Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 липня 2013 року Справа № 805/8406/13-а
приміщення суду за адресою: м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В. розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донецькому регіоні» до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5 100,00 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донецькому регіоні» звернулося до суду із позовом до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5 100,00 грн.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що 18.07.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області Бедряк І.К., за результатами планової перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, відповідачу було видано припис № 02/18-04-70-П. Термін виконання найбільш тривалого заходу - до 25.09.2012 року. Припис отримано і підписано керівником Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства без заперечень і скріплено печаткою відповідача.
Актом перевірки № 02/18-04-113-А від 14.11.2012 року державний інспектор з енергетичного нагляду встановив факт невиконання відповідачем 6 з 7 пунктів виданого припису № 02/18-04-70-П від 18.07.2012 року, строк виконання якого скінчився. Акт перевірки (протокол) було складено в присутності уповноваженої особи відповідача та підписано директором Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства Кабловим С.В. без зауважень і скріплено печаткою відповідача.
На підставі акта перевірки (протоколу) № 02/18-04-113-А від 14.11.2012 року, старший державний інспектор з енергетичного нагляду Животов О.І., за невиконання припису Держенергонагляду у Донецькій області № 02/18-04-70-П від 18.07.2012 року, постановою № 02/18-12-222 від 16.11.2012 року, наклав на відповідача штраф у розмірі 5100,00 грн. Постанову про накладення штрафу надіслано відповідачу листом 15-29/2571 від 16.11.2012 року; отримано відповідачем 22.11.2012 року. Відповідач у встановлений законодавством строк штраф не сплатив, доказів сплати накладеного штрафу в інспекцію Держенергонагляду у Донецькій області не надав. У зв'язку з чим позивач звернувся до суду із даним позовом.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо, зокрема, стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Частиною 3 зазначеної статті передбачено, що Про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів невідкладно надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
Згідно з п. 2 ч. 5 зазначеної статті справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.
Відповідач отримав копію ухвали про відкриття провадження 18.06.2013 року. У передбачений законодавством строк заперечень проти позову або заяви про визнання позову відповідач не надав.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донецькому регіоні» до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5 100,00 грн. підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідач - Родинське комунальне багатопрофільне підприємство комунального господарства є юридичною особою, зареєстрована виконавчим комітетом Красноармійської міської ради 27.12.2011 року за № 12711020000001068, ідентифікаційний код 37803038 (а.с. 12).
Правовідносини, що склалися між сторонами, регулюються Законами України «Про теплопостачання», «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Як вбачається з матеріалів справи, 18.07.2012 року державним інспектором з енергетичного нагляду інспекції Держенергонагляду у Донецькій області за результатами планової перевірки виконання суб'єктами господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених за результатами здійснення заходів з державного енергетичного нагляду, відповідачу було видано припис № 02/18-04-70-П. Термін виконання найбільш тривалого заходу визначений до 25.09.2012 року. Припис отримано і підписано керівником Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства без заперечень і скріплено печаткою відповідача (а.с. 7).
Державним інспектором з енергетичного нагляду встановлено факт невиконання відповідачем 6 з 7 пунктів виданого припису № 02/18-04-70-П від 18.07.2012 року, строк виконання якого скінчився, про що складено відповідний акт перевірки № 02/18-04-113-А від 14.11.2012 року. Акт перевірки (протокол) було складено в присутності уповноваженої особи відповідача та підписано уповноваженою особою. Отримано та підписано директором Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства без зауважень і скріплено печаткою відповідача. (а.с. 8).
На підставі зазначеного акту перевірки, старшим державним інспектором з енергетичного нагляду Держенергонагляду у Донецькій області за невиконання припису № 02/18-04-70-П від 18.07.2012 року було винесено постанову № 02/18-12-222 від 16.11.2012 року про накладення на відповідача штраф у розмірі 5100,00 грн. (а.с. 9).
Постанову про накладення штрафу отримано представником відповідача 22.11.2012 року, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с. 11).
Відповідач у встановлений законодавством строк штраф не сплатив, доказів сплати накладеного штрафу в інспекцію Держенергонагляду у Донецькій області не надав.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання» від 02.06.2005 № 2633-IV, уповноважені органи застосовують до суб'єктів господарювання штрафні санкції, зокрема, за невиконання (ухилення від виконання) або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України або центрального органу виконавчої влади з державного енергетичного нагляду, або національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, - у розмірі до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із ч. 4 ст. 31 вищезазначеного Закону, суми штрафів, що накладаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в галузі теплопостачання, та органами державного регулювання, перераховуються до Державного бюджету України.
Відповідно до п. 3 Положення «Про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 р. № 1312 (далі - Положення № 1312), накладати на суб'єктів господарювання штрафи мають право: Національна комісія регулювання електроенергетики; державні інспектори з експлуатації електричних станцій і мереж; державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії.
Пунктом 7 Положення № 1312 передбачено, що рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду.
Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду (п. 8 Положення № 1312).
У відповідності до п. 10 Положення № 1312, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.
У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.
Як встановлено судом, зазначене рішення позивача у передбачений законодавством строк не оскаржене, не скасовано та виконано не було, у зв'язку з чим несплачена сума штрафу у розмірі 5100,00 грн. підлягає стягненню з відповідача на підставі рішення суду.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-2, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Донецькому регіоні» до Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства про стягнення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання у розмірі 5 100,00 грн., - задовольнити.
Стягнути з Родинського комунального багатопрофільного підприємства комунального господарства на користь Державного бюджету України (п/р № 31110106700060 УДК в м. Красноармійськ ГУДКСУ в Донецькій області, код бюджетної класифікації 21081100, МФО 834016, ЄДРПОУ 37803022, одержувач Державний бюджет м. Красноармійськ) штраф у розмірі 5100 (п'ять тисяч сто) гривень 00 копійок.
Постанова суду прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Постанова може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з моменту отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У випадку подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова складена та підписана 08 липня 2013 року.
Суддя Лазарєв В.В.