ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 817/2214/13-а
10 липня 2013 року 09год. 20хв. м. Рівне
Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом
Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу, -
ВСТАНОВИВ :
Рівненський прокурор з нагляду за додержанням законів у транспортній сфері в інтересах держави в особі Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в особі територіального управління Головавтотрансінспекції у Рівненській області звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 про стягнення штрафу.
Справа розглянута в порядку скороченого провадження.
Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 14 червня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.
Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що відповідно до частини 1 статті 39 Закону України "Про автомобільний транспорт" автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Відповідно до ч.2 ст.39 Закону України "Про автомобільний транспорт" для регулярних пасажирських перевезень необхідно мати такі документи:
для автомобільного перевізника - ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України;
для водія автобуса - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України.
Судом встановлено, що 03.12.2012 Територіальним управлінням Головавтотрансінспекції в Рівненській області в м. Сарни по вул. Варшавська здійснено перевірку транспортного засобу МВ 312 D, номерний знак НОМЕР_1, результати якої оформлені актом № 067912, згідно висновків якої встановлено здійснення регулярних пасажирських перевезень без паспорту маршруту (а.с.7).
Абзац 3 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що до автомобільних перевізників застосовується штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону.
На цій підставі заступником Голови комісії з проведення ліквідації Головавтотрансінспекції, відповідно до вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженою постановою Кабінетів Міністрів України № 1567 від 08.11.2006, винесено постанову № 0064 від 22.01.2013 про застосування до відповідача фінансових санкцій у розмірі 1700,00 грн. (а.с.4).
Відповідачем штраф не сплачено, акт перевірки № 067912 від 03.12.2012 та постанова № 0064 від 22.01.2013 у встановленому порядку не оскаржувались.
З урахуванням наведеного позовні вимоги про стягнення штрафу підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.
Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.
Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 (код НОМЕР_2) штраф за порушення вимог чинного законодавства України про автомобільний транспорт в розмірі 1700,00 грн. (одна тисяча сімсот гривень 00 коп.), який перерахувати в дохід Державного бюджету України, Головне управління Державного казначейства України у Рівненській області, МФО 833017, одержувач - відділення Державного казначейства України в м. Рівне, р/р № 31113106700002, ЄДРПОУ - 22586331, код платежу 21081100.
Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.
У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.
Суддя Дорошенко Н.О.