ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
справа № 806/2053/13-a
категорія 6.2.1
29 травня 2013 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Шимоновича Р.М.,
розглянувши у письмовому провадженні в м. Житомирі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до відділу Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області про визнання протиправною та скасування відмови, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом, у якому просила:
- визнати протиправною та скасувати відмову відділу Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області про усунення помилки, допущеної при виготовленні державного акта серії ЖТ № 110618 на право власності на земельну ділянку, яка знаходиться у с. Високе Брусилівського району, кадастровий номер 1820986000:06:000:0150;
- зобов'язати відділ Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області виготовити та видати на ім'я ОСОБА_1 новий державний акт на право власності на земельну ділянку, яка знаходиться у с. Високе Брусилівського району, кадастровий номер 1820986000:06:000:0150;
- зобов'язати відділ Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області внести зміни до Державного земельного кадастру щодо реєстрації земельної ділянки кадастровий номер 1820986000:06:000:0150 на ім'я ОСОБА_1.
В обґрунтування позовних вимог зазначила, що відповідачем протиправно відмовлено у виправленні орфографічної помилки в державному акті серії ЖТ № 110618 на право власності на земельну ділянку, яка знаходиться у с. Високе Брусилівського району, кадастровий номер 1820986000:06:000:0150, а саме замість "ОСОБА_1" зазначено "ОСОБА_1".
Представник позивача надав заяву, у якій просив справу розглядати у порядку письмового провадження.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, хоча про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином. Письмові заперечення проти позову не надіслав.
Суд вважає за можливе розглянути справу у письмовому провадженні, відповідно до частини 6 статті 128 КАС України.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що 01 лютого 2013 р. ОСОБА_1 звернулась до відділу Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області із заявою з проханням вирішити питання щодо усунення орфографічної помилки у державному акті на право власності на земельну ділянку серії ЖТ № 110618, виданого на її ім'я, а саме замість "ОСОБА_1" зазначено "ОСОБА_1". До заяви позивач додала копію державного акту та копію паспорта.
07 лютого 2013 р. відповідач своїм листом за вих. № 0108/03/187 відмовив у задоволенні заяви позивача, з огляду на те, що на даний час відсутній чіткий порядок вирішення даного питання.
Суд не погоджується з такими висновками відповідача з огляду на наступне.
Порядок заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, форму яких затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2002 року N 449 "Про затвердження форм державного акта на право власності на земельну ділянку та державного акта на право постійного користування земельною ділянкою" (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 2008 року N 1019) визначений Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, затвердженою Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів № 325 від 22 червня 2009 р. та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 06 серпня 2009 р. за № 735/16751 (далі - Інструкція).
Відповідно до пункту 4.1 Інструкції, виправлення орфографічних або технічних помилок у бланку та державному акті не допускається.
Згідно із пунктами 4.4, 4.5, 4.6 Інструкції, у разі виявлення у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок землевласником (землекористувачем) такий землевласник (землекористувач) звертається до відповідного територіального органу Держкомзему із заявою (клопотанням) про видачу нового державного акта.
У заяві (клопотанні) відображається суть виявлених помилок.
До заяви (клопотання) додаються: копія такого державного акта, копія акта приймання-передавання межових знаків на зберігання; копія акта перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності; копія документа, на підставі якого набуто право на землю.
Новий державний акт видається протягом 15 робочих днів з дати надходження вищезазначених документів до територіального органу Держкомзему за рахунок органу, який здійснив реєстрацію такого державного акта.
При видачі нового державного акта державний акт, у якому було допущено помилку, повертається до відповідного територіального органу Держкомзему і вважається зіпсованим.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:
1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;
2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;
3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);
4) безсторонньо (неупереджено);
5) добросовісно;
6) розсудливо;
7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації;
8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);
9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;
10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Оскільки Інструкцією передбачено видачу нового державного акту, у разі виявлення у державному акті орфографічних або технічних помилок, суд приходить до висновку, що відповідач неправомірно відмовив у задоволенні заяви позивача.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідач не надав до суду письмових заперечень та жодних доказів на підтвердження правомірності своїх дій.
З огляду на викладене суд вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 86, 128, 158-163, 167, 254 КАС України суд, -
постановив:
Позов задовольнити.
Визнати протиправною відмову відділу Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області про усунення помилки, допущеної при виготовленні державного акта серії ЖТ № 110618 на право власності на земельну ділянку, яка знаходиться у с. Високе Брусилівського району, кадастровий номер 1820986000:06:000:0150 від 07 лютого 2013 р.
Зобов'язати відділ Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області виготовити та видати на ім'я ОСОБА_1 новий державний акт на право власності на земельну ділянку, яка знаходиться у с. Високе Брусилівського району, кадастровий номер 1820986000:06:000:0150.
Зобов'язати відділ Держземагентства у Брусилівському районі Житомирської області внести зміни до Державного земельного кадастру щодо реєстрації земельної ділянки кадастровий номер 1820986000:06:000:0150 на ім'я ОСОБА_1.
Постанова суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Головуючий суддя Р.М.Шимонович