ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
02 липня 2013 року № 826/8866/13-а
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді Шейко Т.І.
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом
Заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби фінансового моніторингу України
до
Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігма Інвест Сервіс»
про
стягнення штрафних санкцій
встановив:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до відповідача, в якому просив стягнути з Публічного акціонерного товариства «Домінант –Колект» до Державного бюджету України штрафні санкції у розмірі 1 700,00 грн.
Позовні вимоги вмотивовані тим, що за відповідачем обліковується заборгованість по сплаті штрафу у розмірі 1 700,00 грн., яку відповідач в добровільному порядку у передбачені законом строки не сплатив, у зв’язку з чим позивач просив стягнути заборгованість з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігма Інвест Сервіс» у примусовому порядку.
Відповідач, в судове засідання не прибув, свого відношення з приводу заявлених позовних вимог не висловив.
Керуючись ч. 6 ст. 128 КАС України суд розглянув справу у письмовому провадженні.
Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержуваних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави шляхом визначення правового механізму протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та забезпечення формування загальнодержавної багатоджерельної аналітичної інформації, що дає змогу правоохоронним органам України та іноземних держав виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, пов'язані з відмиванням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержуваних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму», дія цього Закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, а також на юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України та за її межами відповідно до міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
З матеріалів справи, зокрема, з акту перевірки дотримання вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних лочинним шляхом, або фінансуванню тероризму від 09.09.2011 року, складеного Державною службою фінансового моніторингу України, вбачається, що Товариством з обмеженою відповідальністю «Сігма Інвест Сервіс» допущено порушення вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму.
За результатами розгляду матеріалів справи про порушення товариством вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) .доходів, одержаних злочинним шляхом, Державною службою фінансового моніторингу України винесено постанову про застосування штрафу за порушення вимог Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» та/або нормативно -правових актів, що регулюють діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом» № 1 від 28.09.2011 року.
Даною постановою на відповідача накладено штраф у розмірі 1 700 гривень , який підлягає сплаті до державного бюджету України.
На момент розгляду даної справи штрафні санкції в розмірі 1 700 гривень в доход Державного бюджету не сплачені.
Згідно п. 19 Порядку розгляду Державною службою фінансового моніторингу України справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, та застосування санкцій, якщо суб'єкт первинного фінансового моніторингу не сплачує штраф, Держфінмоніторинг України звертається до суду з позовною заявою про стягнення з суб'єкта первинного фінансового моніторингу відповідної суми штрафу.
Враховуючи вищезазначене та беручи до уваги те, що суму штрафних (фінансових) санкцій до Державного бюджету у розмірі 1 700,00 грн. відповідач у встановлені законодавством строки не сплатив; наявність у нього вказаної заборгованості підтверджується наявними у матеріалах справи документами, доказів погашення відповідачем зазначеної заборгованості станом на день розгляду цього спору не надано, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а підповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
постановив:
Позов Заступника прокурора Шевченківського району міста Києва в інтересах держави в особі Державної служби фінансового моніторингу України задоволити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Сігма Інвест Сервіс» до Державного бюджету України штрафні санкції у розмірі 1 700,00 грн. (одна тисяча сімсот грн.), кошти зарахувати на р/р 31117106700011, ЕДРПОУ 26077968, МФО 820019.
Постанова набирає законної сили у відповідності з нормами ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Шейко Т.І.