ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 червня 2013 року о 10 год. 09 хв.Справа № 808/4029/13-а м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Горобцової Я.В., за участю секретаря судового засідання Колесникової С.Г., розглянувши у місті Запоріжжі у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Енергодарської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби
до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1
про стягнення податкової заборгованості, -
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
17 квітня 2013 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Енергодарської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області Державної податкової служби до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якому позивач, з наступними уточненнями, просить стягнути податкову заборгованість (єдиний податок з фізичних осіб) в розмірі 1778,92 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем обліковується податковий борг до бюджету зі сплати єдиного податку з фізичних осіб у сумі 1778,92 грн., який виник внаслідок несплати до бюджету узгоджених сум грошових зобов'язань.
Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 22 квітня 2013 року відкрито провадження у справі та призначено справу до судового розгляду.
Представник позивача в судове засідання не прибув. 31 травня 2013 року Енергодарська ОДПІ Запорізької області ДПС відповідно до ст.51 КАС України уточнила позовні вимоги по справі, шляхом збільшення з 1320,12 грн. на загальну суму 1778,92 грн. В зв'язку з неможливістю прийняття участі по справ просить суд розглянути справу без участі Енергодарської ОДПІ Запорізької області та задовольнити адміністративний позов в повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином. Заперечення проти позовних вимог або заяви про визнання позову до суду не надходило.
Відповідно ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обстави суд приходить до висновку, що є можливим розглянути адміністративну справу без участі представників сторін на підставі матеріалів, які містяться в адміністративній справі.
Відповідно ч.1 ст. 41 КАС України суд під час судового розгляду адміністративної справи здійснює повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу. У разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне
значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до Свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи НОМЕР_2 ОСОБА_1 22.03.2011 зареєстрована, як фізична особа-підприємець за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 (а. с. 11).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку у Енергодарській об'єднаній державній податковій інспекції Запорізької області Державної податкової служби згідно довідки від 24.03.2011 №108/К/29-024 (а. с. 8).
Відповідно до п. 291.3. статті 291 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755, юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно з п.п. 298.1.1 пункту 298.1. статті 298 Податкового кодексу України для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву.
Відповідно до п.п. 298.1.4. пункту 298.1.статті 298 Податкового кодексу України, суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до органу державної податкової служби не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
Згідно з п. 293.1. статті 293 ПК України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Відповідно до п.п. 293.2.2 п. 293.2. статті 293 Податкового кодексу України, відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі: для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
З матеріалів справи вбачається, що 17 січня 2012 року відповідачем подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01 січня 2012 року, згідно якої ним обрана ставка єдиного податку при переході на спрощену систему оподаткування 20% до розміру мінімальної заробітної плати та 2 (другу) групу платників єдиного податку. Види діяльності за КВЕД згідно заяви: 15.81.0 виробництво хліба та хлібобулочних виробів (а. с. 12-13). За результатами розгляду заяви ФОП ОСОБА_1 продовжено дію Свідоцтва платника єдиного податку Серії И №994355 до 01.06.2012 (а. с. 14). Також 13 червня 2012 року відповідачем подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування з 01 січня 2012 року, згідно якої ним обрана 20% до розміру мінімальної заробітної плати та 2 (другу) групу платників єдиного податку. Види діяльності за КВЕД згідно заяви: 10.85 - виробництво готової їжі та страв; 56.10 діяльність ресторанів, надання послуг мобільного користування (а. с. 15-16). За результатами розгляду заяви ФОП ОСОБА_1 видано Свідоцтва платника єдиного податку Серії Б №525553 (а. с. 17).
Рішенням №50 дев'ятої сесії Енергодарської міської ради шостого скликання 28 грудня 2011 року затверджено розмір ставок Єдиного податку для фізичних осіб - суб'єктів господарської діяльності, згідно якого для другої групи платників єдиного податку встановлено 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Відповідно до п. 295.1 ст.295 Податкового кодексу України (далі - ПК України), платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
06.12.2012 позивачем проведено камеральну перевірку у приміщенні Енергодарської ОДПІ Запорізької області Державної податкової служби та встановлено, що платником ОСОБА_1 протягом граничних строків несвоєчасно сплачено узгоджену суму податкового зобов'язання з єдиного податку, на підставі чого складено Акт від 06.12.2012 №324/17-01/НОМЕР_1 (а. с. 18).
На підставі Акту перевірки від 06.12.2012 №324/17-01/НОМЕР_1 податковим органом винесене податкове повідомлення - рішення від 06.12.2012 №0001951501, яким ОСОБА_1 збільшено грошове зобов'язання на суму 429,20 грн. (а. с. 19). Також починаючи з грудня 2012 року ФОП ОСОБА_1 допущено несплату єдиного податку, а саме: за терміном сплати 20.12.2012 платником не перераховано до бюджету 214.60 грн.; за терміном сплати 20.01.2013 платником не перераховано до бюджету 229,40 грн.; за терміном сплати 20.02.2013 платником не перераховано до бюджету 229,40 грн.; за терміном сплати 20.03.2012 платником не перераховано до бюджету 229,40 грн. враховуючи вищевикладене, загальна сума боргу ФОП ОСОБА_1 складає 1320,12 грн.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач має податковий борг у розмірі 1778,92 грн. що підтверджується розрахунком платників податків (а. с. 51-53) та довідкою про стан заборгованості з податків і зборів (а. с. 50).
Відповідно до пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України податковий борг - це сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Як зазначено в п.14.1.153. ст.14 ПК України податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
За правилами п.59.3. ст. 59 ПК України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем була сформована податкова вимога форми «Ф» від 18 грудня 2012 року №9, надіслана на адресу відповідача засобами поштового зв'язку та повернулась з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання» (а. с. 20).
У зв'язку з неможливістю вручення податкової вимоги Енергодарська ОДПІ Запорізької області Держаної податкової служби склала акт про не вручення податкової вимоги суб'єкту підприємницької діяльності від 24 січня 2013 року (а. с. 21).
Згідно з ч.95.1 ст.95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що ФОП ОСОБА_1 на час розгляду справи має податковий борг з єдиного податку з фізичних осіб у сумі 1778,92 грн., який у добровільному порядку не погашений. Жодних доказів, які б свідчили про протилежне відповідачем не надано. Таким чином, позовні вимоги контролюючого органу є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 податкову заборгованість (єдиний податок з фізичних осіб) у розмірі 1778,92 грн. (одну тисячу сімсот сімдесят вісім гривень 92 копійки) на користь Місцевого бюджету м. Енергодар, р/р 31516970700015, код бюджетної класифікації 18050400, банк ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, код ОКПО 37942215.
Постанова набирає законної сили відповідно до частини першої статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.В. Горобцова