Постанова № 32389121, 11.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.07.2013
Номер справи
805/6450/13-а
Номер документу
32389121
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 липня 2013 р. Справа №805/6450/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10:49

Постановлено у нарадчій кімнаті.

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Толстолуцька М.М., при секретарі судового засідання Перовій В.В., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Костянтинівської міської ради про стягнення податкового боргу з банківських рахунків засновника Комунального підприємства «Аграрник» у розмірі 12 912,62 гривні

за участю представників сторін:

від позивача - Дунда В.І. - за довіреністю;

від відповідача - не з'явився,

13.05.2013 Костянтинівська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області Державної податкової служби звернулась до суду з позовом до Костянтинівської міської ради про стягнення податкового боргу з банківських рахунків засновника Комунального підприємства «Аграрник» у розмірі 12 912,62 гривні.

Ухвалою суду від 11.07.13 у справі замінено позивача на Костянтинівську об'єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Донецькій області.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив їх задовольнити у повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся судом належним чином, надіслав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутності. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів.

Заслухавши представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції мотивовані тим, що КП «Аграрник» зареєстровано рішенням Костянтинівської міської ради від 15.03.2002. Станом на 19.04.2013 по особовим рахункам вказаного підприємств аобліковується податковий борг у сумі 12 912,62 гривні, в тому числі з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 6 699,30 гривень, з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 2 550,00 гривень, з земельного податку з юридичних осіб у сумі 198,32 гривень, з податку на додану вартість у сумі 3 465,00 гривень. З метою стягнення зазначених сум заборгованості позивач звертався до Донецького окружного адміністративного суду з відповідними позовами, які були судом задоволені. Позивач вживав заходи до погашення податкового боргу, однак у зв'язку з відсутністю у КП «Аграрник» коштів, майна та інших джерел погашення податкового боргу, позивач не має можливості стягнути борг. Оскільки засновником вказаного підприємства є відповідач Костянтинівська міська рада, позивачем були надіслані листи на його адресу про необхідність вжити відповідних заходів з погашення податкового боргу, але відповідач борг комунального підприємства не погасив. Посилаючись на п. 96.3 ст. 96 Податкового кодексу України, позивач просить задовольнити позовні вимоги.

Згідно з наданим відповідачем письмовим відзивом на позовну заяву, в якому зазначив, що у міському бюджеті м. Костянтинівка не було передбачено статті видатків на оплату податкового боргу Комунального підприємства «Аграрник». Питання щодо можливості оплати податкового боргу буде розглянуто після підсумків виконання міського бюджету за ІІ півріччя 2013 року. Просив, враховуючи тяжкий фінансовий стан, розстрочити сплату податкового боргу на 12 місяців.

У судовому засіданні встановлено, що відповідач - Костянтинівська міська рада є юридичною особою, органом місцевого самоврядування, зареєстровано та обліковується в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України за кодом 34898855, що підтверджується наявною у матеріалах справи копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи (бланк серії А00 № 546961), довідки Управління статистики у місті Костянтинівці від 22.11.2010.

Костянтинівська міська рада є засновником Комунального підприємства «Аграрник», яке, в свою чергу, зареєстровано як юридична особа та включено до ЄДРПОУ за кодом 19378439, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців (бланк серії АЖ № 445896), Статутом КП «Аграрник», затвердженим рішенням Костянтинівської міської ради від 28.02.2002 № ХХІІІ/30-12. КП «Аграрник» перебуває на податковому обліку в Костянтинівській об'єднаній ДПІ, що підтверджується довідкою від 30.11.2007 № 189/10/29-012-8.

КП «Аграрник» станом на час розгляду справи має податковий борг у загальній сумі 12 912,62 гривні, в тому числі з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 6 699,30 гривень, з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 2 550,00 гривень, з земельного податку з юридичних осіб у сумі 198,32 гривень, з податку на додану вартість у сумі 3 465,00 гривень.

Зазначені суми податкового боргу стягнуті з КП «Аграрник» на користь бюджету згідно постанов Донецького окружного адміністративного суду:

від 25.05.2009 у справі № 2-а-6514/09/0570 за позовом Костянтинівської ОДПІ до КП «Аграрник» про стягнення заборгованості з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 3 444,44 гривні;

від 25.05.2009 у справі № 2-а-6515/09/0570 за позовом Костянтинівської ОДПІ до КП «Аграрник» про стягнення заборгованості з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 2 550,00 гривень;

від 24.07.2009 у справі № 2а-10560/09/0570 за позовом Костянтинівської ОДПІ до КП «Аграрник» про стягнення заборгованості з земельного податку у сумі 198,32 гривні;

від 24.07.2009 у справі № 2а-10561/09/0570 за позовом Костянтинівської ОДПІ до КП «Аграрник» про стягнення заборгованості з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 763,31 гривні.

Проте, вказані постанови суду не виконані, виконавчі листи повернуті стягувану у зв'язку із відсутністю майна, на яке може бути звернуто стягнення, що підтверджується постановами державного виконавця.

Також податковим органом були вжиті наступні заходи погашення податкового боргу.

Так, Костянтинівською ОДПІ підприємству направлялися перша та друга податкові вимоги про погашення податкового боргу. Перша податкова вимога від 01.08.2002 №1/469 вручена КП «Аграрник» 05.08.2002. Друга податкова вимога від 04.09.2002 №2/713 отримана КП «Аграрник» 07.09.2002.

07.10.2002 Костянтинівською ОДПІ прийнято рішення № 76/10/24-012 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.

08.11.2007 позивачем прийнято рішення № 33/10/24-012 про стягнення податкового боргу з рахунку (рахунків) платника податків.

Позивачем виставлялись платіжні вимоги № 74 від 09.11.2007, № 75 від 09.11.2007, № 71 від 09.11.2007, № 72 від 09.11.2007, які були повернуті банком до податкового органу без виконання.

24.12.2007 Костянтинівською ОДПІ складено акт опису активів КП «Аграрник» № 8/10/24-012. Все майно КП «Аграрник» передано у податкову заставу.

Костянтинівською ОДПІ були спрямовані запити до Відділу Держкомзему у місті Костянтинівка Донецької області, Костянтинівського міського бюро технічної інвентаризації, ВРЕР м. Костянтинівка при УДАІ ГУМВСУ в Донецькій області

Згідно з листом Відділу Держкомзему у місті Костянтинівка Донецької області від 20.06.2012 № 499/15-01-29 за КП «Аграрник» земельні ділянки не зареєстровані. Листом Костянтинівського міського бюро технічної інвентаризації від 05.10.2012 підтверджено відсутність зареєстрованого на праві власності за КП «Аграрник» нерухомого майна. Згідно з відповіддю ВРЕР м. Костянтинівка при УДАІ ГУМВСУ в Донецькій області від 27.09.2012 за КП «Аграрник» зареєстровані транспортні засоби, на які накладено арешт та які не використовуються.

Згідно з актом Костянтинівської ОДПІ від 08.11.2012 № 151/19-013-19378439, КП «Аграрник» за юридичною адресою не знаходиться.

Відповідно до п. 96.1 статті 96 Податкового кодексу України у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про:

- виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради;

- затвердження плану досудової санації такого платника податків, який передбачає погашення його податкового боргу;

- ліквідацію такого платника податків та призначення ліквідаційної комісії;

- прийняття сесією відповідної ради рішення щодо порушення справи про банкрутство платника податків.

Костянтинівська ОДПІ декілька разів зверталась до Костянтинівської міської ради із поданнями щодо вирішення питання погашення існуючого податкового боргу КП «Аграрник», на які були отримані відповіді про неможливість погашення заборгованості.

Відповідно до вимог п.96.3 ст.96 Податкового кодексу України відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень надсилається органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.

Враховуючи, що заходи, вжиті податковим органом щодо стягнення податкового боргу, не призвели до його погашення, суд приходить до висновку про обґрунтованість заявлених позивачем позовних вимог.

Крім того, відповідачем розмір податкового боргу не заперечується, що підтверджується його письмовим відзивом на позовну заяву. Разом із тим, відповідач просить розстрочити виконання постанови про стягнення податкового боргу на 12 місяців.

У відповідності до частини першої статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України, за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.

Відповідно до частини першої статті 257 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

Враховуючи, що відповідач є органом місцевого самоврядування, що фінансується з місцевого бюджету, а також враховуючи, що відповідно до відзиву відповідача на позовну заяву питання щодо можливості оплати податкового боргу може бути розглянуто після підведення підсумків виконання місцевого бюджету, суд приходить до висновку про наявність обставин, що ускладнюють своєчасне та повне виконання рішення суду.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що виконання даної постанови суду можливо розстрочити на 12 місяців шляхом щомісячної сплати, починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням, суми у розмірі 1 076,05 гривень, а в останньому місяці - 1 076,07 гривень.

Згідно приписів частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

З огляду на зазначене, керуючись ст.ст. 8 - 11, 40, 94, 112, 136, 158 - 163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Костянтинівської міської ради про стягнення податкового боргу з банківських рахунків засновника Комунального підприємства «Аграрник» у розмірі 12 912,62 гривні - задовольнити.

Стягнути з розрахункових рахунків засновника Комунального підприємства «Аграрник» - Костянтинівської міської ради (код ЄДРПОУ 34898855, адреса: 85114, Донецька область, м. Костянтинівка, вул. Леніна, б. 260, р/р 31426671500058 у ГУДКСУ у Донецькій області, МФО 834016) на корить державного бюджету податковий борг на загальну суму 12 912 (дванадцять тисяч дев'ятсот дванадцять) гривень 62 копійки, у тому числі з податку на додану вартість у сумі 3 465 (три тисячі чотириста шістдесят п'ять) гривень 00 копійок на розрахунковий рахунок № 31113029700058, код платежу 14010100, отримувач Костянтинівське УДКС, м. Костянтинівка, МФО 834016, ЗКПО 37890775; податковий борг з податку на прибуток підприємств і організацій, що належать до комунальної власності у сумі 2 550 (дві тисячі п'ятсот п'ятдесят) гривень 00 копійок на розрахунковий рахунок 33217860700058, код платежу 11020200, отримувач Костянтинівське УДКС, м. Костянтинівка, МФО 834016, ЗКПО 37890775; податковий борг з фіксованого сільськогосподарського податку у сумі 6 699 (шість тисяч шістсот дев'яносто дев'ять) гривень 30 копійок на розрахунковий рахунок 31419530700057, код платежу 1904100, отримувач Костянтинівське УДКС, м. Костянтинівка, МФО 834016, ЗКПО 37890775.

Розстрочити виконання постанови на 12 (дванадцять) місяців шляхом щомісячної сплати Костянтинівською міською радою, починаючи з дня набрання законної сили судовим рішенням, суми у розмірі 1 076 (одна тисяча сімдесят шість) гривень 05 копійок, а в останньому місяці - 1 076 (одна тисяча сімдесят шість) гривень 07 копійок.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 11 липня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Толстолуцька М.М.