Справа № 295/2508/13-а
провадження 2-а/295/182/13
УХВАЛА
28.02.2013 р. м. Житомир
Суддя Богунського районного суду міста Житомира
Корицька В.О.,
розглянувши матеріали адміністративного позову
ОСОБА_2,
АДРЕСА_1,
до Реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції,
10014, м. Житомир, м-н ім. С.П. Корольова, буд 3/14,
про визнання дій КП "Житомирського обласного міжміського БТІ" неправомірними
та зобов'язання відповідача вчинити певні дії, -
встановив:
Позивач звернувся із зазначеним адміністративним позовом до Богунського районного суду м. Житомира, в якому просить визнати дії КП "ЖОМ БТІ" неправомірними та зобов'язати Реєстраційну службу Житомирського міського управління юстиції Житомирської області провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, зокрема, добудову до частини будинку АДРЕСА_1, право власності на яку визнано судом за позивачем - ОСОБА_2.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частинами 1-3 ст. 18 КАС України встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;
2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
3) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті;
5) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам. визначена підсудність справ місцевим загальним судам як адміністративним судам та окружним адміністративним судам.
Справи щодо оскарження дій або бездіяльності посадових чи службових осіб місцевих органів виконавчої влади розглядаються і вирішуються місцевим загальним судом як адміністративним судом або окружним адміністративним судом за вибором позивача.
Позивач просить визнати неправомірними дії КП "ЖОМ БТІ" щодо відмови в реєстрації права власності, викладеної в листі №1808 від 19.06.2012 р., при цьому не вказує КП "ЖОМ БТІ" відповідачем, та просить зобов'язати Реєстраційну службу Житомирського міського управління юстиції Житомирської області провести державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, зокрема, добудову до частини будинку АДРЕСА_1, право власності на яку визнано судом.
Відповідно до п. 5 ст. 3 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" державна реєстрація прав є публічною, проводиться органом державної реєстрації прав, який зобов'язаний надавати інформацію про зареєстровані права та їх обтяження в порядку, встановленому цим Законом.
Частиною першою статті 182 ЦК встановлено, що право власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення підлягають державній реєстрації. Порядок проведення державної реєстрації прав на нерухомість та підстави відмови в ній встановлюються законом (частина четверта статті 182 ЦК, стаття 4 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень"). Зазначений Закон діє в новій редакції, з 01 січня 2013 року державна реєстрація прав проводиться державним реєстратором прав на нерухоме майно органу державної реєстрації прав, нотаріусом як спеціальним суб'єктом, на якого покладено функції державного реєстратора.
Згідно п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, враховуючи, що Реєстраційна служба Житомирського міського управління юстиції Житомирської області є державним органом виконавчої влади, а державна реєстрація прав - публічною дією, то зазначений спір, на підставі ч. 2 ст. 18 КАС України, підсудний окружному адміністративному суду.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду у разі повернення заяви або скарги.
Керуючись ст.ст. 3, 18, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", суддя, -
ухвалив:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Реєстраційної служби Житомирського міського управління юстиції про визнання дій КП "Житомирського обласного міжміського БТІ" неправомірними та зобов'язання відповідача вчинити певні дії - повернути позивачу для подання до належного суду.
Зобов'язати Управління державної казначейської служби України у м. Житомирі Житомирської області (іден. код 38035726, р/р 31218206700003) повернути ОСОБА_2 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, адреса реєстрації: АДРЕСА_1) сплачений ним судовий збір у сумі 34 грн. (тридцять чотири гривні) 41 (сорок одна) копійка згідно квитанції № 003200731 від 25.02.2013 р.
Роз'яснити ОСОБА_2, що для вирішення спору необхідно звернутися з позовом до Житомирського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала даний адміністративний позов разом з усіма доданими до нього документами.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії даної ухвали.
Суддя В.О. Корицька