Постанова № 32398422, 09.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.07.2013
Номер справи
805/8433/13-а
Номер документу
32398422
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 липня 2013 р. Справа № 805/8433/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Тарасенка І.М., розглянувши у порядку письмового провадження, адміністративну справу за позовом Прокурора міста Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн., -

В С Т А Н О В И В :

Прокурор м. Горлівки звернувся до Донецького окружного адміністративного суду в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» з адміністративним позовом до Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн.

В обґрунтування позову позивач вказав, що 18.05.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Берфманом Ю.В., за результатами планової перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, відповідачу було видано припис № 02/12-04-174/16. Термін виконання найбільш тривалого заходу - до 20.08.2012 року. Від отримання припису та його підпису в.о. директора КП «Міської служби єдиного замовника» Горлівської міської ради Євсєєнко С.В. відмовилась, про що державним інспектором зроблено відповідну відмітку. Даний припис відправлено із супровідним листом від 13.05.2012 року за №159-27/127, який було отримано відповідачем 25.05.2012 року.

Актом перевірки № 02/12-04-417/49 від 20.11.2012 року державний інспектор з енергетичного нагляду встановив факт невиконання відповідачем пунктів 1-6, 34, 7-11, 12-18, 36, 19-24, 37, 25-32, 38 виданого припису № 02/12-04-174/16 від 18.05.2012 року, строк виконання якого скінчився. Акт перевірки (протокол) було складено в присутності уповноваженої особи відповідача та підписано директором ТОВ ГРВ - ГРУПП Шевченко Н.А. і інженером Куриненко Л.П., скріплено печаткою відповідача. Від підписання акту перевірки (протоколу) ознайомлення з його змістом і його отримання керівник Будьоніна О.М. відмовилась, про що державним інспектором зроблено відповідну відмітку. Акт перевірки було надіслано засобами поштового зв'язку.

На підставі акта перевірки (протоколу) № 02/12-04-417/49 від 20.11.2012 року, в.о. начальника - старший державний інспектор з енергетичного нагляду Ольховой В.А., за невиконання припису Держенергонагляду у Донецькій області № 02/12-02-231 від 30.11.2012 року, постановою № 02/12-02-231 від 30.11.2012 року, наклав на відповідача штраф у розмірі 5100,00 грн. Постанову про накладення штрафу надіслано відповідачу листом 15-29/2679 від 30.11.2012 року; отримано відповідачем 04.12.2012 року. Відповідач у встановлений законодавством строк штраф не сплатив, доказів сплати накладеного штрафу в інспекцію Держенергонагляду у Донецькій області не надав. У зв'язку з чим позивач звернувся до суду із даним позовом.

Прокурор в судове засідання не з'явився, про дату час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, причин неявки суду не повідомив.

Представник позивача - Відокремленого підрозділу «Держенергонагляду у Донецбаському регіоні» через канцелярію суду надав заяву, відповідно до якої зазначив, що позовні вимоги підтримує, просить задовольнити позов у повному обсязі та розглянути справу у порядку письмового провадження.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився про дату, час та місце судового розгляду повідомлявся належним чином. Через канцелярію суду представником відповідача надані письмові заперечення, відповідно до яких просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та розглянути справу без участі представника відповідача.

Суд, у відповідності до ч. 4 ст.122 КАС України, розглядає справу у порядку письмового провадження.

Дослідивши обставини справи та перевіривши їх доказами в межах заявлених позовних вимог, суд встановив наступне.

Відповідно до п. 2 ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладені функції представництва інтересів держави в суді.

Згідно ч. 2 ст. 36-1 Закону України «Про прокуратуру» підставою представництва органами прокуратури України в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб. Що вчиняються у відносинах між ними або державою.

Прокуратура м. Горлівки представляє інтереси держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», який створено відповідно до наказу Міністерства енергетики України від 16.04.1998 року за №54 та є державним унітарним підприємством електроенергетичної галузі і діє як державне комерційне підприємство, що засноване на державні власності, підпорядковане та належить до сфері управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» має свій відокремлений підрозділ, який є відокремлений підрозділ «Держенергонагляд у Донбаському регіоні», що не є юридичною особою.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхнім посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Таким чином, стороною у справі є юридична особа - Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Відповідач - Комунальне підприємство «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради є юридичною особою, зареєстроване рішенням Горлівської міської ради 26.09.2008 року за № V/36-21, ЄДРПОУ 36178136 (а.с. 26).

Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законами України «Про теплопостачання», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Як вбачається з матеріалів справи, 18.05.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області за результатами планової перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, відповідачу було видано припис № 02/12-04-174/16. Термін виконання найбільш тривалого заходу визначений до 20.08.2012 року. Від отримання припису та підписання в.о. директора Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради Євсєєнко С.В. відмовилась, про що державним інспектором зроблений відповідний запис (а.с. 9). Даний акт було направлено засобами поштового зв'язку супровідним листом від 23.05.2012 року №159-27/127, який отримано відповідачем 25.05.2012 року.

Державним інспектором з енергетичного нагляду встановлено факт невиконання відповідачем пунктів 1-6, 34, 7-11, 12-18, 36, 19-24, 37, 25-32, 38 виданого припису № 02/12-04-174/16 від 18.05.2012 року, строк виконання якого скінчився. Акт перевірки (протокол) було складено в присутності уповноваженої особи відповідача та підписано директором ТОВ ГРВ - ГРУПП Шевченко Н.А. і інженером Куриненко Л.П., скріплено печаткою відповідача. Від підписання акту перевірки (протоколу) ознайомлення з його змістом і його отримання керівник Будьоніна О.М. відмовилась, про що державним інспектором зроблено відповідну відмітку. Даний Акт перевірки було надіслано засобами поштового зв'язку 20.11.2012 року, який отримано 22.11.2012 року (а.с.12-14).

З матеріалів справи вбачається, що припис №02/12-04-417/49 від 20.11.2012 року з моменту його складання та станом на теперішній час відповідачем не оскаржувався, таким чином даний припис є чинним.

На підставі зазначеного акту перевірки, в.о. начальника - старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Держенергонагляду у Донецькій області Ольховой В.А., за невиконання припису № 02/12-04-174/16 від 18.05.2012 року було винесено постанову № 02/12-02-231 від 30.11.2012 року про накладення на відповідача штрафу у розмірі 5100,00 грн. (а.с. 22).

Постанову про накладення штрафу отримано представником відповідача 04.12.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 25).

Відповідач у встановлений законодавством строк штраф не сплатив, доказів сплати накладеного штрафу в інспекцію Держенергонагляду у Донецькій області не надав.

У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV, уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції, зокрема, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно із ч. 4 ст. 31 вищезазначеного Закону, суми штрафів, що накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі теплопостачання, та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.

Відповідно до п. 3 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. № 1312 (далі - Положення № 1312), накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.

Пунктом 7 Положення № 1312 передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.

Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (п. 8 Положення № 1312).

У відповідності до п. 10 Положення № 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Як встановлено судом, зазначене рішення позивача у передбачений законодавством строк не оскаржене, не скасовано та виконано не було, у зв'язку з чим несплачена сума штрафу у розмірі 5100,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.

Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора міста Горлівки в інтересах держави в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донбаському регіоні» до Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради про стягнення штрафу у розмірі 5100 грн. - задовольнити.

Стягнути з Комунального підприємства «Міська служба єдиного замовника» Горлівської міської ради на користь Державного бюджету України (п/р № 31117106700018 УДК в м. Горлівка ГУДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686448, одержувач Державний бюджет м. Горлівка) штраф у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд з одночасним надісланням апеляційної скарги особою, яка її подає до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складання постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Тарасенко І.М.