Постанова № 32218862, 18.06.2013, Окружний адміністративний суд міста Севастополя

Дата ухвалення
18.06.2013
Номер справи
827/1342/13-а
Номер документу
32218862
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ

ПОСТАНОВА

Іменем України

18 червня 2013 року Справа №827/1342/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.,

секретар судового засідання - Олійник С.О.,

у відсутність сторін та їх представників,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Севастополі справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 714,82 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог пенсійного законодавства України щодо своєчасності сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 27.05.2013 відкрито провадження в адміністративній справі. Іншою ухвалою суду від 27.05.2013 закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав клопотання про розгляд справи у його відсутність та про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання також не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, поштове повідомлення повернулось до суду з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Суд ухвалив розглянути справу у відсутність відповідача, оскільки відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 зареєстрована в якості фізичної особи-підприємця Гагарінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 16.01.2003 за № 20760170000006314.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Згідно зі статтями 14, 17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" № 1058-IV від 09.07.2003 (в редакції, що діяла до 01.01.2011) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності є страхувальниками. Страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та у повному обсязі страхові внески.

До набрання чинності законом про спрямування частини страхових внесків до Накопичувального фонду, страхові внески, згідно пункту 8 розділу XV Прикінцевих положень Закону № 1058-IV, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97-ВР для відповідних платників збору.

Розділом 4 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої Міністерством юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (в редакції, що діяла до 01.01.2011) та Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" № 400/97-ВР від 26.06.1997 визначений розмір страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування для роботодавців - підприємств, установ, організацій, який складає 33,2 % від суми фактичних виплат на оплату праці працівників та 2 % страхових внесків утримуються з доходу найманих працівників у вигляді заробітної плати підприємства, установи, організації, в залежності від суми цього доходу.

Відповідно до підпункту 5.3.2 пункту 5.3 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1 (в редакції, що діяла до 01.01.2011) страхові внески платники, визначені підпунктом 2.1.3 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які обрали особливий спосіб оподаткування), сплачують за себе та членів їх сімей, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності (підпункт 2.1.4 пункту 2.1 цієї Інструкції), якщо податковими органами провадиться нарахування авансових сум податку, протягом року до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада авансові платежі в розмірі 25 відсотків річної суми страхового внеску, обчисленої від суми, визначеної податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності.

Суми страхових внесків, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним до 1 квітня року, наступного за звітним роком, на підставі даних річної податкової декларації. Розмір місячного страхового внеску повинен бути не менше мінімального розміру страхового внеску за кожний місяць, розрахованого шляхом множення розміру мінімальної заробітної плати за відповідний місяць, у якому платник мав чистий дохід, на розмір страхового внеску, зазначеного в абзаці шостому пункту 4.7 цієї Інструкції.

Згідно з пунктом 9.1 розділу 9 Інструкції № 21-1 до страхувальників за порушення норм законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування застосовуються фінансові санкції відповідно до повноважень, якими органи Пенсійного фонду були наділені до 1 січня 2011 року.

Відповідно до пункту 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Таким чином, суми несплачених страхових внесків стягуються у порядку, встановленому статті 106 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" № 1058-VI від 09.07.2003, згідно із якої суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом, пункт 7 розділу VIII Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VI.

У порушення зобов`язань зі сплати внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування за 2008 рік, передбачених законодавством України що діяло до 01.01.2011, відповідач у встановлені строки сплату до 01.04.2009 у розмірі 514,63 грн. не здійснив. Сума внеску на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування відповідачем була сплачена з затримкою на 1289 календарних днів.

Судом встановлено, що Управлінням Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя на адресу відповідача направлено рішення про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків № 211 від 06.11.2012 на суму 714,82 грн., відповідно до якого 51,46 грн. - фінансова санкція та 663,36 грн. - нарахована пеня. Вказане рішення надіслане рекомендованою кореспонденцією на адресу відповідача, але повернулось за неврученням з відміткою пошти "за закінченням терміну зберігання".

Згідно з пунктом 14 статті 25 Закону № 2464-VІ про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.

Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.

Відповідно до абзацу шостого частини 4 цієї статті, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.

У рахунок сплати заборгованості зі сплати страхового внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 714,82 грн. кошти від фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на день розгляду справи у суді не надходили.

Враховуючи викладене, позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код ЄДРФО НОМЕР_1, інші реквізити в матеріалах справи відсутні) на користь Управління Пенсійного фонду України у Гагарінському районі міста Севастополя (99059, м.Севастополь, вул. Героїв Сталінграду, 56, код ЄДРПОУ 22275002, р/р 25609300351731 у відділенні Державної казначейської служби України Головного управління Державного казначейської служби України у місті Севастополі, МФО 854509) заборгованість у розмірі 714,82 грн. (сімсот чотирнадцять гривень вісімдесят дві копійки).

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис О.В. Прохорчук

Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 25 червня 2013 року.

З оригіналом згідно.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Прохорчук