Справа № 522/14670/13-а
Провадження №2-а/522/1221/13
У Х В А Л А
11 червня 2013 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Єршова Л.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в особі заступника начальника інспекції ДАБК в Одеській області ОСОБА_2 про визнання недійсною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2013 року № 99,-
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси звернувся ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в особі заступника начальника інспекції ДАБК в Одеській області ОСОБА_2 про визнання недійсною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2013 року № 99.
Згідно п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
З позовної заяви ОСОБА_1 та доданих до неї матеріалів вбачається, що предметом спору в даній справі є, зокрема, скасування постанови інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 99 від 24.05.2013 року.
Згідно п.1 Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію України №439/11 від 08.04.2011 р. (далі Положення), Державна архітектурно-будівельна інспекція України (Держархбудінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства.
Згідно п.3 Положення, основними завданнями Держархбудінспекції України є реалізація державної політики з питань державного архітектурно-будівельного контролю, контролю у сфері житлово-комунального господарства, а саме: здійснення в межах своїх повноважень державного контролю за дотриманням законодавства, стандартів, нормативів, норм, порядків і правил із зазначених питань; виконання дозвільних та реєстраційних функцій у будівництві, ліцензування господарської діяльності, пов'язаної зі створенням об'єктів архітектури; внесення Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропозицій щодо формування політики із відповідних питань.
Відповідно до п.6 Положення, Держархбудінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або міжрегіональні (повноваження яких поширюються на декілька регіонів) територіальні органи.
Вказане свідчить, що Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області на основі законодавства делеговані владні повноваження, одним з яких згідно п.п.11 п.4 вищевказаного Положення є розгляд справ про правопорушення у сферах містобудівної діяльності, житлово-комунального господарства з прийняттям відповідних рішень.
Таким чином, Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в розумінні п.7 ч.1 ст.3 КАС України є суб'єктом владних повноважень.
З огляду на положення п.2 ч.1 стаття 18 КАС України що стосуються предметної підсудності адміністративних справ, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Як вбачається з постанови Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області № 99 від 24.05.2013 року, що оскаржується, ФОП ОСОБА_1 притягнуто до відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого п.1 ч.6 ст.2 Закону України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності», а не за вчинення адміністративного правопорушення.
Згідно п.1 ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Аналіз суб'єктного складу та характеру правовідносин свідчать, що дана справа є справою адміністративної юрисдикції та підсудна ОСОБА_3 окружному адміністративному суду.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
За таких обставин, адміністративний позов підлягає поверненню позивачеві.
Керуючись ст.ст. ч. 2 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст.108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області в особі заступника начальника інспекції ДАБК в Одеській області ОСОБА_2 про визнання недійсною та скасування постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності від 24.05.2013 року № 99, повернути позивачу для подання до належного суду.
Зобовязати Головне управління державної казначейської служби України в Одеській області, код ЄДРПОУ 37607526, адреса: м. Одеса, вул. Садова, 1-А, повернути позивачу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) сплачений судовий збір у сумі 114,70 грн. (сто чотирнадцять грн. 70 коп.), який було сплачено на рахунок 31215206700008 по квитанції №4537.212.1 від 10.06.2013 року.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяЛ.С. Єршова
11.06.2013