Постанова № 32395176, 09.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
09.07.2013
Номер справи
801/5892/13-а
Номер документу
32395176
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 липня 2013 р. 16:12 Справа №801/5892/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим, розглянувши у відкритому судовому засіданні у складі головуючого судді Кащеєвої Г. Ю. за участю секретаря судового засідання Багдасарян Н.В., адміністративну справу

за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної допомоги «САН»

про стягнення 2694,00 гривень,

за участю представників:

від позивача - Мустафаєва Е.Т., довіреність № 06-08/08 від 13.03.13, посвідчення № 46;

від відповідача - не з'явився;

Обставини справи: до Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулась з адміністративним позовом Інспекція з питань захисту прав споживачів в АР Крим (далі - позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної допомоги «САН» (далі - відповідач) про стягнення штрафу в розмірі 2694,00 гривень.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем були порушені вимоги Закону України «Про рекламу», у зв'язку з чим на підставі рішення № 326-р від 20.11.2012р. застосований штраф за порушення законодавства про рекламу у сумі 2694,00 гривень, який на даний час відповідачем не сплачений, що і стало підставою для звернення до суду з зазначеними позовними вимогами.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі, наполягала на їх задоволенні з підстав, викладених в адміністративному позові та матеріалах справи.

Відповідач повторно явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про час, день та місце його проведення був повідомлений належним чином, шляхом направлення на адресу відповідача судової повістки рекомендованою поштою.

Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, та приймаючи до уваги розумні строки розгляду справи, суд вважає за можливе розглянути справу по суті.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичних осіб Серії А00 № 435103 Товариство з обмеженою відповідальністю «Центр медичної допомоги «САН» зареєстровано в якості юридичної особи виконавчим комітетом Сімферопольської міської ради АР Крим 18.07.2005р. (а.с.16).

Службовою особою Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим 05.11.2012 року в ході здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу у місті Сімферополі АР Крим було виявлене розповсюдження зовнішньої реклами з ознаками порушення Закону України «Про рекламу» від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі - Закон № 270), за наслідками чого був складений протокол № 1716, відповідно до якого в місті Сімферополі в районі вул. Мате-Залки-вул. Гурзуфська, 8 А, вул. Воровського, 60 було зафіксовано розповсюдження реклами з інформацією про методи профілактики, діагностики та лікування, яка спрямована на формування та підтримку інтересу споживачів реклами (а.с.11).

В протоколі № 1716 від 05.11.2012 року встановлено, наступне:

1)Рекламні друковані візитки формату А-8 з вмістом: "Лікування серцевої аритмії.

Медичний центр САН ліцензія МОЗ України серія АВ № 567020 від 02.09.2010 року - електрокардіограма, УЗД серця, Холтер ЕКГ, Холтер АД, Велоергометрія, Черезстравохідною обстеження серця, програмне лікування, кардіологія. Тел.549-200, 050-531-28-64 м. Сімферополь, вул. Гурсуфська, 8а, каб.12 ... і консультації фахівців: педиатор. Уролог, кардіолог, невролог (дитячий, дорослий) ... пневмомасаж ... запис за тел.050-531-28-64, медичні транспортування по Україні", без зазначення тексту попередження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен бути не менше ніж 15% від загальної площі реклами, що є ознакою порушення ч.4 ст.21 Закону України "Про рекламу";

2)Поширення в м. Сімферополі по вул. Гурзуфська, 8 двосторонньої зовнішньої реклами типу "сітілайт" реклама з вмістом: "Лікування аритмії. Медичний центр САН ліцензія МОЗ України серія АВ № 567020 від 02.09.2010р.: Електрокардіограма, УЗД серця, ХолтерЕКГ, Холтер АД, Велоергометрія, Черезстравохідною обстеження серця, програмне лікування, кардіологія. Тел.549-200, 050-531-28-64 м. Сімферополь, вул. Гурсуфська, 8а, каб.12», без зазначення тексту попередження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен бути не менше ніж 15% від загальної площі реклами, що є ознакою порушення ч.4 ст.21 Закону України "Про рекламу";

3)Друковані рекламні листівки формату А-5, розклеєні при вході в під'їзд багатоповерхового житлового будинку на вул. Воровського, 60 м. Сімферополя з вмістом: "Лікування серцевої аритмії. Медичний центр САН ліцензія МОЗ України серія АВ № 567020 від 02.09.2010р. - електрокардіограма, УЗД серця, ХолтерЕКГ, Холтер АД, Велоергометрія, Черезстравохідною обстеження серця, програмне лікування, кардіологія. Тел.549-200, 050-531-28-64 м. Сімферополь, вул. Гурсуфська, 8а, каб.12 ... і консультації фахівців: педиатор. Уролог, кардіолог, невролог (дитячий, дорослий) ... пневмомасаж ... запис за тел.050-531-28-64", без зазначення тексту попередження "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", який повинен бути не менше ніж 15% від загальної площі реклами, що є ознакою порушення ч.4 ст.21 Закону України "Про рекламу";

05.11.2012 року на адресу відповідача направлено вимогу №02-01/1716 про надання інформації щодо документального підтвердження про вартість вищезазначеної виготовленої реклами відповідно до п.5 ст.27 Закону № 270 або пояснення із зазначенням причини неможливості надання такої інформації, свідоцтва про державну реєстрацію, копію ліцензії на вищевказаний вид господарської діяльності (мед. практика), дозвіл на розміщення зовнішньої реклами, затверджений макет реклами, надання пояснень за фактом встановлених ознак порушення та інформації про усунення порушень до 15.11.2012 року.

Також, у зазначеній вимозі Інспекції з питань захисту прав споживачів АР Крим повідомлено, що питання про накладення штрафних стягнень за порушення вимог законодавства про рекламу буде розглянуто на комісії Інспекції з питань захисту споживачів в АР Крим 20.11.2012 року (а.с.10).

На виконання зазначеної вимоги відповідач надав пояснення, в якому він повідомляє, що зазначені зауваження прийняті до відома і будуть негайно усунені. На даний момент проведені наступні заходи: у розповсюджувачів вилучена рекламна продукція із зазначеними порушеннями, направлені листи виготовлювачам реклами з вимогами про зміну рекламної продукції, також зазначає, що згідно з ч.7 ст.8 Закону України "Про рекламу" інформація, розміщена безпосередньо у місці надання послуг, рекламною продукцією не є (візитки і сітілайт) (а.с.13).

Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим 19.11.2012 року прийняте рішення про початок розгляду справи за порушення законодавства про рекламу (а.с.8).

Інспекцією з питань захисту прав споживачів в АР Крим 20.11.2012 складений протокол засідання у справі за порушення законодавства про рекламу стосовно Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної допомоги «САН» (Ар Крим, м. Сімферополь, вул. Новосергіївська, 22, інн.33656171, розташування м. Сімферополь, вул. Гурзуфська, 8-а, кабінет № 12) (а.с.9).

Згідно з зазначеним протоколом встановлено, що в м. Сімферополі в районі вул. Мате-Залки-вул. Гурзуфська, 8 А, вул. Воровського, 60 зафіксовано розповсюдження реклами з інформацією про методи профілактики, діагностики та лікування, яка спрямована на формування та підтримку інтересу споживачів реклами. Зазначена зовнішня реклама розміщена з порушенням ч.4 ст.21 Закону України "Про рекламу".

У зв'язку з обставинами, викладеними в рішенні про початок розгляду справи за порушення законодавства про рекламу, на комісії Управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим 20.11.2012 року було вирішено прийняти рішення № 326-р про накладення штрафних санкцій відповідно до ч. 4 ст. 27 Закону України «Про рекламу» та Постанови Кабінету Міністрів України №693 від 26.05.2004р. «Про порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу» на відповідача, у розмірі (а.с.6):

1)за рекламні друковані візитки формату А-8 (28,80 гривень * 5 = 144,00 гривень.

2)за поширення у м. Сімферополі на вул. Гурзуфська, 8 двосторонньої зовнішньої реклами типу "сітілайт" у зв'язку з неможливістю встановити вартість розповсюдження, згідно ч.7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" 100н.м.д.г., що становить 100н.м.д.г. * 17 гривень = 1700 гривень.

3)за друковані рекламні листівки формату А-5, розклеєні при вході в під'їзд багатоповерхового житлового будинку на вул. Воровського, 60 м. Сімферополя " у зв'язку з неможливістю встановити вартість розповсюдження, згідно ч.7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" 50н.м.д.г., що становить 50н.м.д.г. * 17 гривень = 850 гривень.

Разом штраф становить: 144,00 + 1700,00 + 850,00 = 2694,00 гривень (а.с.6).

Оцінюючи обґрунтованість позовних вимог, суд зазначає, що відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і постачальниками послуг різних форм власності, встановлення прав споживачів, а також визначення механізму їх захисту та основ реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів врегульовані Законом України "Про захист прав споживачів" від 12.05.1991 № 1023-XII (далі -Закон).

Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону держава забезпечує споживачам захист їх прав, надає можливість вільного вибору продукції, здобуття знань і кваліфікації, необхідних для прийняття самостійних рішень під час придбання та використання продукції відповідно до їх потреб, і гарантує придбання або одержання продукції іншими законними способами в обсязі, що забезпечує рівень споживання, достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.

Згідно з ч.1 ст. 27 Закону № 270 особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону.

Частиною 3 ст. 5 Закону встановлено, що захист прав споживачів здійснюють спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, органи і установи, що здійснюють державний санітарно-епідеміологічний нагляд, інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування згідно із законодавством, а також суди.

Відповідно до ст.26 Закону спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів, забезпечують реалізацію державної політики щодо захисту прав споживачів і мають право, у тому числі: перевіряти у суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, якість продукції, додержання обов'язкових вимог щодо безпеки продукції, а також додержання правил торгівлі та надання послуг; безперешкодно відвідувати та обстежувати відповідно до законодавства будь-які виробничі, складські, торговельні та інші приміщення цих суб'єктів; подавати до суду позови щодо захисту прав споживачів; накладати на суб'єктів господарювання сфери торгівлі і послуг, у тому числі ресторанного господарства, стягнення, передбачені статтею 23 цього Закону, в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Порядок проведення перевірок визначається спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів.

Результати перевірок суб'єктів господарювання службовими особами спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальних органів оформлюються відповідними актами.

Контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону України "Про рекламу": спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами; Антимонопольний комітет України - щодо дотримання законодавства про захист економічної конкуренції; Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення - щодо телерадіоорганізацій усіх форм власності; Міністерство фінансів України - щодо реклами державних цінних паперів; Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку - щодо реклами на фондовому ринку.

Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з п. 1 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року №465/2011, Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Держспоживінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Держспоживінспекція України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Згідно з п. 7 вказаного Положення Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Наказом Міністра економічного розвитку і торгівлі України від 09.11.2011 р. №206, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 листопада 2011 р. за №1337/20075 затверджено Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (надалі Положення).

Згідно пп. 4.1. п. 4 Положення Інспекції відповідно до покладених на них завдань: здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів (крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим), рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд.

Відповідно до пп. 6.1.12. пп. 6.1. п. 6 Положення Інспекції у сфері захисту прав споживачів мають право вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами надання документів, усних чи письмових пояснень, відео- та звукозаписів, іншої інформації, необхідної для здійснення інспекціями повноважень щодо контролю за додержанням законодавства про рекламу.

При цьому одержувати в установленому порядку інформацію, документи і матеріали від державних органів та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності та їх посадових осіб ( пп. 6.8. п. 6 Положення).

Таким чином, виходячи з аналізу наведених норм законодавства, контроль за дотриманням законодавства про рекламу відноситься до повноважень Держспоживінспекції України та її територіальних органів на місцях.

Тобто на позивача законодавством покладений обов'язок здійснення контролю за дотриманням Закону України "Про рекламу" суб'єктами господарювання.

Порядок накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу встановлено постановою Кабінету Міністрів України №693 від 26.05.2004р. (далі Порядок).

Відповідно до п.1 Порядку цей Порядок регулює питання накладення уповноваженими особами Держспоживстандарту і його територіальних органів в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - територіальні органи) штрафів на рекламодавців, виробників і розповсюджувачів реклами за порушення законодавства про рекламу (крім штрафів, накладення яких належить виключно до компетенції Антимонопольного комітету і регулюється законодавством з питань авторського права та суміжних прав).

Згідно з абз. 11 пп. 2 п. 4 Порядку штрафи накладаються на рекламодавців, якщо реклама розповсюджується ними самостійно, і на розповсюджувачів реклами, винних у таких порушеннях порядку розповсюдження та розміщення реклами, зокрема, за розміщення реклами тютюнових виробів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими вони випускаються, на транспорті, а також реклами алкогольних напоїв, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої, на зовнішніх та внутрішніх поверхнях транспортних засобів загального користування та метрополітену.

Пунктом 8 зазначеного Порядку передбачено, що накладати штрафи на рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами мають право Голова Держспоживінспекції, його заступники, начальники територіальних органів Держспоживінспекції та їх заступники.

Рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу в розмірі 300 і більше неоподатковуваних мінімумів доходів громадян приймається виключно уповноваженою посадовою особою Держспоживінспекції.

Підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (далі - справа) є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою Антимонопольного комітету, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Мінфіну, НКЦПФР або Держспоживінспекції та її територіальних органів. (п. 9 Порядку)

Протокол про порушення законодавства про рекламу подається Держспоживінспекції або її територіальним органам за місцем вчинення порушення (п. 10 порядку). Протокол розглядається у місячний строк.

Таким чином, виходячи з наведених норм законодавства, посадовими особами Інспекції з питань захисту прав споживачів в АР Крим в ході здійснення контролю за дотриманням вимог законодавства про рекламу в м. Сімферополі АРК зафіксоване порушення законодавства про рекламу протоколом від 05.11.2012 в межах повноважень, наданих законом та у спосіб, визначений чинним законодавством.

Засади рекламної діяльності в Україні, регулювання відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначає Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996, № 270/96-ВР.

Статтею 1 Закону України «Про рекламу» передбачено, що реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Відповідно до абзацу 5 ст. 1 Закону України «Про рекламу» зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.

Як вбачається з матеріалів справи посадовими особами відповідача було встановлено наявність рекламного носія - зовнішньої реклами позивача у справі, також рекламні друковані візитки та рекламні листівки. Походження зовнішнього рекламного носія позивачем підтверджено наданими документами.

Відповідно до ч.4 ст.21 Закону № 270 реклама лікарських засобів, медичних виробів, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації повинна містити, крім іншого, текст попередження такого змісту: "Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я", що займає не менше 15 відсотків площі (тривалості) всієї реклами.

Матеріалами справи підтверджується, що зазначені у протоколі від 05.11.2012 рекламний носій всупереч зазначеним вимогам не містять вказаної інформації.

Згідно з ч. 2 ст. 26 Закону №270 на вимогу органів державної влади, на які згідно із законом покладено контроль за дотриманням вимог законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні та/або письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.

Крім того, відповідний орган державної влади має право: вимагати від рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами усунення виявлених порушень вимог законодавства; вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; надавати (надсилати) рекламодавцям, виробникам та розповсюджувачам реклами обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень; приймати рішення про визнання реклами недобросовісною, прихованою, про визнання порівняння в рекламі неправомірним з одночасним зупиненням її розповсюдження; приймати рішення про зупинення розповсюдження відповідної реклами.

Відповідачем надано інформацію щодо усунення зазначених порушень.

Відповідно до ч.3 ст.26 Закону № 270 рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами під час розгляду питання про порушення цього Закону мають право: бути присутніми на засіданні органу державної влади під час розгляду питання про порушення ними цього Закону; подавати необхідні документи, давати пояснення; отримувати копію протоколу засідання та рішення органу державної влади, прийнятого щодо них; оскаржувати дії чи бездіяльність зазначеного органу державної влади та його посадових осіб до суду.

Пунктом 11, 12, 14, 16, 18 Порядку встановлено, що за наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи. Справа розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду. Держспоживстандарт і його територіальні органи повідомляють роботодавців, виробників та розповсюджувачів реклами про розгляд справи не пізніш як за три дні до дати розгляду, а у невідкладних випадках - не пізніш як за один день. Справа розглядається за участю представника особи, щодо якої порушено провадження. За результатами розгляду приймається рішення.

Як вбачається зі змісту листа від 05.11.2012 року відповідач був повідомлений про дату та місце розгляду питання щодо накладення на нього штрафних санкцій, проте явку не забезпечив (а.с. 10).

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 27 зазначеного Закону відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть рекламодавці, винні у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами.

Відповідно до ч. 4 ст. 27 зазначеного Закону центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, за поданням державних органів, зазначених у статті 26 цього Закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, на рекламодавців за вчинення дій, передбачених пунктом 1 частини другої цієї статті, - у розмірі п'ятикратної вартості розповсюдженої реклами.

Відповідно до ч.7 ст.27 Закону України «Про рекламу» у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Як вбачається з матеріалів справи є інформація про вартість поширених рекламних візиток формату А-8 (28 грн.80 коп.), інформація про вартість реклами на зовнішній рекламі типу "сіті-лайт" і друковану рекламні листівки відсутня інформація, у зв'язку з тим, що поширена реклама надана на благодійній основі (а.с.13-15).

Суд зазначає, що сума, заявлена до стягнення включає: 1)за рекламні друковані візитки формату А-8 (28,80 гривень * 5 = 144,00 гривень; 2)за поширення у м. Сімферополі на вул. Гурзуфська, 8 двосторонньої зовнішньої реклами типу "сітілайт" у зв'язку з неможливістю встановити вартість розповсюдження, згідно ч.7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" 100н.м.д.г., що становить 100н.м.д.г. * 17 гривень = 1700 гривень; 3)за друковані рекламні листівки формату А-5, розклеєні при вході в під'їзд багатоповерхового житлового будинку на вул. Воровського, 60 м. Сімферополя " у зв'язку з неможливістю встановити вартість розповсюдження, згідно ч.7 ст. 27 Закону України "Про рекламу" 50н.м.д.г., що становить 50н.м.д.г. * 17 гривень = 850 гривень.

Разом штраф становить: 144,00 + 1700,00 + 850,00 = 2694,00 гривень (а.с.6).

Таким чином розрахунок штрафних санкцій вірний та відповідає вимогам закону.

Оцінюючи твердження відповідача, зазначене в листі від 15.11.2012 року № 11 стосовно того, що згідно ч.7 ст.8 Закону України «Про рекламу» інформація, розміщена безпосередньо біля місця надання послуг, рекламною продукцією не є (візитки та сіті-лайт) суд зазначає наступне.

Згідно Листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 13.10.2010 г. № 13096 в якому зазначено, що на думку Держкомпідприємництва, у випадку коли на фасаді будівлі, яка займає суб'єкт господарювання, та / або біля входу (в'їзду) в нього розміщена інформаційна вивіска, інформація на якій не містить закликів до придбання товару чи надання послуги або іншої інформації, що призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару (послуги), така інформація не є рекламою.

Згідно з ст.1 Закону України «Про рекламу» реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару.

Згідно з матеріалами справи інформація, яку розповсюджував відповідач, спрямована на формування та підтримку інтересу споживачів, а тому вона є рекламною продукцією у розумінні закону.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що, виходячи з наведених норм законодавства, позивач при проведенні перевірки та прийнятті рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу діяв відповідно до наданих йому повноважень, на підставі та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Станом на день розгляду справи, відповідачем не надано доказів сплати фінансових санкцій у розмірі 2694,00 гривень або доказів оскарження рішення № 326-р про накладення штрафу від 20.11.2012 року.

Враховуючи зазначене вище, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість вимог позивача щодо стягнення з відповідача 2694,00 гривень фінансових санкцій на підставі рішення від 20.11.2012 року № 326-р., а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Центр медичної допомоги «САН» (Україна, 95022, м. Сімферополь, вул. Новосергіївська, 22) суму штрафу за порушення законодавства про рекламу у розмірі 2694,00 гривень до Державного бюджету м. Сімферополь: 21081100, ОКПО 38040558, р/р 31112106700002, МФО 824026 ГУГКС України в м. Сімферополь.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кащеєва Г.Ю.