Постанова № 32228445, 01.07.2013, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
01.07.2013
Номер справи
801/5290/13-а
Номер документу
32228445
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

Іменем України

01 липня 2013 р. (16:22) Справа №801/5290/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючого судді Дудіна С. О., за участю секретаря судового засідання Габової Н.Г., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні)

до Об'єднання "Садівничних товариств Каменського масиву"

про стягнення заборгованості у сумі 3 400,00 грн.,

за участю представників сторін:

позивача - Климашевської Г.С., довіреність № 14/03-594 від 02.04.2013 р.;

відповідача - не з'явився.

Суть спору:

Відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Кримському регіоні" ( Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим з позовом про стягнення з Об'єднання "Садівничних товариств Каменського масиву" 3400,00 грн. штрафу.

Позовні вимоги мотивовані несплатою відповідачем штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, який було накладено згідно Постанови № 67 кр від 13.02.2013 р.

Письмових заперечень відповідачем суду не надано.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити.

Відповідач явку представника у судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи був проінформований належним чином.

Враховуючи, що матеріали справи в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, суд вважає за можливе розглянути справу по суті за наявними в матеріалах справи документами.

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі, суд

ВСТАНОВИВ:

Відносини, що виникають у зв'язку з виробництвом, передачею, постачанням і використанням енергії, державним наглядом за безпечним виконанням робіт на об'єктах електроенергетики незалежно від форм власності, безпечною експлуатацією енергетичного обладнання і державним наглядом за режимами споживання електричної і теплової енергії регулює Закон України "Про електроенергетику" від 16.10.1997 №575/97-ВР (далі - Закон).

Відповідно до статті 9 Закону державний нагляд (контроль) в електроенергетиці здійснюється центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду.

Предметом державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є господарська діяльність, пов'язана з виробництвом, передачею та постачанням енергії, а також з використанням енергії для власних потреб суб'єктами електроенергетики та споживачами енергії в частині технічної експлуатації електричних станцій і мереж, технічної експлуатації енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж.

Способом здійснення державного нагляду (контролю) в електроенергетиці є проведення центральним органом виконавчої влади з державного енергетичного нагляду відповідних обстежень, перевірок, оглядів, інспектування щодо енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії у порядку, визначеному Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду здійснює державний нагляд (контроль) за електричними, тепловими, тепловикористальними установками і мережами суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії щодо дотримання вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії та суб'єктів електроенергетики, випробування та ремонту енергоустановок і мереж, режимів постачання та споживання електричної і теплової енергії, виконання робіт з проектування енергоустановок і мереж та підтвердження їх готовності до роботи, що є допоміжними заходами для забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України.

Центральний орган виконавчої влади з державного енергетичного нагляду під час здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) має право, у тому числі:

- вимагати від суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії усунення виявлених порушень вимог законодавства;

- видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання розпорядження щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання;

- застосовувати відповідно до цього Закону штрафні санкції до суб'єктів господарювання за правопорушення в електроенергетиці.

Інспектори з державного енергетичного нагляду мають право, зокрема:

- видавати суб'єктам електроенергетики та споживачам енергії обов'язкові для виконання приписи щодо усунення порушень вимог нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання суб'єктів електроенергетики та споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж, а також стосовно приведення технічного стану електричних, теплових, тепловикористальних установок та мереж, засобів обліку, контролю і регулювання виробництва, постачання та споживання енергії, організації їх експлуатації у відповідність із вимогами нормативно-правових актів, нормативних документів з питань технічної експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання споживачів енергії, теплових, тепловикористальних установок та мереж;

- складати в установленому законом порядку протоколи про адміністративні правопорушення та розглядати справи про адміністративні правопорушення.

Порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання передбачений відповідним положенням, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України 21 липня 1999 року № 1312 (далі - Положення).

Відповідно до пунктів 7-8 Положення рішення про накладення штрафу приймається на підставі акта перевірки суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами НКРЕ, та акта перевірки (протоколу) суб'єкта господарювання, складеного посадовими особами Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж або Держенергонагляду. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою НКРЕ, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій та мереж і постановою (розпорядженням) Держенергонагляду.

Судом встановлено, що позивачем 31.08.2012 р. винесено припис № 04/03-24-022, яким відповідачу приписано в строк до 01.12.2012 р. усунути порушення вимог чинного законодавства в галузі електроенергетики (а.с. 7).

Посадовими особами позивача 20.12.2012 р. було проведено позапланову перевірку Об'єднання «Садівничних товариств Каменського масиву» щодо виконання вимог припису від 31.08.2012 р. № 04/03-24-02.

За результатами проведеної перевірки складено акт (протокол) № 04/03-24-046 від 20.12.2012 р., в якому зафіксовано невиконання відповідачем вимог зазначеного припису (а.с. 6).

На підставі зазначеного акта перевірки 13.02.2013 р. позивачем винесена постанова № 67 кр про накладення на відповідача штрафу у розмірі 3400,00 грн. за порушення статті 27 Закону України "Про електроенергетику" та статті 31 Закону України "Про теплопостачання" в частині невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії (а.с. 9).

Як вбачається з матеріалів справи та наданих представником позивача пояснень, вказана постанова була направлена відповідачу рекомендованим листом на фактичну адресу та повернута з позначкою «за закінченням терміну зберігання». У зв'язку з цим, постанова була повторно направлена Об'єднанню "Садівничних товариств Каменського масиву" 20.04.2013 р. та отримана останнім 23.04.2013 р., що підтверджується відміткою на повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 12).

Згідно з пунктом 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

До матеріалів справи не додано доказів того, що постанова про накладення штрафу від 13.02.2013 р. № 67 кр була оскаржена відповідачем в адміністративному або судовому порядку, внаслідок чого штраф за порушення законодавства в сфері електроенергетики відповідач повинен був сплатити протягом 30 днів з дня прийняття постанови.

Однак, матеріали справи свідчать про те, що у встановлений законодавством строк постанова позивача виконана не була.

Приймаючи до уваги, що відповідачем у порядку статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України не було надано доказыв оскарження постанови або сплати штрафу в добровыльному порядку, суд дійшов висновку, щодо обґрунтованості позовних вимог Відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Кримському регіоні" (Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Кримському регіоні) про стягнення з відповідача 3400,00 грн. заборгованості.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

У судовому засіданні 01.07.2013 р. були оголошені вступна та резолютивна частини постанови. Повний текст постанови складений та підписаний 05.07.2013 р.

На підставі викладеного, керуючись статтями 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Об'єднання "Садівничних товариств Каменського масиву" (95011, м. Сімферополь, Центральний район, вул. Пушкіна, буд. 24, кв. 19, ідентифікаційний код - 23191310) в доход Державного бюджету України штраф в сумі 3400 грн. (три тисячі чотириста гривень) по коду бюджетної класифікації доходів: 21081100 "Адміністративні штрафи та інші санкції" шляхом зарахування на рахунок № 31112106700002 в ГУ ДКСУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ідентифікаційний код 38040558.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Дудін С.О.