копія
УХВАЛА
09 липня 2013 р. 804/8989/13-а
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Горбалінський В.В., розглянувши матеріали адміністративного позову Царичанської районної державної адміністрації до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу ,-
ВСТАНОВИВ:
05.07.2013 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Царичанської районної державної адміністрації до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області, в якій позивач просить суд:
- визнати неправомірними дії Відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області;
- скасувати постанову ВП № 33619533 відділу примусового виконання рішень державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області від 07.06.2013 року про накладення штрафу у розмірі 680,00 грн.;
- на час розгляду справи зупинити призупинити провадження в частині стягнення штрафу в розмірі 680,00 грн.
Таким чином, оскільки Царичанська районна державна адміністрація в своїй позовній заяві заявила вимоги, які пов'язані між собою та стосуються правомірності дій суб'єкта владних повноважень при винесенні оскаржуваної постанови та вимогу про скасування постанови про накладення штрафу, вказані вимоги є майнового характеру та немайнового характеру.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем додано до позовної заяви квитанцію № 33487.1214.4 від 26.06.2013 року, згідно якої позивачем сплачено судовий збір у розмірі 34,41 грн. за подання адміністративного позову.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір».
Згідно статті 1 вказаного Закону судовий збір - це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, а також за видачу судами документів і включається до складу судових витрат.
Статтею 2 цього Закону передбачено, що платники судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду.
Розмір ставок судового збору визначається відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», відповідно до якої судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Ставки судового збору за подання позовної заяви до адміністративного суду визначаються відповідно до закону, та складають: з позовних заяв майнового характеру 1 відсоток розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат; з позовних заяв немайнового характеру 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно пункту 3 ст. 6 Закону встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу, а ч. 3 ст. 106 встановлено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Оскільки, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору в розмірі, визначеному законодавством, а саме - відсутні докази сплати судового збору за позовну вимогу майнового характеру у розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, суд вважає, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, підлягає залишенню без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Царичанської районної державної адміністрації до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області про визнання дій протиправними та скасування постанови про накладення штрафу - залишити без руху.
Позивачеві в строк до 22 липня 2013 р. усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати до суду документ, що підтверджує факт сплати судового збору за позовні вимоги майнового характеру, сплативши за наступними реквізитам:
Отримувач: УДКСУ у Красногвардійському р-ні м. Дніпропетровська, Дніпропетровської обл.
Код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253
Рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації 22030001
Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ
МФО: 805012
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у порядку і строки, передбачені статтями 186 і 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) В.В. Горбалінський З оригіналом згідно Ухвала не набрала законної сили станом на 09.07.2013 року Суддя В.В. Горбалінський