Постанова № 32278743, 04.07.2013, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2013
Номер справи
805/8020/13-а
Номер документу
32278743
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 липня 2013 р. Справа №805/8020/13-а

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови: 10:20

Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Абдукадирової К.Е.,

при секретарі судового засідання Пономаренко В.Е.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу

за позовом Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації

до фізичної особи ОСОБА_1, с. Богатир

про відшкодування надміру виплачених коштів в сумі 464,02 грн., -

за участю представників сторін:

від заявника: Рухляди Н.В. - за дов. від 17 червня 2013 року

від відповідача: не з'явився

В С Т А Н О В И В:

Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплачених коштів в сумі 464,02 грн.

В обґрунтування позовних вимог зазначив, що ОСОБА_1 на підставі заяви призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг на період з 01.09.2010р. по 31.12.2010р.

Вказує, що 21.07.2011р. соціальним інспектором управління було проведено перевірку правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги ОСОБА_1, про що було складено акт. У ході перевірки було виявлено, що відповідач не є власником домоволодіння, розташованого за адресою. АДРЕСА_1, у зв'язку з чим розмір субсидії було завищено та утворилась переплата за період з 01.09.2010р. по 31.12.2010р. у розмірі 464,02 грн.

Посилається на те, що в період з моменту проведення вищезазначеної перевірки ним було надано відповідачу строк для добровільного погашення вказаної заборгованості, про що надсилалось повідомлення про наявність переплати та нагадування про те, що за нею числиться зазначена заборгованість. На підставі викладеного, просить поновити процесуальний строк звернення до суду.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та наполягав на їх задоволенні.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. В матеріалах справи наявне поштове повідомлення про вручення судової повістки, суд вважає, що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача - фізичної особи ОСОБА_1 належним чином про час і місце розгляду справи. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача відповідно до положень статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.

Вислухавши у судовому засіданні представника позивача, дослідивши та оцінивши надані докази за своїм внутрішнім переконанням, суд встановив наступне.

15 вересня 2010 року фізична особа ОСОБА_1 звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації з заявою про призначення житлової субсидії (арк. справи 5).

У вказаній заяві ОСОБА_1 самостійно вказала, що вона зареєстрована за адресою: 85530, с. АДРЕСА_1 та просить призначити їй субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг (арк. справи 5).

Фізичній особі ОСОБА_1 було надано субсидію, що підтверджується розрахунком субсидії до заяви № 003348 (арк. справи 9).

12 липня 2011 року позивачем було отримано лист Великоновосілківського районного бюро технічної інвентаризації від 12.07.2011р. № 5, яким вказано, що за даними електронного реєстру прав власності на нерухоме майно, за ОСОБА_1 домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 не зареєстровано (арк. справи 10 - 11, 18).

На підставі отриманої інформації, позивачем було проведено перевірку правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій та соціальної допомоги. За результатами проведення перевірки було складено акт від 21.07.2011р., яким встановлено, що при перевірці поданої заявником інформації про доходи та майновий стан, було виявлено, що громадянка ОСОБА_1 не є власником домоволодіння, розташованого за адресою: АДРЕСА_1. У зв'язку з чим утворилась переплата за період з 01.09.2010р. по 31.12.2010р. в сумі 464,02 грн. (арк. справи 8).

На підставі вказаного акту було здійснено перерахунок надміру виплачених коштів та встановлено суму для поверхня в розмірі 464,02 грн. (арк. справи 6) та надіслано повідомлення про відшкодування коштів по переплаченим житловим субсидіям (арк. справи 7).

Згідно із заявою про призначення субсидії, громадянка ОСОБА_1 просить кошти перераховувати до державного відділу зв'язку № 3с. Богатир (арк. справи 5). Вказані кошти перераховувались відповідачеві згідно з її заявою, про що свідчать звіти про нарахування сум соціальної допомоги за жовтень 2010 року, невиплачені суми за вказаний період відсутні (арк. справи 33 - 34).

Позивачем проводилась робота щодо добровільного повернення суми переплати по субсидії в розмірі 464,02 грн., про що свідчать реєстри відправки кореспонденції за 2012, 2013 роки (арк. справи 35 - 37), згідно з якими відповідачу надсилались повідомлення про переплату. Однак, вказана робота, направлена на добровільне погашення суми заборгованості з переплати по субсидії до добровільного погашення заборгованості не призвела.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем з поважних причин пропущено строки звернення до суду та вважає за необхідне строк звернення до суду поновити.

Згідно з п. 3, 4 постанови КМ України від 21.10.1995 р. № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (далі - Постанова № 848), призначення субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється управліннями праці та соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці та соціального захисту населення виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - органи праці та соціального захисту населення).

У сільській місцевості приймання заяв з необхідними документами для призначення субсидій та передачу їх відповідним органам праці та соціального захисту населення здійснюють уповноважені особи, які визначаються виконавчими органами сільських і селищних рад.

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах норм споживання з урахуванням пільг, які надаються відповідно до чинного законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов'язкового відсотка платежу. При цьому норма володіння чи користування загальною площею житла та нормативи користування комунальними послугами встановлюються виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв. метра на всіх тут зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі, - на загальну площу незалежно від розміру квартири.

Відповідно до п. 13 Постанови № 848 громадянин несе відповідальність за надані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.

Згідно з п. 20 Постанови № 848, у разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Згідно ст. 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.

Відповідно до ч.1,2 ст. 70 Кодексу адміністративного судочинства України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Донецький окружний адміністративний суд,

П О С Т А Н О В И В:

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації до фізичної особи ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплачених коштів в сумі 464,02 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1, 85530) на користь Управління праці та соціального захисту населення Великоновосілківської райдержадміністрації на розрахунковий рахунок 35410044000669 банку УДКСУ у Великоновосілківському районі Донецької області, ОКПО 03197233, МФО - 864016, КЕКВ - 0000) суму сплаченої тимчасової допомоги у розмірі 464 (чотириста шістдесят чотири) грн. 02 (дві) коп.

Вступна та резолютивна частини постанови прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 04 липня 2013 року. Постанова у повному обсязі складена 09 липня 2013 року.

У разі подання апеляційної скарги, постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постановою за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною 4 статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Абдукадирова К.Е.