У Х В А Л А
Справа № 817/2411/13-а
09 липня 2013 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Щербаков В. В., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою
Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради
до
Державна податкова інспекція у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби
про визнання дій протиправними та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення
В С Т А Н О В И В:
Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.
Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради звернулось до суду із позовною заявою про визнання протиправними дій щодо проведення перевірки своєчасності сплати узгодженої суми податкового зобов'язання по орендній платі за земельні ділянки державної та комунальної власності, за наслідками якої складено акт від 17.01.2012 року №5, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 31.01.2012 року №0000081543 про накладення штрафу за порушення граничного строку сплати грошового зобов'язання в сумі 17595,38 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Засади справляння судового збору, розміри ставок, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначено Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI (надалі - Закон України "Про судовий збір").
Згідно з ч. 1 ст. 4 вказаного Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 року №5515-VI місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 року встановлено на рівні 1147,00 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено ставки судового збору за подання до адміністративного суду адміністративних позовів, зокрема, якщо адміністративний позов носить майновий характер - 1% розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат (пп. 1 п. 3 даної статті); якщо адміністративний позов носить немайновий характер - 0,03 розміру мінімальної заробітної плати (пп. 2 п. 3 даної статті).
За практикою Європейського суду з прав людини (справа "Щокін проти України", рішення від 14.10.2010 року), вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.
Тому, адміністративні позови щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків є майновими, а отже, підлягають обкладенню судовим збором у розмірі, встановленому пп. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Отже, адміністративний позов Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради про визнання протиправними дій, визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення містить немайнові та майнові вимоги.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Таким чином, позивачеві при поданні адміністративного позову належало сплатити судовий збір у загальному розмірі 210,36 грн. (з розрахунку: місячний розмір мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 року * 0,03 + 1% від розміру нарахованого оспорюваним податковим повідомленням-рішенням штрафу, але не менше місячного розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 року * 0,1 та не більше місячного розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2013 року * 2 = 1147,00 грн. * 0,03 + 17595,38 грн. * 1%, але не менше 1147,00 грн. * 0,1 та не більше 1147,00 грн. * 2 = 34,41 грн. + 175,95 грн., яке не менше 114,70 грн. та не більше 2294,00 грн. = 210,36 грн.).
Проте, позивачем до позовної заяви не додано документу про сплату судового збору або доказів звільнення віл його сплати.
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху. Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути шляхом подання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 210,36 грн. за наступними реквізитами: рахунок 31211206784002; отримувач УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030001; банк отримувача ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ отримувача 38012714; код МФО банку отримувача 833017; призначення платежу "Судовий збір за позовом Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради, справа №817/1804/13-а, Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 30 липня 2013 року
Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради до Державна податкова інспекція у місті Рівному Рівненської області Державної податкової служби про визнання дій протиправними та визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - залишити без руху.
Встановити Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради строк для усунення недоліків позовної заяви - до 30 липня 2013 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Суддя Щербаков В. В.