України, скаргу на постанову про адміністративні правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Позивач вказує, що оскаржувану постанову відповідачем було винесено у його відношенні 12 березня 2013 року і в березні 2013 року він звернувся до суду з позовом про скасування вказаної постанови. Однак ухвалою судді від 25 березня 2013 року його позовну заяву було залишено без руху, а 05 липня 2013 року він отримав копію ухвали про повернення заяви через не усунення її недоліків. Зважаючи на викладене прохає поновити строк на оскарження.
Згідно матеріалів вказаної справи, позивач звернувся до суду ще 21 березня 2013 року, позовна заява, та додані до неї документи були надіслані позивачу поштою ще 30.04.2013 року, а в липні ухвала суду про повернення позову була спрямована на адресу позивача повторно.
Згідно ст. 107 КАС України, питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом трьох днів з дня надходження позовної заяви до адміністративного суду або закінчення строку, встановленого для усунення недоліків позовної заяви, у разі залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до положень статті 171-2 КАС України адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках з урахуванням особливостей розгляду справи суд ухвалою
може продовжити розгляд справи, але не більш як на п'ять днів.
Вказані положення КАС України набрали чинності, є загальнодоступними. Тобто позивач, звернувшись до суду ще 21 березня 2013 року, повинен був знати, що справа, в разі відповідності позову вимогам закону, буде розглянута судом в п'ятиденний термін з моменту відкриття провадження у справі на яке законом відводиться три дні, однак не цікавився долею свого позову до липня 2013 року і повторно звернувся до суду більш ніж через три місяці після першої подачі позову. Тобто, навіть якщо Божко В.П. не отримував копії ухвал суду від 25.03.2013 року та від 30.04.2013 року, він повинен був стежити за долею свого позову поданого ним 21.03.2013 року, зважаючи на скорочені строки його розгляду, встановлені ст. 171-2 КАС України, однак не цікавився позовом більш ніж три місяці.
Інших доказів наявності поважних причин тривалого пропуску строку звернення до суду, встановленого ст.289 КпАП України позивач суду не надав. А тому, у зв'язку із тим, що позивачем пропущено строк звернення до суду, підстав для поновлення строку звернення до суду не вбачається, позов слід залишити без розгляду.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, ч.2 ст.99, ст.100 КАС України, -
У Х В А Л И В :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до посадової особи - інспектора ДПС Антрацитівського взводу з обслуговування СП№4 роти ДПС ДАІ при УДАІ УМВС в Луганській області Шмаргуна Віталія Павловича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Антрацитівський міськрайонний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя Антрацитівського
міськрайонного суду В. О. Афанасьєв