1
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 червня 2013 року м. ПолтаваСправа № 816/3357/13-аПолтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Алєксєєвої Н.Ю.,
при секретарі - Горбач Д.О.,
за участю:
представників позивача - Плужник С.М., Антоненко В.О.,
представника відповідача - Прокопчука О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава - Капітал" до Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В:
07 червня 2013 року Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтава - Капітал" (надалі - позивач, ТОВ "Полтава-Капітал") звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби (надалі - відповідач, Карлівська МДПІ) про скасування податкового повідомлення-рішення №0000041500 від 22.02.2013 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності" в розмірі 16 937 грн. 77 коп., з них за основним платежем в розмірі 14 681 грн. 14 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 256 грн. 63 коп.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що 25.06.2011 листом Карлівської міської ради ТОВ "Полтава-Капітал" повідомлено про затвердження 01.01.2011 нового розміру нормативної грошової оцінки землі і необхідність, у зв'язку із цим, отримати товариством витягу про грошову оцінку земельної ділянки, розташованої за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова 1а, що знаходиться в користуванні ТОВ "Полтава-Капітал". 06.10.2011 укладено з Карлівською міською радою договір про внесення відповідних змін до договору оренди земельної ділянки від 16.03.2007. Позивач вказував, що державна реєстрація договору про внесення змін проведена лише 18.04.2012, а тому позивач проводив нарахування та сплату орендної плати за землю, керуючись договором оренди землі від 16.03.2007 зі змінами та доповненнями від 15.04.2008.
Представники позивача в судовому засіданні підтримали позовні вимоги, просили їх задовольнити в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти позову, просив відмовити у його задоволенні.
У запереченнях посилався на те, що в ході проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ "Полтава-Капітал" було встановлено про розмір станом на 01.01.2011 та 01.01.2012 нормативної грошової оцінки земельної ділянки площею 0,3302 га, розташованої за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова, 1 а, орендованої позивачем, на рівні 566 953,40 грн.
Перевіркою достовірності відображених показників у поданих деклараціях з орендної плати за земельну ділянку державної і комунальної власності за період з 01.01.2011 по 31.12.2011 встановлено, що при визначенні податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік в сумі 17 030,39 грн. позивачем застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3302 га, вказану у договорі оренди землі від 16.03.2007, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2008-2010 року, яка станом на 16.03.2007, на момент укладення договору оренди землі, складала 271 589,50 грн.
За таких обставин Карлівською МДПІ було правомірно прийнято податкове повідомлення-рішення №0000041500 від 22.02.2013, яким донараховано позивачу суму податкового зобов'язання з орендної плати за землю в загальному розмірі 16937,77 грн.
Суд, заслухавши пояснення представників сторін, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, приходить до наступних висновків.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Полтава-Капітал" код ЄДРПОУ 32544734, є юридичною особою, взято на податковий облік в Карлівській МДПІ 08.02.2007 №397.
Позивач є орендарем земельної ділянки комунальної власності на підставі укладеного із Карлівською міською радою договору оренди землі від 16.03.2007 року, зареєстрованого за №040755600060.
Товариством було подано до Карлівської МДПІ податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата земельні ділянки державної і комунальної власності) від 28.01.2011 року № 634, згідно з якою орендну плату за земельну ділянку площею 0,3302 га, що знаходяться за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова, 1а, за 2011 рік визначено у сумі 17030,39 грн.
ТОВ "Полтава - Капітал" до Карлівської МДПІ за 2012 рік подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата земельні ділянки державної і комунальної власності) від 02.02.2012 № 464 та уточнюючу податкову декларацію з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2012 рік, вх. №2320 від 26.04.2012р., згідно з якими орендну плату за земельну ділянку площею 0,3302 га, що знаходиться за адресою м.Карлівка, вул. Свердлова, 1 а, за період з 01.01.2012 по 30.04.2012 визначено у сумі 6 085,38 грн.
У період з 29.01.2013 по 30.01.2013 відповідно до наказу Карлівської МДПІ від 14.01.2013 №16 посадовою особою Карлівською МДПІ було проведено документальну позапланову невиїзну перевірку ТОВ "Полтава-Капітал" з питання дотримання вимог податкового законодавства по орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності за період з 01.01.2011 по 30.04.2012.
В ході проведення перевірки встановлено, що згідно наданої відділом Держкомзему у Карлівському районі Полтавської області інформації (лист від 01.08.2012 року вих. № 01-381/500) та відповідно до витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель м. Карлівки Полтавської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,3302 га, що знаходяться в користуванні ТОВ "Полтава - Капітал" за адресою м. Карлівка, вул. Свердлова, 1 а, станом на 01.01.2011 та 01.01.2012 року складала 566 953,40 грн.
Разом з тим, при визначенні податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік в сумі 17 030,39 грн. та за 2012 рік в сумі 6 085,38 грн. ТОВ "Полтава-Капітал" застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,3302 га, вказану у договорі оренди землі від 16.03.2007, з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2008-2010 року, яка на момент укладення договору оренди землі складала 271 589,50 грн.
Таким чином, ТОВ "Полтава -Капітал" при визначенні орендної плати за землю в 2011 році застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка склалася станом на 01.01.2010, тоді як відповідно до чинного законодавства її необхідно було застосувати станом на 01.01.2011 та при визначенні орендної плати за землю в січні - квітні 2012 року застосовано нормативну грошову оцінку земельної ділянки, яка склалася станом на 01.01.2010, тоді як відповідно до чинного законодавства її необхідно було застосувати станом на 01.01.2012 з урахуванням коефіцієнтів індексації.
З врахуванням зазначених фактів, в акті перевірки зроблений висновок про заниження задекларованої ТОВ "Полтава-Капітал" суми податкового зобов'язання з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2011 рік на 11 317,28 грн. та за період з 01.01.2012 по 30.04.2012 на 3 363,86 грн.
За результатами перевірки складений акт №15/15/32544734 від 06.02.2013 року, в якому зафіксоване порушення підприємством вимог пункту 286.2 статті 286, пункту 288.7 статті 288, пункту 289.1 статті 289 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-УІ, із змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено заниження орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету всього в сумі 14 681,14 грн., в тому числі: за січень 2011року 943,07 грн.; за лютий 2011 року 943,11 грн.; за березень 2011 року 943,11 грн.; за квітень 2011 року 943.11 грн.; за травень 2011 року 943,11 грн.; за червень 2011 року 943,11 грн.; за липень 2011 року 943,11 грн.; за серпень 2011 року 943,11 грн.; за вересень 2011 року 943,11 грн.; за жовтень 2011 року 943,11 грн.; за листопад 2011 року 943,11 грн.; за грудень 2011 року 943,11 грн. за січень 2012 року 943.14 грн.; за лютий 2012 року 943.14 грн.; за березень 2012 року 943,14 грн.; за квітень 2012 року 534.44 грн.
На підставі акту перевірки №15/15/32544734 від 06.02.2013 Карлівською МДПІ винесене податкове повідомлення-рішення №0000041500 від 22.02.2013 року, яким ТОВ "Полтава-Капітал" збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності" в розмірі 16 937 грн. 77 коп., з них за основним платежем в розмірі 14 681 грн. 14 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 256 грн. 63 коп.
Із даним податковим повідомленням - рішенням позивач не погодився та оскаржив його в адміністративному порядку до ДПС у Полтавській області та ДПС України.
Рішенням ДПС у Полтавській області про результати розгляду скарги №932/10/10.2-07 від 24.04.2013 та рішенням Міністерства доходів і зборів України про результати розгляду повторної скарги №3250/6/99.99-10-01-15 від 22.05.2013 скарги позивача на вказане податкове повідомлення - рішення залишено без задоволення, а податкове повідомлення-рішення Карлівської МДПІ від №0000041500 від 22.02.2013 залишено без змін.
Не погодившись із вказаним податковим повідомленням - рішенням, позивач оскаржив його до суду.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Надаючи оцінку оскаржуваному податковому повідомленню - рішенню, суд виходить із наступного.
З 01 січня 2011 року відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, визначено Податковим кодексом України, зокрема, Податковий кодекс України визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Відповідно до пункту 8.1 статті 8 Податкового кодексу України в Україні встановлюються загальнодержавні та місцеві податки та збори.
Підпунктом 9.1.10 пункту 9.1 статті 9, підпунктом 14.1.147 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України визначено, що плата за землю - загальнодержавний податок, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Відповідно до підпункту 269.1.2 пункту 269.1 статті 269 Податкового кодексу України платниками податку є землекористувачі.
Відповідно до п.288.1 - п.288.3 ст. 288 ПК України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, платником орендної плати є орендар земельної ділянки, а об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду.
Судом встановлено, що 16.03.2007 між ТОВ "Полтава-Капітал" та Карлівською міською радою Полтавської області укладено договір оренди землі, який зареєстрований у Карлівському виїзному офісі Полтавської регіональної філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис 04.05.2007 № 040755600060.
Відповідно до даного договору Карлівською міською радою передано ТОВ "Полтава - Капітал" у користування терміном на 5 років на умовах оренди земельну ділянку площею 0,3302 га, яка знаходиться за адресою м. Карлівка, вул. Свердлова, 1а, для комерційного використання.
Згідно п.9 договору, орендна плата вноситься орендарем у грошовій формі та у розмірі 2,5 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,3302 га на момент укладення договору оренди землі складала 271 589,50 грн.
Змінами та доповненнями до договору оренди землі, посвідченого приватним нотаріусом Карлівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 16.03.2007 р., реєстровий номер 1017, які є невід'ємною його частиною, внесено зміни до п. 9 договору, згідно з якими визначено, що орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі в грошовому вигляді - 5 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік.
15.04.2008 зазначені зміни та доповнення до договору оренди землі від 16.03.2007, посвідчено приватним нотаріусом Карлівського районного нотаріального округу ОСОБА_4. (реєстраційний №1165) та зареєстровані у Карлівському районному відділі Полтавської Регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру при Державному комітету України по земельних ресурсах", про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 16.05.2008 за № 040855600489.
Судом з'ясовано та не заперечується позивачем, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 0,3302 га, яка вказана в договорі оренди землі від 16.03.2007, на момент укладення договору та з урахуванням коефіцієнтів індексації за 2008-2010 роки, складала 271 589,50 грн.
Пунктом 286.2 статті 286 Податкового кодексу України встановлено, що платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Згідно вимог підпункту 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється в договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється розділом ХІІІ Кодексу, а згідно п.п. в) п. 288.5.2 цього ж пункту та статті ПКУ не може перевищувати 12% нормативної грошової оцінки.
Згідно з пунктом 289.1 статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів здійснює управління у сфері оцінки земель та земельних ділянок.
Правові засади проведення оцінки земель в Україні визначені Законом України від 11.12.2003 № 1378-ІУ "Про оцінку земель" (із змінами та доповненнями, далі - Закон України "Про оцінку земель").
Відповідно до абзацу 5 статті 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.
Суб'єктами оціночної діяльності у сфері оцінки земель є органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування, які здійснюють управління у сфері оцінки земель, а також юридичні та фізичні особи, заінтересовані у проведенні оцінки земельних ділянок (стаття 7 Закону України "Про оцінку земель").
Підставою для проведення оцінки земель с рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування (стаття 1.5 Закону України "Про оцінку земель").
Тому, якщо у населеному пункті рішенням ради запроваджена нова нормативна грошова оцінка землі та в установленому порядку вона оприлюднена, платники самостійно повинні звернутися до відповідного органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів для отримання довідки (витягу) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, перерахувати суму податкового зобов'язання по земельному податку та орендній платі за земельні ділянки державної і комунальної власності та подати вказану довідку з податковою звітністю до податкового органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки.
Відповідно до статті 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною і міською радою. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видасться відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Як встановлено в ході розгляду справи та не заперечується сторонами, рішенням Карлівської міської ради передбачено введення в дію з 01.01.2011 нового розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки.
Рішенням VІІІ сесії Карлівської міської ради від 14.07.2011 "Про внесення змін та доповнень до договору оренди земельної ділянки" внесено зміни до договору оренди землі від 16.03.2007.
Відповідно до договору від 06.10.2011р. про внесення змін до договору оренди землі від 16.03.2007, внесено зміни до п.5 та п. 9 договору.
Так, згідно зі змінами до п.5 договору визначено, що загальна нормативна грошова оцінка земельної ділянки, згідно довідки про визначення грошової оцінки, виданої Карлівським районним відділом земельних ресурсів від 05.07.2011 станом на 01.01.2011, становить 566 953,40 грн. Змінами до п. 9 договору передбачено, що орендна плата вноситься орендарем у формі та розмірі в грошовому вигляді 5 відсотків від нормативної грошової оцінки земельної ділянки в рік.
Вищевказаний договір про внесення змін до договору оренди землі від 06.10.2011 посвідчено ОСОБА_4, приватним нотаріусом Карлівського районного нотаріального округу (реєстраційний №2340) та зареєстрований у відділі Держкомзему у Карлівському районі, про що у книзі записів реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 18.04.2012 за №532160004001241.
Карлівською МДП1 направлений запит до управління Держкомзему у Карлівському районі від 31.07.2012 №1444/10/15-314 та отримана відповідь від 01.08.2012 №01-381/500 та витяги про розміри нормативної грошової оцінки земельної ділянки, копії яких наявні в матеріалах справи.
За даними витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що розташована за адресою: вул. Свердлова, 1-а, м. Карлівка та знаходяться в користуванні ТОВ "Полтава-Капітал" станом на 01.01.2011 та 01.01.2012 складає 566 953,40 грн.
Враховуючи сплату орендної плати за землю у розмірі 5 % від нормативної оцінки землі на відповідний рік, орендна плата ТОВ "Полтава-Капітал" за користування земельною ділянкою, яка знаходиться на території Карлівської міської ради, має становити у 2011 році 28 347,67 грн. (566 953,40 грн. х 5 %), орендна плата у 2012 році має становити 28 347,67 грн. (566 953,40 грн. х 5 %), в тому числі за січень-квітень у розмірі 9 449,24 грн.
За поясненнями представників позивача, при обчисленні орендної плати за землю у 2011 році в розмірі 17030,39 грн. та у 2012 році в розмірі 6085,38 грн. ТОВ "Полтава-Капітал", виходило із розміру нормативної грошової оцінки земельної ділянки, встановленої договором від 16.03.2007 (зі змінами та доповненнями від 15.04.2008).
Таким чином, позивачем при обчисленні розміру орендної плати за 2011-2012 роки не враховано встановлений Карлівською міською радою новий розмір нормативної грошової оцінки земель, що представниками ТОВ "Полтава-Капітал" не заперечується.
Відносно посилань позивача на те, що проводити перерахунок орендної плати згідно розрахунків нової нормативної грошової оцінки ТОВ "Полтава-Капітал" не мало права, так як, підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір, а договір про внесення змін до договору оренди землі від 16.03.2007 був зареєстрований в державному кадастрі України лише 18.04.2012, суд вказує, що збільшення нормативної грошової оцінки землі відбулось не у зв'язку з волевиявленням сторін договору, а внаслідок зміни грошової оцінки землі та коригуючого коефіцієнту, відповідно до рішення Карлівської міської ради, а тому необхідність сплати земельного податку у новому розмірі виникла у позивача незалежно від внесення змін до договору оренди.
Пунктом 7.3 ст. 7 Податкового кодексу України встановлено, що будь-які питання щодо оподаткування регулюються цим Кодексом і не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів, що містять виключно положення щодо внесення змін до цього Кодексу та/або положення, які встановлюють відповідальність за порушення норм податкового законодавства.
Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності належить до загальнодержавних податків і зборів, порядок нарахування та сплати якого регламентований положеннями спеціальних Законів, положення договору оренди земельної ділянки, які суперечать вказаним Законам, не можуть застосовуватися.
При цьому суд виходить з того, що податкова політика держави головним чином реалізується через систему оподаткування, яка відповідно до пункту 1 частини 2 статті 92 Конституції України встановлюється виключно законами України.
Конституцією України, а саме частиною 1 статті 67, пунктом 1 частини 2 статті 92 встановлений обов'язок кожного сплачувати податки і збори, що встановлюються законами України, у порядку і розмірах, передбачених ними.
Відтак, розмір орендної плати хоча і є умовою договору оренди, але орендна плата є й формою податку на землю, що належить до сфери регулювання податкового законодавства. Тобто, сплата обов'язкових платежів, до яких віднесено і плату за землю не може залежати від умов договору.
Позивачем фактично задекларовано та сплачено у 2011 році 17 030,39 грн., а отже занижено грошове зобов'язання з орендної плати за землю за 2011 рік у розмірі 11 317,28 грн. = (28347,67 грн. - 17030,39 грн.) та сплачено у січні-квітні 2012 року 6 085,38 грн., а отже занижено грошове зобов'язання з орендної плати за землю за січень-квітень 2012 року у розмірі 3 363,86 грн. = (9 449,24 грн. - 6 085,38 грн.).
Таким чином, відповідач в ході проведення перевірки правомірно встановив порушення ТОВ "Полтава-Капітал" пунктів 286.2 статті 286, пункту 288.7 статті 288, пункту 289.1 статті 289 Податкового Кодексу України, в частині заниження розміру орендної плати за землю, що підлягає сплаті до бюджету за січень-грудень 2011 року та січень-квітень 2012 року, всього в сумі 14 681,14 грн.
Відповідно до п. 123.1 ст. 123 Податкового кодексу України у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.
Згідно пункту 7 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що податкове повідомлення - рішення №0000041500 від 22.02.2013 року, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем "орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності" в розмірі 16 937 грн. 77 коп., з них за основним платежем в розмірі 14 681 грн. 14 коп., за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 2 256 грн. 63 коп., прийняте на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.
Отже, позовні вимоги ТОВ "Полтава-Капітал" про скасування податкового повідомлення - рішення №0000041500 від 22.02.2013 року є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Полтава - Капітал" до Карлівської міжрайонної державної податкової інспекції Полтавської області Державної податкової служби про скасування податкового повідомлення-рішення відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції. У разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлено 19 червня 2013 року.
Суддя Н.Ю. Алєксєєва