ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Севастопольська, 43, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95013
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 квітня 2013 р.Справа №801/4576/13-а
Суддя Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим Кузнякова С.Ю., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Громадської організації "Захист екології та збереження культурно-історичної спадщини" в інтересах ОСОБА_1, ОСОБА_1
до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим
про визнання незаконними дій та скасування припису, акту, протоколу та постанови,
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація "Захист екології та збереження культурно-історичної спадщини" в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_1 звернулися до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим про визнання незаконними дій та скасування припису 174 від 10.04.2013р., акту від 10.04.2013р., протоколу від 10.04.2013р. та постанови від 15.04.2013р.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 26.04.2013р. відмовлено у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Громадської організації "Захист екології та збереження культурно-історичної спадщини" в інтересах ОСОБА_1 та ОСОБА_1 до Інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю в АР Крим в частині позовних вимог про визнання незаконним та скасування акту від 10.04.2013р.
Суддя після одержання позовної заяви, відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України, з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши матеріали позовної заяви, судом встановлено, що вона не відповідає вимогам ст. 106 КАС України з наступних підстав.
У п. 2, п. 3 ч. 1 ст. 106 КАС України наведено, що у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
У порушення зазначеної норми позивачами у позовній заяві не зазначені їх номери засобу зв'язку, адреси електронної пошти (якщо такі є) або відомості про їх відсутність, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти відповідача (якщо такі відомі), або відомості про їх відсутність.
Згідно із п. 4 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Позивачі у позовних вимогах просять визнати дії відповідача незаконними, проте не зазначають які саме дії відповідача підлягають визнанню незаконними.
Разом з цим, відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позивачі у порушення ч. 2 ст. 106 КАС України, не надано копії протоколу від 10.04.2013р., який є предметом спору, та не зазначено причини неможливості подання таких доказів.
При цьому суд не бере до уваги посилання на те, що протокол від 10.04.2013р. позивачам не вручався як на причину неможливості подання такого доказу, оскільки за змістом ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини на яких ґрунтуються її вимоги, а доказів того, що наприклад, позивачі зверталися із заявами до відповідача про видачу їм копії такого протоколу та їм було відмовлено, або інше, в матеріалах позовної заяви відсутнє.
Крім того, надані до позовної заяви лише перші сторінки копій примірників припису № 174 від 10.04.2013р. та постанови № 160 від 15.04.2013р., яки є предметом спору, не є належним доказом обґрунтування позовних вимог.
Відповідно до ч .4 ч. 5 ст. 106 КАС України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Позовна заява підписана представником Громадської організації "Захист екології та збереження культурно-історичної спадщини" ОСОБА_2, на підтвердження повноважень якого до позовної заяви додана довіреність від 01.02.2013р.
Проте, у позовній заяві не зазначене ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Разом з цим, відповідно до ч. 3 ст. 11 КАС України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано адміністративний позов, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.
Суд звертає увагу, що в адміністративному позові зазначені два позивача, але доказів на підтвердження повноважень ОСОБА_2 представляти інтереси, у тому числі подавати від імені ОСОБА_1 адміністративний позов не надано.
Таким чином, у порушення ч. 4 ст. 106 КАС України позовна заява не підписна позивачем ОСОБА_1, а також відсутня дата підписання позову.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
У порушення наведеної норми позивачами не надано копій всіх документів, що приєднуються до неї відповідно до кількості відповідачів, а саме: довіреності та свідоцтва про реєстрацію об'єднання громадян, які зазначені у пунктах 5 та 6 додатку.
Також до позовної заяви не доданий документ про сплату судового збору.
Заява про звільнення від сплати судових витрат з підстав, що позов поданий громадською організацією та засновником громадської організації є необґрунтованою, оскільки позивачами у заяві не зазначено, якою саме нормою законодавства позивачі звільнені від сплати судового збору для звернення до окружного суду та не надано документального обґрунтування для вирішення заявленого питання в порядку ст. 88 КАС України.
Частина 2 ст. 87 КАС України передбачає, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову визначений Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012р. № 5515-VI установлено у 2013 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі з 1 січня - 1147 гривень.
Ставка судового збору, згідно із ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,03 розміру мінімальної заробітної плати.
Враховуючи, що позивачами заявлені вимоги немайнового характеру, ставка судового збору за подання до адміністративного суду такого позову складає 34,41 грн. (1147 грн. х 0,03).
Також, ч. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Оскільки у позові заявлені два позивача і документів, які б підтверджували право кожного з позивачів на звільнення від сплати судового збору суду не надано, то у порушення вимог ч. 3 ст. 106 КАС України, п. 6 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" позивачами не додано документу про сплату судового збору.
Реквізити для сплати судового збору: Рахунок: 31210206784002; Одержувач: УДКСУ у м. Сімферополі АР Крим, 22030001; ЄДРПОУ: 38040558; МФО: 824026; Банк одержувача: Головне управління державної казначейської служби України в АР Крим, м. Сімферополь; призначення платежу: "Код 35174235, судовий збір, пункт 3.1".
У зв'язку із наведеним вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у адміністративній справі.
Згідно до положень ст. 108 КАС України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків .
Керуючись ст.ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. У строк до 21.05.13 усунути вказані недоліки .
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи 801/4576/13-а та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної республіки Крим протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі розгляду справи у порядку письмового провадження або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кузнякова С.Ю.