ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 червня 2013 року № 813/3424/13-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дем'яновського Г.С.
при секретарі Гавірко О.О.,
розглянувши у відкритому судовому з асіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС до Приватного підприємства «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» про накладення арешту коштів на рахунках платника податків, -
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС звернулась з адміністративним позовом до Приватного підприємства «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» про накладення арешту коштів на рахунках платника податків .
Дослідивши подані позивачем документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив суд їх задовольнити, посилаючись на викладені в позові обставини.
Представник відповідача в судове засідання вдруге не з»явився без повідомлення причин ,хоча був належним чином попереджений про день і час розгляду спрви.
Свої вимоги позивач обґрунтовує наступним.
Приватне підприємство «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» зареєстроване 02.08.2005р. і взяте на облік у ДПІ у Залізничному районі м.Львова Львівської області ДПС 08.08.2005р. за № 33711588. Дане підприємство є платником податків і зборів, передбачених Податковим кодексом України і має заборгованість перед бюджетом 7 310, 00 грн. Така заборгованість виникла внаслідок несплати податкових зобов'язань з податку на прибуток в сумі 7 310,00 грн.
На сьогоднішній день такі суми податків та фінансових санкцій Приватного підприємства «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» є узгодженими та у встановлені строки до бюджету не сплачені, тобто визнаються сумою податкового боргу.
В судовому засіданні, представник позивача вказує на те, що органами стягнення є органи державної податкові служби, які уповноважені здійснювати заходи, щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноваження.
Суд бере до уваги, що на виконання п.п.6.2.1 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» № 2181-III від 21.12.2000р., яка зазначає про те, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання у встановлені строки, Державна податкова інспекція у Залізничному районі м. Львова Львівської області ДПС направили Приватному підприємству «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» податкові вимоги:
-перша податкова вимога від 10.01.07 №1/39 на суму 122 грн.
-друга податкова вимога від 04.04.07 №2/263 на суму 166,50 грн.
ДПІ у Залізничному районі м.Львова Львівської області ДПС з метою виявлення боржника Приватного підприємства «Виробничо-комерційного підприємство «Фалекс» надсилали запити у Львівський ВРЕР УДАІ при ГУМВСУ у Львівській області від 06.12.11 №40738/10/24-030 про наявність зареєстрованих транспортних засобів в ГУ Держкомзему у Львівській області від 06.12.11 № 40741/10/24-030 щодо наявності на праві власності або в користуванні у підприємства земельних ділянок та в ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» від 06.12.11 № 40740/10/24-030 щодо наявності зареєстрованого нерухомого майна.
Згідно відповіді Львівського ВРЕР УДАІ при ГУМВСУ у Львівській області від 14.12.2011р. №12049 за ПП «ВКП «Фалекс» транспортні засоби не зареєстровані.
Згідно листа ГУ Держкомзему у Львівській області від 05.01.12№01-16/3-62 за даним підприємством земельні ділянки не зареєстровані.
Згідно відповіді ОКП ЛОР «БТІ та ЕО» від 29.12.2011 р. №12401 за згаданим підприємством не зареєстроване.
З Акту опису майна від 22.03.2013 року вбачається ,що майно у відповідача відсутнє.
Згідно із п. 78.4 ст. 78 Податкового кодексу України, право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Відповідно до п. 81.1 ст. 81 Податкового кодексу України, посадові особи органу державної податкової служби мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення таких документів: направлення на проведення такої перевірки, копії наказу про проведення перевірки, службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.
Відповідно до ст. 67 Конституції України та підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України встановлено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та діючим законодавством.
Відповідно до п.п.20.1.17, п.20.1, ст.20 Податкового кодексу України передбачено право органів державної податкової служби України звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.
Згідно із п. 94.1 ст. 94 Податкового кодексу України, адміністративний арешт майна аплатника податків є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Відповідно до п. 4.1 наказу Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку застосування адміністративного арешту майна платника податків» від 07.11.11 № 1398, керівник органу державної податкової служби (його заступник) за наявності однієї з обставин, за яких застосовується адміністративний арешт, та на підставі звернення відповідного підрозділу, який у межах своїх повноважень встановлює такі обставини, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків .
З огляду на це, суд погоджується з тим, що наведені обставини справи, які підтверджені належними доказами свідчать, що у відповідача не має джерел погашення податкового боргу, але наявні розрахункові рахунки, а тому в даному випадку є достатні правові підстави для реалізації права органу податкової служби передбаченого п.п.20.1.17 п.20.1 ст.20 Податкового кодексу України.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Згідно частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливе неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість та підставність позовних вимог, а тому адміністративний позов слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 69, 70, 160-163 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Накласти арешт на кошти Приватного підприємства «Виробничо-комерційне підприємство «Фалес» «Фалекс» , що перебувають на його рахунках в установах банків.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та в строки, передбачені ст.186 КАС України та набуває законної сили в порядку, передбаченому ст.254 КАС України.
Суддя Дем'яновський Г.С.