Постанова № 32350278, 11.06.2013, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.06.2013
Номер справи
804/4010/13-а
Номер документу
32350278
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 червня 2013 р. Справа № 804/4010/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіНіколайчук С.В. при секретаріБринза О.В. за участю представників: від позивача від відповідача Одукалець С.А. (дов. у спр.); Товста Н.А. (дов. у спр.); розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом приватного підприємства "ХОУМАН" до державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень

ВСТАНОВИВ:

21.03.2013 року приватне підприємство «ХОУМАН» (далі ПП «ХОУМАН») подало адміністративний позов до державної податкової інспекції у Жовтнеовму районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби (далі ДПІ у Жовтневому районі), у якому просить суд визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення №0002301504 від 05.10.2012 року, №0002981504 від 10.12.2012 року, №0002991504 від 10.12.2012 року, №0000011504 від 04.01.2013 року; покласти судові витрати на відповідача.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що у ПП «ХОУМАН» відсутня затримка сплати грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 8487,19 грн. на 274 календарних дні, 8487,19 грн. на 275 календарних дні, 8487,19 грн. на 274 календарних дні, 8487,19 грн. на 274 календарних дні. ПП «ХОУМАН» у зв'язку з розірванням договору оренди землі 16 липня 2012 року подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік, відповідно до якої орендна плата з січня по травень 2012 року визначена у розмірі по 8487,19 грн. в місяць, за червень 2012 року - у розмірі 1980,34 грн. Таким чином, суми у розмірі по 8487,19 грн. в місяць за липень - жовтень 2012 року є завищенням податкового зобов'язання ПП «ХОУМАН» по сплаті орендної плати з юридичних осіб за липень-жовтень 2012 року, про що було зазначено в уточнюючій податковій декларації від 16.07.2012 року.

Ухвалою суду від 25.03.2013 року відкрито провадження в адміністративній справі №804/4010/13-а та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 09.04.2013р.

В судове засідання сторони, які належним чином повідомлені про час та місце засідання суду, не з'явилися, причин неприбуття не повідомили, заяви про розгляд справи за їх відсутності не подали.

Розгляд даної справи відкладено на 23.04.2013 року.

15.04.2013 року до суду надійшли письмові заперечення проти адміністративного позову мотивовані тим, що дійсно ПП «ХОУМАН» 24.07.2012 року було подано до ДП уточнюючу податкову декларацію на 2012 рік, де зменшено суму податкового зобов'язання починаючи з 07.06.2012 року. На підставі п. 87.9 ст. 87 ПК України 27.07.2012 року відбулось погашення податкового боргу по орендній платі за землю згідно черговості його виникнення; однак вказане не спростовує порушень, виявлених під час камеральних перевірок.

В зв'язку з необхідністю витребування додаткових доказів судовий розгляд справи відкладено на 21.05.2013 року, 11.06.2013 року.

11.06.2013 року представника позивача надійшли письмові пояснення, в яких зазначено, що з моменту укладення договору оренди землі ПП «ХОУМАН» було здійснено платежі по сплаті орендної плати за землю в сумі 79 893,38 грн. На даний момент у ПП «ХОУМАН» наявна заборгованість з оплати орендної плати за землю за жовтень - грудень 2011 року, січень - червень 2012 року на загальну суму 69 877,84 грн. Позивачем на даний момент сума податкового боргу з орендної плати за землю не сплачена, а тому у відповідача відсутні законі підстави для винесення податкових повідомлень-рішень про накладення штрафів.

В судове засідання представник позивача, позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив їх задоволити.

Представник відповідача позовні вимоги не визнав, та просив відмовити в їх задоволенні повністю.

Заслухавши пояснення присутніх представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне:

ПП «ХОУМАН» зареєстроване виконавчим комітетом Дніпропетровської міської ради 24.10.2006 року за №12031020000026642 за адресою м. Дніпропетровськ, с. Ювілейне, вул. Теплична, 17.

Взято на податковий облік до ДПІ в Жовтневому районі 12.01.2007 року за №465.

15 грудня 2010 року було укладено договір оренди землі між Дніпропетровською міською радою та ПП «ХОУМАН», який посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_5 за реєстровим №5683 та зареєстрований ДМВ ДРФ ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 24.12.2010 року № 041010400880.

Відповідно до п. 1.1 договору оренди землі ПП «ХОУМАН» передавалась у строкове платне користування земельна ділянка за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Стартова, 14.

24.01.2011 року ПП «ХОУМАН» було подано звітну податкову декларацію з плати за землю для визначення орендної плати за 2011 рік, відповідно до якої орендна плата ПП «ХОУМАН» з січня по листопад 2011 року визначена у розмірі 8487,19 грн. в місяць, за грудень 2011 року - у розмірі 8487,17 грн.

30.01. 2012 року ПП «ХОУМАН» було подано звітну податкову декларацію з плати за землю для визначення орендної плати за 2012 рік, відповідно до якої орендна плата ПП «ХОУМАН» з січня по листопад 2012 року визначена у розмірі 8487,19 грн. в місяць, за грудень 2012 року - у розмірі 8487,17 грн.

Статтею 67 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлений законом.

Згідно підпункту 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України передбачено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця (пункт 287.3 статті 287 Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 14 Закону України «Про плату за землю» платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.

Постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07 червня 2012 року по справі № 32/5005/1302/2012 було розірвано договір оренди землі від 15 грудня 2010 року, укладений між Дніпропетровською міською радою та ПП «ХОУМАН».

Постановою Вищого господарського суду від 27 листопада 2012 року у справі 32/5005/1302/2012 було залишено без змін постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 07 червня 2012 року.

У зв'язку з розірванням договору оренди землі ПП «ХОУМАН» 16 липня 2012 року подало уточнюючу податкову декларацію з плати за землю за 2012 рік, відповідно до якої орендна плата з січня по травень 2012 року визначена у розмірі по 8487,19 грн. в місяць, за червень 2012 року - у розмірі 1980,34 грн..

Судом встановлено, що відповідно до р. 17 уточнюючої податкової декларації від 16.07.2012 нараховано до зменшення податкового зобов'язання по орендній платі за землю на 2012 рік (позитивне значення р.14 - р.13) за червень 2012 року - у розмірі 6506,85 грн., за липень-листопад 2012 року - по 8487,19 грн. в місяць, за грудень 2012 року - у розмірі 8487,17 грн.

З моменту укладення договору оренди землі ПП «ХОУМАН» було здійснено наступні платежі по сплаті орендної плати за землю:

- суму у розмірі 3508,67 грн., призначення платежу «Плата за землю за грудень 2010 року Перераховується повністю», було сплачено 27.01.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата за землю за січень 2011 року без ПДВ від ПП «ХОУМАН» через ОСОБА_7.», було сплачено 28.02.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 02/2011», було сплачено 29.03.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 03/2011», було сплачено 27.04.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 04/2011», було сплачено 17.05.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 05/2011», було сплачено 25.06.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 06/2011», було сплачено 29.07.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 07/2011», було сплачено 26.08.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 08/2011», було сплачено 27.09.2011 року.

- суму у розмірі 8487,19 грн., призначення платежу «Орендна плата з юридичних осіб ПП «ХОУМАН» ч/з ОСОБА_7 за 09/2011», було сплачено 28.10.2011 року.

Відповідно до змісту п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні органу державної податкової служби виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків (пп. 75.1.1 п. 75 ст. 75 Податкового кодексу України).

Згідно п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Пунктом 86.2 статті 86 Податкового кодексу України визначено, що за результатами камеральної перевірки у разі встановлення порушень складається акт у двох примірниках, який підписується посадовими особами такого органу, які проводили перевірку, і після реєстрації в органі державної податкової служби вручається або надсилається для підписання протягом трьох робочих днів платнику податків у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

В абз. 1 п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

18.09.2012 року на підставі п.п. 79.1 ст. 79 глави 8 розділу ІІ ПК України ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведена камеральна перевірка платника орендної плати за землю ПП «ХОУМАН» з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за період з 01.03.2012 року по 30.03.2012 року, за результатами якої складено акт №2746/154/34622007 від 18.09.2012 року, в якому встановлені порушення п. 287.3 ст. 287 розділу ХІІ ПК України, а саме платником несвоєчасно сплачено орендну плату за землю по податковій декларації по орендній платі за землю за 2011 рік №11000406 від 24.01.2011 року.

На підставі акту перевірки №2746/154/34622007 від 18.09.2013 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0002301504 від 05.10.2012 року, яким застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1697,43 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю (274 дня затримки) у розмірі 20% від суми боргу (8487, 19 грн.).

10.10.2012 року на підставі п.п. 79.1 ст. 79 глави 8 розділу ІІ ПК України ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведена камеральна перевірка платника орендної плати за землю ПП «ХОУМАН» з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за період з 30.12.2011 року по 30.01.2012 року, за результатами якої складено акт №3220/154/34622007 від 10.10.2012 року, в якому встановлені порушення п. 287.3 ст. 287 розділу ХІІ ПК України, а саме платником несвоєчасно сплачено орендну плату за землю по податковій декларації по орендній платі за землю за 2011 рік №11000406 від 24.01.2011 року.

На підставі акту перевірки №3220/154/34622007 від 10.10.2012 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0002981504 від 10.12.2012 року, яким застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1697,43 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю (275 дня затримки) у розмірі 20% від суми боргу (8487, 19 грн.).

26.11.2012 року на підставі п.п. 79.1 ст. 79 глави 8 розділу ІІ ПК України ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведена камеральна перевірка платника орендної плати за землю ПП «ХОУМАН» з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за період з 30.01.2012 року по 02.03.2012 року, за результатами якої складено акт №4533/154/34622007 від 26.11.2012 року, в якому встановлені порушення п. 287.3 ст. 287 розділу ХІІ ПК України, а саме платником несвоєчасно сплачено орендну плату за землю по податковій декларації по орендній платі за землю за 2011 рік №11000406 від 24.01.2011 року.

На підставі акту перевірки №4533/154/34622007 від 26.11.2012 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №0002991504 від 10.12.2012 року, яким застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1697,43 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю (274 дня затримки) у розмірі 20% від суми боргу (8487, 19 грн.).

10.12.2012 року на підставі п.п. 79.1 ст. 79 глави 8 розділу ІІ ПК України ДПІ у Жовтневому районі м. Дніпропетровська проведена камеральна перевірка платника орендної плати за землю ПП «ХОУМАН» з питання своєчасності сплати орендної плати за землю за період з 01.03.2012 року по 30.03.2012 року, за результатами якої складено акт №4899/154/34622007 від 10.12.2012 року, в якому встановлені порушення п. 287.3 ст. 287 розділу ХІІ ПК України, а саме платником несвоєчасно сплачено орендну плату за землю по податковій декларації по орендній платі за землю за 2012 рік №12000769 від 30.01.2012 року.

На підставі акту перевірки №4899/154/34622007 від 10.12.2012 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення №000001504 від 04.01.2013 року, яким застосовано суму штрафної (фінансової) санкції у розмірі 1697,43 грн. за несвоєчасну сплату орендної плати за землю (274 дня затримки) у розмірі 20% від суми боргу (8487, 19 грн.).

За загальним правилом пп.14.1.72 п. 14.1 ст.14 ПК України земельний податок справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також з постійних землекористувачів. Тобто необхідною умовою для виникнення у особи обов'язку сплачувати земельний податок є наявність у такої особи права власності на землю або права постійного користування землею.

При цьому згідно п.п. 287.1-287.3 ст. 287 Податкового кодексу України визначено, що власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.

Облік фізичних осіб - платників податку і нарахування відповідних сум проводяться щороку до 1 травня.

Податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.

В ході розгляду справи судом було встановлено, що загальна сума заборгованості відповідача по сплаті орендної плати за землю склала 69 877,84 грн. Зокрема, заборгованість з оплати орендної плати за землю (згідно податкових декларацій): за жовтень 2011 року у розмірі 8487,19 грн., за листопад 2011 року у розмірі 8487,19 грн., за грудень 2011 року у розмірі 8487,17 грн., за січень 2012 року у розмірі 8487,19 грн., за лютий 2012 року у розмірі 8487,19 грн., за березень 2012 року у розмірі 8487,19 грн., за квітень 2012 року у розмірі 8487,19 грн., за травень 2012 року у розмірі 8487,19 грн., за червень 2012 року у розмірі 1980,34 грн. Загальна сума заборгованості ПП «ХОУМАН» по сплаті орендної плати за землю складає 69 877,84 грн. Даний факт був визнаний в судовому засіданні зі сторони як представника позивача тай і представника відповідача.

Відповідно до п. 126.1 ст. 126 ПК України у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Перевіряючими встановлено, що по строку - 01.03.2012 року, 30.03.2012року, 30.01.2012 року, 01.03.2012 року, 30.11.2011 року, 30.12.2011 року, 30.01.2012 року, 30.11.2011 року, 30.01.2011 року ПП «ХОУМАН» суму податкового зобов'язання за відповідні періоди згідно наданої до ДПІ податкової декларації від 24.01.2012 року №11000406 та 30.01.2012 року сплачено не було.

Відповідно вимог п. 87.9 ст. 87 ПК України у разі наявності у платника податків податкового боргу органи державної податкової служби зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Разом з цим, абз. 2 п. 1.6 Інструкції «Про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України», затвердженої Наказом ДПА України від 18.07.2005 року №276, передбачено, що проведення операцій в особових рахунках платників здійснюється в хронологічному порядку.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини 3 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини 1 статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно з частиною 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

З огляду на вищевикладене суд зробив висновок, що дії відповідача є правомірними, а вимоги позивача не знайшли підтвердження та спростовані матеріалами справи, а тому, не підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову приватного підприємства "ХОУМАН" до державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області Державної податкової служби про скасування податкових повідомлень-рішень - відмовити повністю.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови складено 17 червня 2013 року

Суддя С.В. Ніколайчук