Постанова № 32220915, 04.07.2013, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
04.07.2013
Номер справи
809/1885/13-а
Номер документу
32220915
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"04" липня 2013 р. Справа № 809/1885/13-a

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі

судді Могили А.Б.

за участі секретаря судового засідання Житняк Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у м. Івано-Франківську до Івано-Франківської обласної організації всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг про стягнення заборгованості в сумі 1359,03 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у м. Івано-Франківську звернулася в суд із позовною заявою до Івано-Франківської обласної організації всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг про стягнення заборгованості в сумі 1359,03 грн.

Позовна заява мотивована тим, що за Івано-Франківською обласною організацією всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг обліковується заборгованість, що виникла у зв'язку із нарахуванням штрафних (фінансових) санкцій за неподання звітності з податку на прибуток в загальній сумі 1359,03 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився. Подав на адресу суду клопотання про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги підтримав.

Представник відповідача в судове засідання не з'явилася, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином.

В попередньому судовому засіданні проти позову заперечила та просила в його задоволенні відмовити з тих підстав, що позивачем пропущено строк звернення до суду, а про суму податкового боргу Івано-Франківській обласній організації всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг стало відомо тільки про одержанні матеріалів вказаного позову. Крім того зазначено, що відповідач є неприбутковою організацією, податкова звітність про використання коштів прибуткових організацій подається з прочерком, а тому неподання звітності з податку на прибуток, на її думку, не завдало шкоди бюджету.

Дослідивши в сукупності письмові докази, якими позивач обґрунтовує позовні вимоги, суд встановив наступне.

Івано-Франківська обласна організація всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг Державним реєстратором виконавчого комітету Івано-франківської міської ради 03.03.2000 року зареєстрована юридичною особою, що підтверджується копією витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на 12.02.2013 року №11-15/160/5 та копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії ААВ №333768 (а.с.4-5, 32).

Актом камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток Івано-Франківської обласної організації всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг №8191/15-1/02659105 від 27.09.2011 року встановлено порушення пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, а саме неподання декларації з податку на прибуток підприємств (а.с.12).

На підставі вищенаведеного акту, позивачем винесено податкове повідомлення-рішення № 0016781501 від 27.09.2011 року, яким відповідачу збільшено грошове зобов'язання з податку на прибуток підприємств за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 2040 грн. Дане податкове повідомлення-рішення направлялося відповідачу рекомендованим листом, однак повернуто податковому органу за відсутністю адресата за вказаною адресою.

Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.

Пунктом 152.9 статті 152 Кодексу визначено, що для податку на прибуток використовуються такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік, а тому подання декларації з даного виду податку відбувається щоквартально.

Згідно з пунктом 49.18 статті 49 Кодексу, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює, зокрема, календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

У відповідності до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Згідно пункту 57.3 статті 57 Податкового кодексу України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Як вбачається, сума боргу, що облікується за відповідачем на момет розгляду справи становить 1359,03 та підтверджується довідкою про борг від 04.02.2013 року, а також карткою особового рахунку платника (а.с.6-10).

Враховуючи, що відповідачем не розпочато процедуру оскарження вказаного податкового повідомлення-рішення, а у встановлений законом строк, застосована сума штрафу добровільно не сплачена, суд приходить до висновку, що штрафні (фінансові) санкції в розмірі 1359,03 грн. підлягають стягненню.

Згідно вимог підпункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як вбачається з матеріалів справи Державною податковою інспекцією сформовано першу податкову вимогу форми "Ю" за №1/1692/39944/10/24-150 від 07.07.2008 року, згідно якою загальна сума податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями станом на 04.07.2008 року становила 169,12 грн. В подальшому, податковим органом сформовано другу податкову вимогу за №2/1937/45964/10/24-150 на загальну суму 169,12 грн. станом на 08.08.2008 року (а.с.13).

Згідно підпункту 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Відповідно до підпункту 20.1.18 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункт 95.3 статті 95 Кодексу).

В пункті 95.4 статті 95 Податкового кодексу України зазначено, що орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків.

У відповідності до статті 41 Податкового кодексу України контролюючими органами щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби є органи державної податкової служби.

Згідно з пунктом 41.5 статті 41 Податкового кодексу України органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень.

Посилання представника відповідача на пропущення Державною податковою інспекцією у м.Івано-Франківську строку звернення до суду, суд не бере до увагу зважаючи на таке.

Пунктом 102.1 статті 102 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право самостійно визначити суму грошових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації та/або граничного строку сплати грошових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов'язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

У разі якщо грошове зобов'язання нараховане контролюючим органом до закінчення строку давності, визначеного у пункті 102.1 цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого грошового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів з дня виникнення податкового боргу. Якщо платіж стягується за рішенням суду, строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або визначення боргу безнадійним (пункт 102.4 статті 102 Податкового кодексу України).

З врахуванням наведеного, суд вважає що адміністративний позов Державної податкової інспекції в м.Івано-Франківську є підставним і таким, що підлягає до задоволення.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Івано-Франківську обласну організацію всеукраїнської профспілки працівників і підприємців торгівлі, громадського харчування та послуг та за рахунок готівки в дохід бюджету податковий борг в сумі 1359 (одна тисяча триста п"ятдесят дев'ять) грн. 03 коп.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя /підпис/ Могила А.Б.

Постанова складена в повному обсязі 05.07.2013 року.