ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
11.07.2013 Справа № 7/181-06
Господарський суд Сумської області у складі судді Спиридонової Н.О.,
при секретарі Щербак С.В.,
за участю представників сторін:
кредиторів - ТОВ СВКФ «Деко» LTD - Желдубовський О.М., УПФУ в м.Сумах - Бабченко С.Г.
ліквідатор - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні господарського суду Сумської області матеріали справи №7/181-06
за заявою - фізичних осіб, що об'єднали свої вимоги
до боржника - Колективного управління механізації будівництва об'єднання «Сумиоблагробуд» (м. Суми, вул. Воєводіна, 12, код 05454792)
про банкрутство,
встановив:
Ухвалою від 13.06.2013р. було призначено розгляд питання заміни ліквідатора та клопотання УПФУ в м.Сумах про встановлення кінцевого строку подання звіту ліквідатора до суду на 11 липня 2013 року. Зобов'язано ліквідатора надати суду письмові пояснення щодо проведеної роботи в ліквідаційні процедурі банкрута. Зобов'язано комітет кредиторів надати суду кандидатуру нового ліквідатора банкрута. Зобов'язано ініціюючих кредиторів в особі їх представника Дяченко Л.Г. надати суду докази безспірності їх вимог до боржника, що були підставою для порушення справи про банкрутство.
Ліквідатор та кредитори вимог ухвали суду від 13.06.2013р. не виконали та не надли суду витребуваних документів.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши представників кредиторів, суд встановив наступне.
Щодо клопотання УПФУ в м.Сумах.
До суду звернувся кредитор - УПФУ в м.Сумах із клопотанням про встановлення кінцевого строку подання до суду ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута, мотивуючи свої вимоги тривалістю ліквідаційної процедури у справі понад 72 місяці.
В судовому засіданні представник УПФУ клопотання підтримує.
В судовому засіданні ліквідатор не з'явився, про причини неявки належним чином суд не повідомив, тому суд продовжує розгляду клопотання УПФУ на підставі наявних матеріалів справи відповідно до вимог статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Ухвалою господарського суду Сумської області від 02.11.2006р. порушено провадження у даній справі.
Постановою господарського суду Сумської області від 05.02.2007р. боржника було визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру.
Згідно з частиною 2 статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» строк ліквідаційної процедури не може перевищувати дванадцяти місяців. Господарський суд може продовжити цей строк на шість місяців, якщо інше не передбачено цим Законом.
Згідно з п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство» у постанові про визнання боржника банкрутом господарський суд зазначає про відкриття ліквідаційної процедури без зазначення строку. Її тривалість не повинна перевищувати дванадцяти місяців. Пізніше строк ліквідаційної процедури за клопотанням ліквідатора або комітету кредиторів може бути продовжено судом, про що виноситься ухвала. Загальний строк ліквідаційної процедури не може перевищувати вісімнадцяти місяців. Ліквідатор зобов'язаний вчинити ліквідаційні заходи і передати на затвердження господарському суду звіт та ліквідаційний баланс у встановлений строк, проте невиконання ліквідатором цих дій у граничні строки, визначені Законом, не є підставою для припинення провадження у справі. Наслідків перевищення строку ліквідаційної процедури Закон не містить.
Крім того, суд зазначає, що відповідно до частини 1 статті 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» після завершення всіх розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс , до якого додаються: показники виявленої ліквідаційної маси (дані її інвентаризації); відомості про реалізацію об'єктів ліквідаційної маси з посиланням на укладені договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна; реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів; документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів.
Господарський суд після заслуховування звіту ліквідатора та думки членів комітету кредиторів або окремих кредиторів виносить ухвалу про затвердження звіту ліквідатора та ліквідаційного балансу.
Отже, законодавцем передбачено, що подання звіту та ліквідаційного балансу здійснюється на момент завершення ліквідаційної процедури, визначено обов'язковий перелік додатків до звіту ліквідатора, які подаються суду разом із звітом ліквідатора та є предметом дослідження в судовому засіданні за підсумками ліквідаційної процедури та за участі кредиторів (комітету кредиторів).
Тому, подання до суду звіту ліквідатора неможливе до завершення ліквідаційної процедури.
Згідно з ч.3 статті 24 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» ліквідатор (ліквідаційна комісія) виконують свої повноваження до завершення ліквідаційної процедури в порядку, встановленому цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Максимальний строк ліквідаційної процедури встановлено ч.2 статті 22 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» не передбачено встановлення судом кінцевого строку для подачі звіту та ліквідаційного балансу на затвердження до суду.
З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання управління пенсійного фонду.
Враховуючи невиконання комітетом кредиторів вимог ухвали суду від 13.06.2013р. та ненадання суду кандидатуру нового ліквідатора банкрута, розгляд питання щодо заміни ліквідатора у справі у даному судовому засіданні неможливий.
Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку про відкладення розгляду питання щодо заміни ліквідатора у справі на нішу дату та зобов'язання сторін виконати вимоги ухвали суду від 13.06.2013р.
Керуючись статтями 22, 24, 32 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (в редакції діючій до набрання чинності змінами внесеними законом №4212-VI від 22.12.2011р.), статтями 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, п.86 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009р. №15 «Про судову практику у справах про банкрутство», суд -
ухвалив:
1. У задоволенні клопотання УПФУ в м.Сумах про встановлення кінцевого строку подання ліквідатором звіту та ліквідаційного балансу банкрута - відмовити.
2. Розгляд питання щодо заміни ліквідатора у справі відкласти на 13 серпня 2013 року о 10:10 год. у приміщенні господарського суду Сумської області за адресою: м. Суми, проспект Шевченка, 18/1, каб. №210.
3. Зобов'язати сторін виконати вимоги ухвали суду від 13.06.2013р., а саме:
- ліквідатора надати суду письмові пояснення щодо проведеної роботи в ліквідаційні процедурі банкрута.
- комітет кредиторів надати суду кандидатуру нового ліквідатора банкрута.
- ініціюючих кредиторів в особі їх представника Дяченко Л.Г. надати суду докази безспірності їх вимог до боржника, що були підставою для порушення справи про банкрутство.
4. Копію даної ухвали надіслати кредиторам, представнику Дяченко Л.Г., ліквідатору.
Суддя (підпис) Н.О.Спиридонова