Справа № 577/101/13
Провадження № 2-а/577/25/13
У Х В А Л А
"03" липня 2013 р. м. Конотоп
Суддя Конотопського міськрайонного суду Сумської області Кущенко М.Ф., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до дільничного інспектора міліції Конотопського МВ УМВС Сумської області Дяченка Віталія Вікторповича про визнання незаконним та скасування висновку дільничного інспектора міліції від 13.12.2012р. та зобов"язання Конотопського міського відділу з обслуговування м. Конотоп і Конотопського району оголосити розшук ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В:
09.01.2013р. ОСОБА_1 звернувся до суду з зазначеним адміністративним позовом.
10.01.2013р. ухвалою судді Конотопського міськрайонного суду вказана позовна заява повернута позивачу за непідсудністю вказаному суду.
15.04.2013р. ухвалою колегії суддів Хаоківського апеляційного адміністративного суду ухвала місцевого суду скасована, оскільки в матеріалах справи було недостатньо представлено даних про те, чи повинна розглядатись вказана справа в порядку адміністративного судочинства.
Витребувавши додаткові дані прихожу до висновку, що вказаний позов, який поданий до суду по нормах КАС, не підсудний Конотопському міськрайонному суду і підлягає поверненню позивачу із слідуючих підстав.
Відповідно до вимог ст. 18 ч.1 п.п.1- 4 КАС України місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи , у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування , крім тих які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень , дій чи бездіяльності суб"єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Частина 2 ст. 18 КАС встановлює, що Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Позивач оскаржує дії посадової особи Конотопського МВ УМВС, яка наділена владними повноваженнями по розшуку змінившої місце проживання особи не в зв"язку із скоєнням злочину, по яких питання регулюється нормами КПК, а в зв"язку із необхідністю збереження суміжного житла і просить зобов"язати вказаний орган здійснити владні розпорядчі функції по розшуку вказаної особи, спір по якому регуюється нормами КАС.(л.с.44 - 48).
Згідно рішення КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ N 19-рп/2011 від 14 грудня 2011 року скарги осіб стосовно прийняття рішень, вчинення дій або допущення бездіяльності суб'єктом владних повноважень щодо заяв і повідомлень про вчинені або підготовлювані злочини суди повинні розглядати і вирішувати у
кримінальному судочинстві. Таким чином розгляд заяви ОСОБА_1 по нормах КПК повинен був би проводитись тільки в тому випадку, якби заявник ставив питання про скоєння злочину у відношенні змінившої місце проживання його сусідки. А оскільки з 20.11.2012р. діє Кримінально-процесуальний Кодекс України від 13.04.2012р., який не передбчає стадії порушення кримінальної справи в зв"язку із чим кримінальне провадження по заяві ОСОБА_1, якщо б у ньому ставилося питання про скоєння злочину, проводилось би зразу після занесення його заяви до відповідного реєстру на протязі 24 годин з моменту її подяння.
З початком дії нового Кримінально-процесуальниого Кодекс України в органах міліції ведеться тільки один журнал заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, в який фіксуються всі повідомлення і заяви : як кримінального характеру так і іншого, не зв"язаного з криміналом, ведення якого регулюється Інструкцією затвердженою наказом МВС України №1050 від 19.11.2012р.
Складаючи мотивувальний висновок про результати розгляду звернення ОСОБА_1 до органу міліції,якого оскаржує позивач, посадова особа Контопського МВ УМВС виходила із вимог п.4,3 "Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян і організації їх особистого прийому в системі Міністерства внутрішніх справ України" , затвердженого Наказом МВС України 10.10.2004р. №1177, що зареєстрований в Міністерстві юстиції України 26.10.2004р. за № 1361/9960 та Закону України " Про звернення громадян", тобто нормами, які регулюють питання не зв"язані із кримінальним провадженням.
Відповідно до положень ст. 1, ч.1 ст.7 Закону України "Про міліцію", міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань. Міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України, виконує адміністративну, профілактичну, оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну, виконавчу та охоронну (на договірних засадах) функції.
Таким чином питання, яке поставлено позивачем у своєму позові, не підпадає під жодну позицію щодо підсудності вказаної справи по нормах КАС місцевому суду.
Вказаний спір в порядку адміністративного судочинства підпадає під юрисдикцію Сумського Окружного адміністративного суду .
В зв"язку із цим відповідно до вимог ст. 108 ч.3п.6 КАС України позовна заява повертається позивачеві оскільки справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись ст.ст.17, 18 ,108 ч.3 п.6 КАС КАС України
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до дільничного інспектора міліції Конотопського МВ УМВС Сумської області Дяченка Віталія Вікторовича про визнання незаконним та скасування висновку дільничного інспектора міліції від 13.12.2012р. та зобов"язання Конотопського міського відділу з обслуговування м. Конотоп та Конотопського району оголосити розшук ОСОБА_3 , повернути заявникові за непідсудністю її Конотопському міськрайонному суду.
Ухвала може бути оскаржена до Харьківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Конотопський міськрайонний суд протягом п"яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяМ. Ф. Кущенко