5
ПОСТАНОВА
Іменем України
08 липня 2013 року Справа № 812/5137/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду О.В. Ірметова, розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн., -
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог зазначено, що Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області встановлено порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 ст. 8 Закону України «Про рекламу», а саме: у рекламі про зниження цін на продукцію магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» відсутня інформація про дату початку та закінчення знижок. За результатами розгляду справи Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області прийнято рішення від 15.04.2013 №0012 про накладення на відповідача штрафу у розмірі 1700,00 грн. за порушення законодавства про рекламу, який добровільно та у встановлені строки відповідачем не сплачений, що стало підставою звернення позивача до суду з позовом про його стягнення у судовому порядку.
Ухвалою суду від 13 червня 2013 року було відкрито скорочене провадження.
25 червня 2013 року до суду повернувся конверт без вручення адресату ОСОБА_1 з позначкою за закінченням терміну зберігання. За таких обставин справа розглядається за наявних доказів в матеріалах справи.
Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів є Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (далі - Держспоживінспекція).
Відповідно до вимог ст.26 Закону України «Про рекламу», контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами. На вимогу органів державної влади, на які покладено контроль за дотриманням законодавства про рекламу, рекламодавці, виробники та розповсюджувачі реклами зобов'язані надавати документи, усні чи письмові пояснення, відео - та звукозаписи, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення ними повноважень щодо контролю.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про рекламу», реклама - інформація про особу чи товар, розповсюджена в будь-якій формі та в будь-який спосіб і призначена сформувати або підтримати обізнаність споживачів реклами та їх інтерес щодо таких особи чи товару; зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкцій, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг.
Згідно з ч.4 ст.27 Закону України «Про рекламу», спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за поданням органів державної влади, зазначених у ст.26 цього закону, або самостійно у випадках, передбачених цією статтею, крім тих, які віднесено виключно до компетенції Антимонопольного комітету України та які регулюються законодавством з питань авторського права та суміжних прав, накладають штрафи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» за неподання або подання завідомо недостовірної інформації щодо вартості розповсюдженої реклами та/або виготовлення реклами та/або вартості розповсюдження реклами спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів та його територіальним органам, необхідної для здійснення ними передбачених цим Законом повноважень, на рекламодавців, виробників реклами та розповсюджувачів реклами накладається штраф у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно розрахунку штрафних санкцій сума штрафу склала 1700,00 грн.
Судом встановлено та підтверджується матеріалами справи, що за результатами проведеного Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області контролю за розповсюдженням реклами у місті Луганськ, встановлено порушення фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 ч.5 ст.8 Закону України «Про рекламу», а саме: у рекламі про зниження цін на продукцію магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ФОП ОСОБА_1 відсутня інформація про дату початку та закінчення зниження цін та співвідношення знижок до попередньої ціни. Про що складено протокол про порушення законодавства про рекламу від 20.03.2013 №12 (а.с.7).
20 березня 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області прийнято рішення №12 про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (а.с.8).
25 березня 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області ОСОБА_1 направлено лист №553/1-5/4 з запрошенням прибути до Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області 15.04.2013 року і представити необхідні документи для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу (а.с.9).
15 квітня 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області складено протокол засідання стосовно справи про порушення законодавства про рекламу №12 щодо недотримання вимог ч.5 ст.8 та ч.6 ст.27 Закону України «Про рекламу» (а.с.11).
15 квітня 2013 року за результатами розгляду справи Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області прийнято рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №0012, згідно з яким встановлено наявні ознаки порушень законодавства України про рекламу щодо неподання інформації про вартість розповсюдженої реклами про знижки цін на продукцію магазину «ІНФОРМАЦІЯ_1» ФОП ОСОБА_1 (а.с.12).
24 квітня 2013 року Інспекцією з питань захисту прав споживачів у Луганській області направлено рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу №0012 від 15.04.3013 за вихідним №807/1-5/4, (а.с.12-зворотній бік,13). Відомостей щодо оскарження зазначеного рішення суду не надано.
Відповідно до п.20 Порядку накладення штрафів, сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується у судовому порядку відповідно до законодавства.
Доказів сплати штрафу або оскарження рішення в адміністративному або у судовому порядку суду не надані.
В зв'язку з чим, суд прийшов до висновку, що позивач довів суду обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та надав необхідні докази, в підтвердження своїх позовних вимог.
Відповідно до вимог ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно з ч.1 ст.69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
З урахуванням встановлених фактів, оцінюючи надані позивачем докази у сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, такими, які підтверджені доказами та відповідають чинному законодавству України, а отже оскільки сума штрафу до цього часу відповідачем не сплачена, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача суму заборгованості у розмірі 1700,00 грн.
Відповідно до статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 9, 71, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у розмірі 1 700,00 грн. задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 штраф відповідно до рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у Луганській області про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 15.04.2013 №0012 у розмірі 1700 грн. (одна тисяча сімсот грн. 00 коп.) до Державного бюджету Артемівського району м. Луганська, УДКС у Луганській області, МФО 804013, р/р 31115106700028, і.к. 2559116783, код платежу 21081100, символ 106.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, ухвала суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточною і оскарженню не підлягає.
Постанову в повному обсязі складено 08 липня 2013 року о 09 год. 30 хв.
Суддя О.В. Ірметова