ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 липня 2013 року справа № 823/1933/13-а
м. Черкаси
12 год. 15 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Гаращенка В.В.,
при секретарі - Шалько І.П.,
за участю:
представника позивача: Гончаренка В.М. - за довіреністю;
відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Уманського міського центру зайнятості до ОСОБА_2 про стягнення коштів, виплачених як допомога по безробіттю,
ВСТАНОВИВ:
Уманський міський центр зайнятості звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просить стягнути з ОСОБА_2 1772 грн. 52 коп., виплачених як допомога по безробіттю.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в період з 23.11.2012 по 13.03.2013 відповідач звертався до Уманського міського центру зайнятості, шукаючи роботу. В зв'язку з відсутністю підходящої роботи 30.11.2012 відповідачу надано статус безробітного, відповідно до ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення», ст.ст. 22, 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
В період перебування на обліку в Уманському міському центрі зайнятості з 30.11.2012 по 14.02.2013 відповідачу виплачено 1772 грн. 52 коп.
Відповідача з 13.03.2013 знято з обліку в зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних.
При проведенні перевірки Уманського міського центру зайнятості з Державною податковою адміністрацією було встановлено, що відповідач зареєстрований у виконавчому комітеті Уманської міської ради як фізична особа - підприємець.
Отже, допомога по безробіттю за період з 30.11.2012 по 14.02.2013 отримана відповідачем незаконно. Сума такої допомоги склала 1772 грн. 52 коп.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав повністю та просив задовольнити позов.
Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, представника в судове засідання не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.
Згідно пп. «б» п. 3 ст. 1 Закону України «Про зайнятість населення» № 803-ХІІ від 01.03.1991, до зайнятого населення і відповідно такого, що не можуть бути визнані безробітними, належать громадяни, які самостійно забезпечують себе роботою, включаючи підприємців, осіб, зайнятих індивідуальною трудовою діяльністю, творчою діяльністю, члени кооперативів, фермери та члени їх сімей, що беруть участь у виробництві.
Частиною 2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» закріплено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг, а відповідно до п. 3 цієї статті Закону сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Крім того, відповідно до п. 6.14 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 307, якщо під час одержання допомоги по безробіттю безробітний своєчасно не подав відомості про обставини, що впливають на умови її виплати, з безробітного стягується сума виплаченої допомоги по безробіттю з моменту виникнення цих обставин.
Відповідач звернувся до Уманського міського центру зайнятості в пошуках роботи та 30.11.2012 йому надано статус безробітного та призначено виплату допомоги. В заяві про надання статусу безробітного відповідач зазначив, що не зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності та не займається трудовою діяльністю.
В період перебування на обліку в Уманському міському центрі зайнятості з 30.11.2012 по 14.02.2013 відповідачу виплачено допомогу в розмірі 1772 грн. 52 коп.
При проведенні перевірки Уманського міського центру зайнятості з Державною податковою адміністрацією було отримано інформацію з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та виявлено, що ОСОБА_2 при постановці на облік в центр зайнятості не повідомив про те, що він зареєстрований у виконавчому комітеті Уманської міської ради, як фізична особа - підприємець.
Таким чином, відповідачем за період з 30.11.2012 по 14.02.2013 допомога по безробіттю отримана незаконно.
За період з 30.11.2012 по 14.02.2013 відповідачу виплачено допомогу по безробіттю в розмірі 1772 грн. 52 коп.
13.03.2013 ОСОБА_2 знятий з обліку як безробітний у зв'язку з виявленням факту подання недостовірних даних, що мало місце під час одержання допомоги по безробіттю відповідно до абзацу 15 пп.1 п.2 порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 лютого 2007 року №219 який діяв під час перебування на обліку в центрі зайнятості ОСОБА_2.
Згідно довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців № 16532861 від 28.05.2013 року ОСОБА_2 зареєстрований в Уманському міськвиконкомі, як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа - підприємець з 14.11.2005 по сьогоднішній день.
10.04.2013 ОСОБА_2 було направлено лист-повідомлення №01-17/837 від 10.04.2013 та копія наказу №67 від 13.03.2013 (про повернення коштів виплачених як допомога по безробіттю ОСОБА_2), та запропоновано в 15-денний термін в добровільному порядку повернути кошти. Станом на сьогоднішній день кошти в розмірі 1772 грн. 52 коп. відповідачем не повернуті.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.
Оцінюючи докази у справі в їх сукупності, суд вважає доведеним право позивача на стягнення з відповідача 1772 грн. 52 коп., виплачених як допомога по безробіттю, а тому позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 89, 94, 159 - 163, 186, 254 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, (20300, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Уманського міського центру зайнятості (20300, Черкаська область, м. Умань, вул. Горького, буд. 35, код ЄДРПОУ 21368520) кошти в сумі 1772 (одна тисяча сімсот сімдесят дві) грн. 52 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, що може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання апеляційної скарги обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено та підписано 09 липня 2013 року.
Суддя В.В. Гаращенко