Ухвала суду № 32353016, 12.07.2013, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.07.2013
Номер справи
803/1543/13-а
Номер документу
32353016
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без розгляду

12 липня 2013 року

Справа № 803/1543/13-a

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Андрусенко О. О., вивчивши матеріали позовної заяви Приватної фірми "Сунар" до першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, треті особі, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство «БМ Банк», Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлант" ЛТД про скасування постанови, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

Приватна фірма "Сунар" звернулася з адміністративним позовом до першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство «БМ Банк», Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлант" ЛТД про скасування постанови про призначення експерта, суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні від 11.01.2013 року ВП № 35115782, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).

Позовна заява підлягає залишенню без розгляду з таких підстав.

Частиною 1 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Відповідно до частини 1 статті 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

У частині 2 статті 181 КАС України зазначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Згідно із частиною першою статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено позов про скасування постанови про призначення експерта, суб’єкта оціночної діяльності – суб’єкта господарювання для участі у виконавчому провадженні від 11.01.2013 року ВП № 35115782 та звітів про оцінку незавершеного будівництвом адміністративно-складського приміщення та магазину готовністю 32 %/А-3/, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ківерцівська, буд. 9 д. від 29.01.2013 року та про експертну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,1000 га. для будівництва та обслуговування адміністративно-складського приміщення та магазину, що знаходиться за адресою: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ківерцівська, 9.

Позивачем у позовній заяві не заявлено клопотання про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та не надано жодного доказу для підтвердження таких підстав.

Таким чином, оскільки позивач оскаржує постанову від 11.01.2013 року, а позовна заява подана лише 10.07.2013 року, що підтверджується відбитком штемпеля вхідної кореспонденції Волинського окружного адміністративного суду, тобто після закінчення десятиденного строку, встановленого ч. 2 ст. 181 КАС України, судом на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не встановлено підстав для визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, тому адміністративний позов слід залишити без розгляду, роз’яснивши позивачу його право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.

Керуючись ст. ст. 99, 100, 107, 181 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов Приватної фірми "Сунар" до першого відділу державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, треті особі, які не заявляють самостійних вимог на стороні відповідача - Публічне акціонерне товариство «БМ Банк», Товариство з обмеженою відповідальністю "Атлант" ЛТД про скасування постанови, визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії залишити без розгляду.

Залишення позовної заяви без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя О. О. Андрусенко