Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
12 липня 2013 р. Справа №805/8897/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 10:44 год.
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Логойди Т.В.,
секретар судового засідання Бікшиєва О.М.,
з участю представників позивача Гулик Є.О. та Погребняк Н.О., представників відповідача Кирязієва С.О. та Ставратій Я.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька Логістична Компанія» до Державної податкової інспекції в Київському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в:
У червні 2013 року товариство з обмеженою відповідальністю «Донецька Логістична Компанія» (далі - ТОВ «Донецька Логістична Компанія») звернулося до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначало, що Державною податковою інспекцією в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби проведено камеральну перевірку позивача з питання достовірності нарахування від'ємного значення податку на додану вартість за січень 2012 року, за результатами якої складено акт від 29 лютого 2012 року №933/15-2/35227831, яким встановлено невідповідність суми бюджетного відшкодування щодо суми, заявленої в податковій декларації з податку на додану вартість (далі - ПДВ) за січень 2012 року в сумі 900168 грн. На підставі вказаного акту 01 березня 2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0002661640/0, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за 9 місяців 2011 року на 900168 грн. і зазначено, що згідно з п. «а» ст. 200.14 Податкового кодексу України вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування, та враховує її згідно з п. 200.6 у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів.
Отже, сума 900168 грн. є сумою бюджетного відшкодування, а не податкового кредиту і, відповідно, не підлягає включенню до податкового кредиту в наступному податковому періоді. Відповідно до Порядку заповнення та подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну України від 25 листопада 2011 року №1492, вказана сума повинна бути зазначена в строчці 23.2 з «-». Вважав, що суми, які помилково перенесені підприємством із строки 23.2 в строку 24, від'ємним значенням об'єкта оподаткування не вважаються, а тому висновки акту перевірки щодо невідповідності суми бюджетного відшкодування щодо суми, заявленої у податковій декларації з ПДВ за березень 2012 року, є неправомірними.
За результатами діяльності підприємства вказану суму бюджетного відшкодування, враховано як суму зменшення податкових зобов'язань з ПДВ в наступних періодах, і за декларацією за березень 2012 року ця сума становила 537480 грн.
Державною податковою інспекцією в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби проведено камеральну перевірку позивача з питання достовірності нарахування від'ємного значення податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних періодів по декларації за березень 2012 року, за результатами якої складено акт від 16 травня 2012 року №674/15-4/35227831, яким встановлено невідповідність суми бюджетного відшкодування щодо суми, заявленої в податковій декларації з ПДВ за березень 2012 року в сумі 537480 грн. На підставі вказаного акту 24 травня 2012 року прийнято податкове повідомлення-рішення №0000381504, яким збільшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за 3 місяці 2012 року на 537480 грн., і зазначено, що згідно з п. «а» ст. 200.14 Податкового кодексу України вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування, та враховує її згідно з п. 200.6 у зменшення податкових зобов'язань з цього податку наступних податкових періодів.
Вважав, що податковий орган повторно встановив та визначив відсутність права на бюджетне відшкодування шляхом зменшення податкових зобов'язань у наступних періодах суми, яку актом від 29 лютого 2012 року встановив та визначив раніше.
В результаті наведеного на особовому рахунку підприємства, що міститься у електронній клієнтській базі податкового органу, відповідачем помилково задвоєно суму, що підлягає бюджетному відшкодуванню. Як пояснив позивачу податковий орган, задвоєння суми сталось у зв'язку з тим, що позивач невірно відобразив у декларації за березень 2012 року суму, яку повинен був відповідно до п. 200.6 Податкового кодексу України врахувати у зменшення податкових зобов'язань.
Але у вересні 2012 року позивач подав до податкового органу уточнюючі розрахунки за період лютий - липень 2012 року та визначив усі зобов'язання із позиції, яку податковий орган вважав вірною. Тому, на теперішній час у декларації за березень 2012 року з урахуванням уточнюючого розрахунку відсутні підстави та помилки, що призвели до помилкового задвоєння відповідачем на особовому рахунку позивача суми, що підлягає бюджетному відшкодуванню.
Позивач просив скасувати податкове повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби від 24 травня 2012 року №0000381504.
В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги з підстав, викладених в позові. Також пояснили, що позивач погодився з податковим повідомленням-рішенням від 01 березня 2012 року №0002661640/0 та актом перевірки до нього. Однак результати перевірки в податковій звітності не відобразив. Вказане і стало підставою для прийняття відповідачем наступного - оскарженого податкового повідомлення-рішення від 24 травня 2012 року №0000381504. Після його отримання підприємство подало уточнюючі декларації, якими повністю виконало вимоги законодавства і привело показники податкової звітності з ПДВ у відповідність до актів перевірки та податкових повідомлень-рішень. Між тим, в обліковій картці платника ПДВ показники вказаного податкового повідомлення-рішення залишилися, що впливає на подальшу господарську діяльність позивача і порушує його права як платника ПДВ. Внесення змін до картки платника податків податковим органом можливо лише шляхом скасування оскарженого податкового повідомлення-рішення, оскільки механізм корегування цієї суми відсутній.
Просили задовольнити позов.
Представники відповідача проти позову заперечували та зазначали, зокрема, що податковим органом у лютому 2012 року проведена камеральна перевірка декларації позивача з ПДВ за січень 2012 року з питань достовірності нарахувань від'ємного значення ПДВ. За її результатами складено акт камеральної перевірки від 29 лютого 2012 року №933/15-4/35227831, яким встановлено порушення абз. «а» п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України, а саме заниження суми бюджетного відшкодування ПДВ у розмірі 900168 грн., тобто відповідно до законодавства платник податку добровільно відмовився від отримання такої суми як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з п.200.6 ст. 200 вказаного Кодексу у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах. У зв'язку з цим прийнято податкове повідомлення-рішення щодо збільшення бюджетного відшкодування ПДВ у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних періодах у розмірі 900168 грн.
В порушення пп. 4.6.7 п. 4.6 розд. 5 Порядку заповнення і подання звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492, підприємством не відображено результати перевірки в податковій звітності з ПДВ за березень 2012 року, не вірно задекларовано рядок 23.1 декларації, який відповідно до вказаного підпункту Порядку передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за результатами камеральної або документальної перевірки, проведеної органами державної податкової служби.
З урахуванням того, що платник невірно відобразив суму, яку було зменшено за результатами перевірки, склалась ситуація подвійного обліку від'ємного значення податку: по особовому рахунку платника та в декларації з ПДВ. Неправомірне відображення залишку від'ємного значення ПДВ призвело до повторного складання акту відмови платника від бюджетного відшкодування ПДВ в обсязі 537480 грн.
Вважали, що податкове повідомлення-рішення відповідає вимогам законодавства.
Також зазначали, що дійсно, у вересні 2012 року підприємство подало уточнюючі декларації, якими повністю виконало вимоги законодавства і привело показники податкової звітності з ПДВ у відповідність до актів перевірки та податкових повідомлень-рішень. Між тим, в обліковій картці платника ПДВ показники вказаного податкового повідомлення-рішення залишилися, що впливає на подальшу господарську діяльність позивача. Внесення змін до картки платника податків податковим органом без скасування оскарженого податкового повідомлення-рішення не можливо.
Просили в задоволенні позову відмовити.
Судом встановлено, що ТОВ «Донецька Логістична Компанія» як платник податків перебуває на обліку в Державній податковій інспекції в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби, є платником податку на додану вартість.
Вказаним органом державної податкової служби проведено камеральну перевірку позивача з питання достовірності нарахування від'ємного значення податку на додану вартість за січень 2012 року, за результатами якої складено акт від 29 лютого 2012 року №933/15-2/35227831, яким встановлено невідповідність суми бюджетного відшкодування щодо суми, заявленої в податковій декларації з ПДВ за січень 2012 року в сумі 900168 грн.
01 березня 2012 року на підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0002661640/0 (форма «В2»), яким збільшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за 9 місяців 2011 року на 900168 грн. і зазначено, що відповідно до п. «а» ст. 200.14 Податкового Кодексу України вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання суми заниження в розмірі 900168 грн. як бюджетного відшкодування, зазначена сума підлягає врахуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.
Вказане податкове повідомлення-рішення платником податків не оскаржувалося - позивач погодився з податковим повідомленням-рішенням від 01 березня 2012 року №0002661640/0 та актом перевірки до нього. Однак результати перевірки в податковій звітності з ПДВ не відобразив.
Державною податковою інспекцією в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби проведено камеральну перевірку позивача з питання достовірності нарахування від'ємного значення податку на додану вартість у зменшення податкових зобов'язань з податку наступних звітних періодів по декларації за березень 2012 року, за результатами якої складено акт від 16 травня 2012 року №674/15-4/35227831, яким встановлено невідповідність суми бюджетного відшкодування щодо суми, заявленої в податковій декларації з ПДВ за березень 2012 року (абз. «а» п. 200.14 ст. 200 Податкового кодексу України) в сумі 537480 грн., тобто платником занижено суму бюджетного відшкодування ПДВ по декларації за березень 2012 року на 537480 грн.
Перевірка правомірності нарахування сум бюджетного відшкодування ПДВ охопила декларації, починаючи з попередніх звітних податкових періодів, в яких виникло від'ємне значення ПДВ до звітного податкового періоду - березень 2012 року.
Так, актом встановлено, що підприємство здійснювало імпортні операції.
Від'ємне значення ПДВ виникло у звітному періоді - вересні 2011 року, залишок від'ємного значення вказаного податкового періоду становив 537480 грн
В декларації з ПДВ за звітний податковий період березень 2012 року (від 11 квітня 2012 року №9018102346) відобразило від'ємне (позитивне) значення звітного періоду - +64067 грн., залишок від'ємного значення попереднього звітного податкового періоду - 537480 грн., ПДВ сплачений митним органам за вересень 2011 року - 2126805 грн. У рядку 24 декларації за березень 2012 року зазначило 537480 грн.
Тобто, в порушення пп. 4.6.7 п. 4.6 розд. 5 Порядку заповнення і подання звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492, підприємство не відобразило результати попередньої перевірки (акт від 29 лютого 2012 року №933/15-2/35227831) в податковій звітності з ПДВ за березень 2012 року не вірно задекларувало рядок 23.1 декларації, який відповідно до вказаного підпункту Порядку передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду за результатами камеральної або документальної перевірки, проведеної органами державної податкової служби.
24 травня 2012 року на підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення №0000381504 (форма «В2»), яким на підставі п. 54.3 ст. 54, п. 58.1 ст. 58 та п. 200.14 (а) ст. 200 Податкового кодексу України за порушення п. 200.4 ст. 200 вказаного Кодексу платнику збільшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ за 3 місяці 2012 року на 537480 грн., і зазначено, що відповідно до п. «а» ст. 200.14 Податкового Кодексу України вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання суми заниження в розмірі 537480 грн. як бюджетного відшкодування, зазначена сума підлягає врахуванню у зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних податкових періодів.
Судом також встановлено, що після отримання оскарженого податкового повідомлення-рішення у вересні 2012 року підприємство подало уточнюючі декларації за період лютий - липень 2012 року, якими повністю виконало вимоги законодавства і привело показники податкової звітності з ПДВ у відповідність до актів перевірки та податкових повідомлень-рішень.
Сума бюджетного відшкодування 537480 грн. була повернута з бюджету на особовий рахунок позивача.
Між тим, в обліковій картці платника ПДВ з урахуванням того, що платник невірно відобразив суму, яку було зменшено за результатами попередньої перевірки, тобто не врахував її відповідно до п. 200.6 Податкового кодексу України у зменшення податкових зобов'язань, та з урахуванням відображення показників оскарженого податкового повідомлення-рішення, склалась ситуація подвійного обліку від'ємного значення ПДВ на суму 537480 грн.
Вказані обставини сторонами визнаються, і в суду не виникає сумніву щодо достовірності цих обставин та добровільності їх визнання, що відповідно до ч. 3 ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для звільнення від доказування.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Податковим обов'язком є обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи (п. 36.1 ст. 36 вказаного Кодексу).
Відповідно до пп. 19-1.1.1 п. 19-1.1 ст. 19-1 вказаного Кодексу органи державної податкової служби здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування і сплати податків та зборів, установлених цим Кодексом і згідно з пп. 20.1.27 п. 20.1. ст. 20 вказаного Кодексу мають право визначати у визначених цим Кодексом випадках суми податкових та грошових зобов'язань платників податків.
Статтею 75 вказаного Кодексу визначено, що органи державної податкової служби мають право проводити, зокрема камеральні перевірки.
Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.
Порядок її проведення визначений ст. 76 Податкового кодексу України.
Відповідно до п. 200.10 та п. 200.14 ст. 200 вказаного Кодексу протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, податковий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.
Якщо за результатами камеральної або документальної позапланової виїзної перевірки орган державної податкової служби виявляє невідповідність суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, то такий орган:
а) у разі заниження заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування щодо суми, визначеної органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого заниження та підстави для її вирахування. У цьому випадку вважається, що платник податку добровільно відмовляється від отримання такої суми заниження як бюджетного відшкодування та враховує її згідно з пунктом 200.6 цієї статті у зменшення податкових зобов'язань з цього податку в наступних податкових періодах;
б) у разі перевищення заявленої платником податку суми бюджетного відшкодування над сумою, визначеною органом державної податкової служби за результатами перевірок, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються сума такого перевищення та підстави для її вирахування;
в) у разі з'ясування за результатами проведення перевірок факту, за яким платник податку не має права на отримання бюджетного відшкодування, надсилає платнику податку податкове повідомлення, в якому зазначаються підстави відмови в наданні бюджетного відшкодування.
Згідно з пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 вказаного Кодексу контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.
Відповідно до п. 58.1 ст. 58 вказаного Кодексу у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Податкове повідомлення-рішення містить підставу для такого нарахування (зменшення) податкового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість; посилання на норму цього Кодексу та/або іншого закону, контроль за виконанням якого покладено на контролюючі органи, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок грошових зобов'язань платника податків; суму грошового зобов'язання, що повинен сплатити платник податку; суму зменшеного (збільшеного) бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення результатів господарської діяльності або від'ємного значення суми податку на додану вартість; граничні строки сплати грошового зобов'язання та/або строки виправлення платником податків показників податкової звітності; попередження про наслідки несплати грошового зобов'язання або внесення виправлень до показників податкової звітності в установлений строк; граничні строки, передбачені цим Кодексом для оскарження податкового повідомлення-рішення.
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій.
Форма та порядок надіслання податкового повідомлення-рішення і розрахунку грошового зобов'язання визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.
Відповідно до Податкового кодексу України наказом Міністерства фінансів
України від 28 листопада 2012 року №1236 затверджено Порядок направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків.
Згідно з пп. «б» п. 2.1 вказаного Порядку у випадку, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових деклараціях, уточнюючих розрахунках орган державної податкової служби визначає суму нарахування (зменшення) грошового зобов'язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість та складає податкове повідомлення-рішення.
Відповідно до п.п. 2.2, 2.4 вказаного Порядку у випадках, зазначених у пункті 2.1 цього розділу, відповідний структурний підрозділ органу державної податкової служби складає податкове повідомлення-рішення, зокрема за формою згідно з додатком 6 про заниження заявленої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість (форма „В2").
До податкового повідомлення-рішення додається розрахунок податкового зобов'язання та штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) з наведенням у ньому дати та номера декларації (уточнюючого розрахунку) відповідного звітного періоду, щодо якого здійснюється розрахунок податкового зобов'язання, а також іншої інформації, необхідної для визначення грошового зобов'язання.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України та ч. 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.
Предметом спору в даній справі є правомірність податкового повідомлення-рішення форми «В2», яке прийнято за порушення платником податків п. 200.4 ст. 200 Податкового кодексу України.
Відповідно до пп. 14.1.18, пп. 14.1.181 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу.
Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Порядок визначення суми податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків визначені ст. 200 вказаного Кодексу.
Відповідно до п.п. 200.1 - 200.3 ст. 200 вказаного Кодексу сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Згідно з п. 200.4 ст. 200 вказаного Кодексу якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Порядок заповнення податкової декларації з ПДВ визначений розд. V Порядку заповнення і подання звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25 листопада 2011 року №1492.
Відповідно до пп. 4.6.7 п. 4.6 розд. V вказаного Порядку рядок 21.3 передбачений для відображення збільшення або зменшення залишку від'ємного значення, який (для декларації 0110 - після бюджетного відшкодування) включається до складу податкового кредиту наступного податкового періоду (рядок 24) за результатами камеральної чи документальної перевірки, проведеної органом державної податкової служби.
В порушення пп. 4.6.7 п. 4.6 розд. V вказаного Порядку позивачем не було відображено результати попередньої камеральної перевірки в податковій звітності з ПДВ за березень 2012 року, не вірно задекларовано рядок 23.1 декларації.
З урахуванням того, що платник невірно відобразив суму, яку було зменшено за результатами перевірки склалась ситуація подвійного обліку від'ємного значення податку: по особовому рахунку платника та в декларації з ПДВ. Неправомірне відображення залишку від'ємного значення ПДВ призвело до повторного складання акту відмови платника від бюджетного відшкодування ПДВ в обсязі 537480 грн. та прийняття оскарженого податкового повідомлення-рішення, що відповідало вимогам законодавства.
На час винесення оскарженого рішення суб'єкт владних повноважень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством, з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, і не порушив права та законні інтереси позивача.
Після отримання оскарженого податкового повідомлення-рішення в вересні 2012 року підприємство подало уточнюючі декларації, якими повністю виконало вимоги законодавства і привело показники податкової звітності з ПДВ у відповідність до актів перевірки та податкових повідомлень-рішень.
Між тим, в обліковій картці платника ПДВ показники оскарженого податкового повідомлення-рішення залишилися, що впливає на подальшу господарську діяльність позивача і порушує його права як платника ПДВ.
Відповідно до законодавства внесення податковим органом змін до картки платника податків без скасування оскарженого податкового повідомлення-рішення не можливо, що також підтверджено поясненнями представників сторін.
З огляду на наведене з метою поновлення порушених прав позивача прийняте органом державної податкової служби повідомлення-рішення підлягає скасуванню.
Керуючись статтями 160, 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька Логістична Компанія» до Державної податкової інспекції в Київському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування податкового повідомлення-рішення задовольнити.
Скасувати повідомлення-рішення Державної податкової інспекції в Київському районі міста Донецька Державної податкової служби від 24 травня 2012 року №0000381504.
Стягнути з Державного бюджету України на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Донецька Логістична Компанія» здійснені ним документально підтверджені судові витрати в розмірі 537 (п'ятсот тридцять сім) грн. 48 (сорок вісім) коп.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанову складено в повному обсязі 12 липня 2013 року.
Суддя Логойда Т. В.