Рішення № 32389108, 10.07.2013, Господарський суд Львівської області

Дата ухвалення
10.07.2013
Номер справи
914/1797/13
Номер документу
32389108
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.07.2013 р. Справа № 914/1797/13

За позовом: Прокурора Залізничного району м.Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради в особі Комунального підприємства „Адміністративно-технічне управління", м.Львів

до відповідача: Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м.Львів

про стягнення 1181грн. 00коп.

Суддя Гоменюк З.П.

Секретар судового засідання Юрків М.Г.

Представники:

прокурор: Телюк Г.В.

від позивача : Малець Н.М.

від відповідача: не з'явився

Прокурору та представнику позивача роз'яснено зміст ст.22 ГПК України, а саме їх процесуальні права та обов'язки, зокрема, право заявляти відводи. Заяв про відвід судді не поступало.

Суть спору: Позов заявлено прокурором Залізничного району м.Львова в інтересах держави в особі Львівської міської ради в особі комунального підприємства „Адміністративно-технічне управління" до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення 1181грн. 00коп. витрат, пов"язаних з проведенням демонтажу спеціальних конструкцій зовнішньої реклами, їх транспортуванням та зберіганням.

Ухвалою суду від 17.05.2013р. за даним позовом порушено провадження у справі та призначено її до розгляду на 27.05.2013р. В зв'язку з відсутністю доказів вручення (повернення) ухвали суду станом на 27.05.2013р., ухвалою суду від 27.05.2013р. розгляд справи відкладено на 10.07.2013р.

В судовому засіданні 10.07.2013р. представник позивача та прокурор підтримали заявлені вимоги, просять позов задоволити.

Відповідач в судове засідання повторно явку представника не забезпечив, вимог ухвал суду не виконав.

Направлені судом на адресу відповідача ухвали про порушення провадження у справі від 17.05.2013р. та про відкладення розгляду справи від 27.05.2013р. повернуті поштовим відділенням з поміткою „за закінченням терміну зберігання".

Вказані поштові конверти надсилалися відповідачу на адресу вказану позивачем в позовній заяві, а саме: АДРЕСА_1.

До матеріалів позовної заяви прокурором долучено витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 27.03.2013р. відповідно до якого місцезнаходженням відповідача є адреса, зазначена в позовній заяві: АДРЕСА_1.

До повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції повернуті органами зв'язку з позначками „адресат вибув", „адресат відсутній" і т.п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п.4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році" від 02.06.2006 р. N 01-8/1228).

В разі коли фактичне місцезнаходження юридичної особи - учасника судового процесу з якихось причин не відповідає її місцезнаходженню, визначеному згідно з законом, і дана особа своєчасно не довела про це до відома господарського суду, інших учасників процесу, то всі процесуальні наслідки такої невідповідності покладаються на цю юридичну особу (п.15 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у першому півріччі 2007 року" від 14.08.2007 № 01-8/675).

Відповідно до ч.1 ст.64 ГПК України, суддя, прийнявши позовну заяву, не пізніше трьох днів з дня її надходження виносить і надсилає сторонам, прокурору, якщо він є заявником, ухвалу про порушення провадження у справі, в якій вказується про прийняття позовної заяви, призначення справи до розгляду в засіданні господарського суду, про час і місце його проведення, необхідні дії щодо підготовки справи до розгляду в засіданні. Ухвала про порушення провадження у справі надсилається зазначеним особам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином.

За таких обставин, відповідно до ч.1 ст.64 ГПК України суд вважає, що ухвали суду вручено відповідачеві належним чином. Отже, господарський суд виконав умови щодо належного повідомлення відповідача про дату, час і місце розгляду справи.

Станом на 10.07.2013р. від відповідача відзив, заяви, клопотання, в тому числі про відкладення розгляду справи не надходили.

Господарському суду представлено достатньо матеріалів, що дає можливість розглянути справу відповідно до ст.75 ГПК України при відсутності пояснень (заперечень) відповідача щодо заявлених позовних вимог та представника відповідача у судовому засіданні, за наявними у справі матеріалами яких достатньо для встановлення обставин справи і вирішення спору по суті.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд встановив наступне:

Відповідно до ст. 1 Закону України "Про рекламу" розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Розміщення реклами в м. Львові здійснюється на підставі дозволів на розміщення реклами, виданих виконавчим комітетом Львівської міської ради, як це передбачено ст. 16 Закону України „Про рекламу" та п.4 Правил розміщення зовнішньої реклами у м Львові, затверджених рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010р. (надалі - Правила розміщення).

Відповідно до ст.16 Закону України "Про рекламу", розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами міських рад, та в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п.3 Постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003р. №2067 "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами", зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами рад відповідно до цих правил.

Відповідно до п.2.1 Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові самовільно встановлений рекламний засіб - рекламний засіб, розміщений без виданого у встановленому порядку дозволу або не демонтований власником після прийняття робочим органом рішення про відмову у продовженні дозволу або виконавчим комітетом рішення про його скасування у встановлений термін;

Розміщення зовнішньої реклами y м.Львові проводиться виключно на підставі дозволів, що видаються робочим органом відповідно до рішення виконавчого комітету міської ради ( п.4 Правил розміщення).

Як стверджує прокурор в позовній заяві, відповідач - фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не отримував дозволів на розміщення реклами та не укладав договору на тимчасове користування місцями для розміщення рекламних засобів. Відповідач самовільно встановив рекламні конструкції на території м. Львова, а саме: по вул. Зеленій 73, на будинку (одне місце) та по вул. Шевченка. 358 на будинку (4 місця).

Крім цього, відповідачем встановлено дві конструкції (вивіски) на фасаді будинку №360 по вул. Шевченка без погодженого проекту.

Станом на час встановлення вказаних вивісок, розміщення вивісок чи табличок у м.Львові здійснювалось відповідно до Порядку встановлення вивісок у м.Львові, затвердженого рішенням виконкому Львівської міської ради № 355 від 15.04.2005р., відповідно до п.4.3. якого погоджений проект є підставою для виготовлення і встановлення вивіски.

З метою усунення вказаних порушень Департаментом економічної політики Львівської міської ради скеровано відповідачу вимоги №№ 23/Р-4-1552 від 24.05.2011р., 23/Р-4-1767 від 06.06.2011р., 23/Р-6-328 від 15.02.2012р.

Однак, відповідачем вказаних рекламних конструкцій не демонтовано у терміни, зазначені у цих вимогах.

Згідно з п. 8 Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові, затверджених рішенням Львівської міської ради № 569 від 21.05.2010р. під демонтажем розуміють комплекс заходів, які передбачають відокремлення рекламного засобу разом з основою від місця його розташування та транспортування у місце його подальшого зберігання. При цьому демонтаж та наступне зберігання рекламного засобу не передбачає переходу права власності на нього до територіальної громади м. Львова та оператора.

Демонтажу згідно з цими Правилами підлягають самовільно встановлені рекламні засоби: а) власник яких невідомий, у тому числі у разі відсутності маркування на рекламному засобі; б) власник яких відомий, але вимоги про демонтаж не виконав (п. 8.1.1 Правил розміщення).

Згідно п.п. 3.4.1, 3.4.3 Правил розміщення зовнішньої реклами у м.Львові, затверджених рішенням Львівської міської ради №569 від 21.05.2010р., КП "Адміністративно-технічне управління" у межах своєї компетенції здійснює нагляд за дотриманням підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, та фізичними особами встановленого Законом України "Про рекламу", Типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, Правилами розміщення зовнішньої реклами у м.Львові, порядку розміщення, утримання та експлуатації рекламних засобів; за результатами нагляду за станом зовнішньої реклами інформує відповідним поданням орган місцевого самоврядування про рекламні засоби, що підлягають примусовому демонтажу, готує проект наказу про примусовий демонтаж та здійснює демонтаж рекламних засобів.

Демонтаж рекламних засобів проводиться власними силами оператора (КП „Адміністративно-технічне управління") або на його замовлення підрядною організацією (п.8.3 Правил розміщення).

Компенсація витрат оператора, який організував демонтаж або проводив самостійно демонтаж рекламного засобу, покладається на власника (законного користувача) демонтованого рекламного засобу на підставі виставленого рахунку та акта виконаних робіт з демонтажу, які надсилаються власнику в обов'язковому порядку у п'ятиденний термін з дати демонтажу (п. 8.6 Правил розміщення).

Пункт 13.3 Правил благоустрою м.Львова, затверджених ухвалою сесії Львівської міської ради № 376 від 21.04.2011р. передбачає, що самочинно встановлені рекламні засоби, вивіски демонтує Комунальне підприємство "Адміністративно-технічне управління" у порядку, встановленому виконавчим комітетом Львівської міської ради. Витрати з проведення демонтажу самовільно вставлених рекламних конструкцій, вивісок, їх транспортування та зберігання відшкодовують їх власники (п.13.4 Правил): за демонтаж та транспортування спеціальної конструкції - у розмірі фактичних витрат (п.13.4.1.); за зберігання спеціальної конструкції - у розмір одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожну добу зберігання (13.4.2).

На підставі наказів Департаменту економічної політики № 91 від 07.07.2011р. „Про демонтаж самовільно встановлених вивісок", №55Д від 05.07.2011р. та №8Д від 29.03.2012р. „Про демонтаж самовільно встановлених конструкцій зовнішньої реклами" КП „Адміністративно-технічне управління" зобов'язано демонтувати самовільно встановлені конструкції зовнішньої реклами та конструкції вивісок у м.Львові по вул.Шевченка, 360 та по вул.Зеленій 73 ( на будинку).

Рекламоносії відповідача демонтовано ФОП ОСОБА_3 на підставі укладеного з КП „Адміністративно-технічне управління" договору №16 про надання послуг від 02.04.2012р. (витрати якого на проведення робіт становили 820 грн. 00коп.). Для обслуговування демонтажу та перевезення конструкції на склад впродовж 1год. було задіяне вантажне авто ЛКП „Зелений Львів" (договір №1 від 12.01.2012р.) вартість транспортних послуг якого становила 62грн. 17коп. Вартість зберігання трьох демонтованих конструкцій складає: 3 рекламні конструкції х 2 дні х 17 грн. - 102грн. 00коп.

Таким чином, загальна вартість витрат, понесених КП „Адміністративно-технічне управління" у зв'язку з демонтажем, транспортуванням та зберіганням конструкцій відповідача без ПДВ складає 984грн. 17коп. з яких: 820грн. 00коп. проведення демонтажу, 62грн. 17коп. - транспортування, 102грн. 00коп. - зберігання конструкцій. Загальна вартість вказаних витрат разом з ПДВ - 1181грн. 00коп.

Про проведення демонтажу спеціальних конструкцій КП „Адміністративно-технічне управління" складено відповідні акти від 15.06.2012р. (два акти) та 20.06.2012р.

В порядку ст. 43 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами.

Згідно ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до абзацу 2 ст. 34 ГПК України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ст.43 ГПК України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про те, що позов обгрнутований та підлягає задоволенню повністю.

Судові витрати покладаються на відповідача/

Керуючись ст.ст.33,34,43,44, 49, 75, 82,84 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (реєстраційний номер ФОП в ЄДР НОМЕР_2, ІПН НОМЕР_1) на користь Комунального підприємства "Адміністративно-технічне управління", м.Львів, вул.Сахарова, 42 (ідентифікаційний код 13804591) 1181грн. 00коп. витрат, пов'язаних із проведенням демонтажу спеціальної конструкції зовнішньої реклами її транспортуванням та зберіганням. Наказ видати відповідно до вимог ст.116 ГПК України.

3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, АДРЕСА_1 (реєстраційний номер ФОП в ЄДР НОМЕР_2, ІПН НОМЕР_1) в доход державного бюджету 1720грн. 50коп. витрат по сплаті судового збору. Наказ видати відповідно до вимог ст.116 ГПК України.

Рішення набирає законної сили відповідно до ст.85 ГПК України, може бути оскаржене до Львівського апеляційного господарського суду в порядку і строки, передбачені ст.ст.91-93 ГПК України.

Суддя Гоменюк З.П.

Повний текст рішення

виготовлено та підписано 12.07.2013р.