Постанова № 32275756, 02.07.2013, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
02.07.2013
Номер справи
813/2891/13-а
Номер документу
32275756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 липня 2013 року 12 год. 11 хв. Справа № 813/2891/13-а

Львівський окружний адміністративний суд

у складі: головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Семеряк М.І.,

представника позивача - Федорович Т.О., представника відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Інспекції державного архітектурного-будівельного контролю у Львівській області до ОСОБА_3 про виконання вимог припису, -

в с т а н о в и в :

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі - Інспекції ДАБК у Львівській області) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання ОСОБА_3 виконати вимоги припису № 17/1 від 18.01.2013 року, а саме: знести добудову до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Кам'янка - Бузького району.

Ухвалою 07.05.2013 р. відкрито провадження у справі. В судовому засіданні 02.07.2013 року відповідно до вимог ч.3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з мотивів, викладених у позовній заяві та наданих суду поясненнях.

Представник відповідача письмових заперечень не надав, проти позову заперечив, просив у задоволенні позовних вимог відмовити.

Розглянувши і дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

18.01.2013 року головним державним інспектором відділу державного контролю забудови території № 2 Лесишаком І.М., у присутності забудовника гр. ОСОБА_3 відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно із Порядком здійснення державного-архітектурно-будівельного контролю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року №553, на підставі наказу інспекції № 1539/7-пз від 30.11.2012 року та звернення Прокуратури Кам'янка-Бузького району № 7/13/12/2-3984 від 28.11.2012 р., проведено позапланову перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил громадянином ОСОБА_3, на об'єкті будівництва, що знаходиться за адресою: Львівська обл., Камянка-Бузький р-н., с. Убині, вул. Шкільна, 9в. За результатами перевірки складено акт № 17/1 від 18.01.2013 року.

В результаті проведеної перевірки встановлено, що гр. ОСОБА_3 після прийняття в експлуатацію цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Камянка-Бузького району (декларація про готовність об'єкта до експлуатації зареєстрована в інспекції ДАБК у Львівській області №ЛВ 14211102060 від 14.12.2012р.) розпочав будівництво добудови до нього без затвердженої проектної документації та права на виконання будівельних робіт, чим порушено п.2 ч.1 ст.34, п.2, ст.36 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

У зв'язку з вищезазначеним, Інспекцією ДАБК у Львівській області винесено припис №17/1 від 18.01.2013р. про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил, яким вимагається від відповідача, керуючись ст.ст.38, 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», в 60-ти денний термін з дня отримання даного припису з метою усунення істотних порушень будівельних норм, знести добудову до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Камянка-Бузького району, а також про виконання вимог даного припису письмо повідомити інспекцію у 10-ти денний термін з дати кінцевого терміну його виконання.

Суд, дослідивши матеріали справи, взяв до уваги те, що в останній день перевірки відповідач, для підписання вищевказаного документу, не з'явився.

На підставі наказу інспекції № 122/1-ОД від 03.07.20132 року, відповідно до ст. 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та згідно з Порядком здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 року № 553, працівниками Інспекції ДАБК у Львівській області, на виконання вимог припису №17/1 від 18.01.2013р., проведено позапланову перевірку з питань дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил гр. ОСОБА_3, за результатами якої складено акт № 17/2 від 27.03.2013 року.

В результаті проведеної перевірки встановлено, що припис інспекції ДАБК у Львівській області №17/1 від 18.01.2013р., виданий гр. ОСОБА_3, не виконано, незважаючи на те, що інспекція ДАБК у Львівській області орган, який вправі видавати обов'язкові для виконання приписи щодо усунення фактів порушень вимог законодавства (п.п.6 п.5 Положення «Про інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області»).

Згідно ст. 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному ст. 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Ст. 29 Закону України «Про планування і забудову територій» передбачає відповідальність за здійснення будівельних робіт на об'єктах містобудування без дозволу на виконання будівельних робіт або його перереєстрації, а також здійснення не зазначених у дозволі будівельних робіт вважається самовільним будівництвом і тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.

Відповідно до ст. 30-1 Закону України «Про планування і забудову територій», експлуатація неприйнятих у встановленому законодавством порядку об'єктів будівництва забороняється.

Згідно з ч.1 ст. 22 Закону України «Про основи містобудування» забудова земельних ділянок, що надаються для містобудівних потреб, здійснюється після виникнення права власності чи права користування земельною ділянкою у поряду, передбаченому законом, та отримання дозволу на виконання будівельних робіт. Право на забудову (будівництво) виникає щодо земельних ділянок, визначених для містобудівних потреб містобудівною документацією, місцевими правилами забудови.

Відповідно до ст. 31 Закону України «Про планування і забудову територій» державний контроль за плануванням, забудовою та іншим використанням територій здійснюється спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань містобудування та архітектури, відповідними спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури, Державною архітектурно-будівельною інспекцією України та її територіальними органами, а також іншими спеціально уповноваженими органами виконавчої влади. Порядок здійснення такого контролю визначається законодавством.

Як вбачається з матеріалів справи позивачем, як органом контролю, уповноваженим на проведення перевірок дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, державних будівельних норм, стандартів і правил, проведено перевірку дотримання гр. ОСОБА_3 вимог чинного законодавства при здійсненні добудови до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Камянка-Бузького району. Виявлено порушення вимог ст.7, 9, 27 Закону України «Про архітектурну діяльність», ст. 29 Закону України «Про планування та забудову територій» та ч.1 ст.22 Закону України «Про основи містобудування», з якими, як вбачається з матеріалів справи, відповідач погодився.

Відповідно до пп.3, п. 11 Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 553 від 23.05.2011 року, посадові особи інспекцій під час здійснення державного архітектурно-будівельного контролю мають право видавати обов'язкові для виконання приписи щодо: усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил; зупинення підготовчих та будівельних робіт, які виконуються без повідомлення, реєстрації декларації про початок їх виконання або дозволу на виконання будівельних робіт.

Відтак, відповідач зобов'язаний був усунути допущені порушення вимог чинного законодавства шляхом знесення самовільно збудованої добудови до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Камянка-Бузького району.

Відповідачем не представлено суду доказів того, що останнім виконані вимоги припису позивача № 17/1 від 18.01.2013 року, відтак аналізуючи діюче законодавство та обставини справи, суд приходить до висновку, що твердження Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області є обґрунтованими та знайшли своє підтвердження зібраними у справі належними та допустимими доказами.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з відповідача не стягуються.

Враховуючи вищенаведене, керуючись статтями 7-14, 71, 86, 94, 158, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області (далі - Інспекції ДАБК у Львівській області) звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з позовом про зобов'язання ОСОБА_3 виконати вимоги припису № 17/1 від 18.01.2013 року, а саме: знести добудову до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Кам'янка - Бузького району.

п о с т а н о в и в :

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Зобов'язати ОСОБА_3 (проживаючою за адресою: АДРЕСА_2) виконати вимоги припису № 17/1 від 18 січня 2013 року, а саме: знести добудову до цеху по забою та переробці м'яса птиці в с. Убині на вул. Шкільна, 9в, Кам'янка - Бузького району.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова виготовлена у повному обсязі 09 липня 2013 року.

Суддя Сакалош В.М.