ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2013 року № 813/4281/13-а
об 11 год., 30 хв. м. ЛьвівЛьвівський окружний адміністративний суд, суддя Гавдик З.В. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової службидо Приватного підприємства «Лют»про стягнення податкового боргу в сумі 5100,00 грн.
Державна податкова інспекція у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби звернулася до Львівського окружного адміністративного суду із вищевказаним адміністративним позовом.
Позивач свої позовні вимоги обґрунтовує тим, що заборгованість перед бюджетом у відповідача виникла внаслідок порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» та Податкового кодексу України.
Ухвалою суду від 01.06.2013 року відкрито скорочене провадження в адміністративній справі та запропоновано відповідачу у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.
Відповідач належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення за № 03741815 у зазначений в ухвалі строк відповідач заперечень на адміністративний позов або заяви про визнання позову не подав.
Безпосередньо, всебічно, повно та об'єктивно дослідивши наявні у справі докази, давши їм оцінку, суд встановив:
Відповідач перебуває у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що підтверджується копією довідки ГУ Статистики у Львівській області № 20-09/307 від 11.03.2013 року.
Позивач в обґрунтування позовних вимог надав суду копії:
- корінця першої податкової вимоги виданої ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Ю1» № 1/935 від 08.07.2008 року, згідно якої загальна сума податкового боргу відповідача за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 08.07.2008 року становила 326,64 грн., у тому числі основний платіж - 0,00 грн., штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 326,64 грн., пеня - 0,00 грн.;
- корінця другої податкової вимоги виданої ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Ю2» № 2/1382 від 05.09.2008 року, згідно якої загальна сума податкового боргу відповідача за узгодженими податковими зобов'язаннями станом на 05.09.2008 року становила 484,68 грн., у тому числі основний платіж - 0,00 грн., штрафні (фінансові) санкції (штрафи) - 484,68 грн., пеня - 0,00 грн.;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 0008741511/0 від 23.04.2010 року, яким на підставі акту перевірки № 1700/703/1511/20840498 від 23.04.2010 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 170,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 170,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 0018041511/0 від 04.10.2010 року, яким на підставі акту перевірки № 5456/1732/1511/20840498 від 30.09.2010 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 340,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 340,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова № 0001471511/0 від 27.01.2010 року, яким на підставі акту перевірки № 225/152/1511/20840498 від 20.01.2010 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 170,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 170,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Р» № 0001771511 від 22.03.2011 року, яким відповідачу на підставі акту перевірки № 779/523/1511/20840498 від 14.03.2011 року збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 340,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 340,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Р» № 0023311511 від 30.09.2011 року, яким на підставі акту перевірки № 2912/1685/1511/20840498 від 22.09.2011 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 1020,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1020,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Р» № 0010801511 від 13.07.2011 року, яким на підставі акту перевірки № 2149/1337/1511/20840498 від 06.07.2011 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 1020,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 1020,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
- корінця податкового повідомлення - рішення ДПІ у Галицькому районі м. Львова форми «Р» № 0007311511 від 12.03.2012 року, яким на підставі акту перевірки № 1018/578/1511/20840498 від 02.03.2012 року відповідачу збільшено суму грошового зобов'язання в розмірі 2040,00 грн., з них за основним платежем - 0,00 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями - 2040,00 грн., за платежем - податок на прибиток підприємств;
Докази, які б підтверджували, що вказані податкові вимоги, податкові повідомлення - рішення відповідачем оскаржувались в справі відсутні, відповідно, визначені по них зобов'язання є узгодженими.
Спірні правовідносини регулюються Конституцією України, Податковим кодексом України, Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року із змінами і доповненнями (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Кодексом адміністративного судочинства України.
Згідно п.п. 3.1.1. п. 3.1. ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Згідно п.п. 5.2.1. п. 5.2. ст. 5 цього ж Закону, податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього ж Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Згідно п.п. 5.4.1. п. 5.4. ст. 5 цього ж Закону, узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією ж статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно п.п. 6.2.1. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Згідно п.п. 6.2.3. п. 6.2. ст. 6 цього ж Закону України, податкові вимоги надсилаються:
а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків. обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;
б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Згідно п.п. 7.2.1. п. 7.2. ст. 7 цього ж Закону, джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами, є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.
Згідно п.п. 17.1.7. п. 17.1. ст. 17 цього ж Закону, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах:
при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу;
при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Платник податків сплачує один із зазначених у цьому підпункті штрафів відповідно до загального строку затримки незалежно від того, чи були застосовані штрафи, визначені у підпунктах 17.1.1 - 17.1.6 цього пункту, чи ні.
Згідно п.п. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим же Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим же Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п.п. 20.1.28. п. 20.1. ст. 20 цього ж Кодексу, органи державної податкової служби мають право, крім іншого, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим же Кодексом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно п. 57.3 ст. 57 цього ж Кодексу, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 цього ж Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Згідно п. 59.1. ст. 59 цього ж Кодексу, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно ст. 87 цього ж Кодексу, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим же Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно ст. 120 цього ж Кодексу, неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Стаття 70 КАС України встановлює правила належності доказів, які визначають об'єктивну можливість доказу підтверджувати обставину, що має значення для вирішення справи, а також правила допустимості доказів, що визначають легітимну можливість конкретного доказу підтверджувати певну обставину у справі. Предметом доказування, згідно з ч. 1 ст. 138 КАС України, є обставини (факти), якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
Заборгованість відповідача, станом на дату розгляду справи, становить 5100,00 грн., що підтверджується вищевказаними доказами, а також довідкою ДПІ у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби про податкову заборгованість відповідача станом на 30.01.2013 року, така є узгодженою, самостійно відповідачем не сплачена, а відтак підлягає стягненню. Докази про сплату відповідачем вказаної заборгованості у справі відсутні.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень.
Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Галицькому районі м. Львова Львівської області Державної податкової служби, підлягають задоволенню повністю.
Розподіл судових витрат згідно ст. 94 КАС України не застосовується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору згідно п. 21 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства «Лют» (ЄДРПОУ 20840498, вул. Гвардійська, 5А/кв. 1, м. Львів) до бюджету кошти за платежем - податок на прибиток підприємств в сумі 5100,00 грн.
3. Зобов'язати Приватне підприємство «Лют» виконати постанову негайно.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанова суду першої інстанції може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Згідно ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього ж Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду першої інстанції, набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 254 КАС України.
Постанова складена у повному обсязі 12.07.2013 року.
Суддя Гавдик З.В.