ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2013 року м. Київ К-42927/10
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого судді-доповідача Рибченка А.О.
суддів: Бившевої Л.І.
Голубєвої Г.К.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя
на постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 травня 2010 року
та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року
у справі № 2а-77/10/2770
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Готель «Севастополь»
до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя
про визнання протиправним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Готель «Севастополь» (позивач) звернулось до суду з позовом до Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя (відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення № 0006362330 від 30 жовтня 2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 травня 2010 року, залишеною без змін ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року, позов задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення № 0006362330 від 30 жовтня 2009 року в частині застосування до ТОВ «Готель «Севастополь» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 420,00 грн. В решті позовних вимог відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятими судовими рішеннями у справі, відповідач оскаржив їх в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України.
В поданій касаційній скарзі, ДПІ у Ленінському районі м. Севастополя, посилаючись на порушення судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 травня 2010 року, ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року та прийняти нове рішення, яким у задоволенні адміністративного позову відмовити.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши правильність застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального та процесуального права, юридичної оцінки обставин справи, колегія суддів Вищого адміністративного суду України дійшла висновку, що касаційну скаргу слід відхилити, виходячи з таких підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що відповідачем проведено перевірку лобі-бару та ресторану, що належать позивачу, з питань дотримання суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт № 0643/27/02/23/03358372 від 26 жовтня 2009 року.
На підставі зазначеного акту перевірки відповідачем прийнято рішення № 0006362330 від 30 жовтня 2009 року, яким до позивача застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4 760,00 грн.
Перевіркою встановлено порушення позивачем пункту 9 статті 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин; далі - Закон № 265/95-ВР) у зв'язку із здійсненням щоденного друку фіскальних звітних чеків за межами 00:00 годин.
Задовольняючи позов частково, суди попередніх інстанцій виходили з наступних мотивів, з якими погоджується суд касаційної інстанції.
Відповідно до пункту 9 статті 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг)) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Згідно з пунктом 7 Вимог щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2002 року № 199, (далі - Вимоги) усі режими роботи реєстратора, крім тих, що забезпечують усунення причин блокування, повинні блокуватися, зокрема, у разі перевищення максимальної тривалості зміни.
Крім того, в примітках до Вимог визначено, що підсумок розрахунків обчислюється за зміну, максимальна тривалість якої не повинна перевищувати 24 години.
Як встановлено судами першої та апеляційної інстанцій, лобі-бар та ресторан, що належать позивачу, працюють цілодобово.
При цьому судами встановлено, що в ресторані 22 червня 2009 року о 00:01 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 21 червня 2009 року, 10 липня 2009 року о 00:02 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 09 липня 2009 року, 22 липня 2009 року о 00:03 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 21 липня 2009 року, 27 липня 2009 року о 00:09 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 26 липня 2009 року, 29 липня 2009 року в 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 28 липня 2009 року, 05 червня 2009 року о 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 04 червня 2009 року, 09 вересня 2009 року о 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 08 вересня 2009 року, 22 вересня 2009 року о 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 21 вересня 2009 року, 29 вересня 2009 року о 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 28 вересня 2009 року, 30 вересня 2009 року о 00:00 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 29 вересня 2009 року, 18 жовтня 2009 року о 00:02 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 17 жовтня 2009 року.
Також, у лобі-барі 14 квітня 2009 року о 00:02 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 13 квітня 2009 року, а 18 жовтня 2009 року о 00:09 год. позивачем виконано друк фіскального звітного чеку за 17 жовтня 2009 року.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суди першої та апеляційної інстанцій повно та всебічно, оцінивши фактичні обставини справи, з дотриманням норм матеріального та процесуального права дійшли обґрунтованого висновку, що позивачем виконано вимоги пункту 9 статті 3 Закону № 265/95-ВР в частині забезпечення щоденного друкування на реєстраторі розрахункових операцій фіскальних звітних чеків в ресторані за 21 червня 2009 року, 09 липня 2009 року, 21 липня 2009 року, 26 липня 2009 року, 28 липня 2009 року, 04 червня 2009 року, 08 вересня 2009 року, 21 вересня 2009 року, 28 вересня 2009 року, 29 вересня 2009 року, 17 жовтня 2009 року та в лобі-барі за 13 квітня 2009 року, 17 жовтня 2009 року, а також їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Крім того, колегія суддів погоджується з доводами судів попередніх інстанцій про правомірність застосування контролюючим органом до позивача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 340,00 грн., оскільки, фіскальний звітний чек за 19 вересня 2009 року № 0284 на момент проведення перевірки був втрачений та не зберігався в книзі обліку розрахункових операцій.
За наведених обставин та з урахуванням викладеного, колегія суддів Вищого адміністративного суду України не знаходить підстав, які могли б призвести до зміни чи скасування постанови Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 травня 2010 року та ухвали Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року.
Керуючись статтями 220, 220-1, 223, 224, 230, 231 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Ленінському районі м. Севастополя відхилити, а постанову Окружного адміністративного суду м. Севастополя від 26 травня 2010 року та ухвалу Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 02 грудня 2010 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути переглянута Верховним Судом України з підстав і в порядку, встановленими главою 3 розділу IV Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий Рибченко А.О.
Судді Бившева Л.І.
Голубєва Г.К.